logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Święto Odzyskania Niepodległości

10.11.2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego obchody zainaugurował dyrektor szkoły p. Mariusz Kopczyk, przybliżając historię związaną z nadchodzącym świętem. Część artystyczną rozpoczęły dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, które pod kierunkiem p. Alicji Rygiel zatańczyły dla zebranych poloneza.

Główną część artystyczną przygotowała klasa II gimnazjum wraz z wychowawczynią p. Joanną Grysztar–Bajorek. Oglądając montaż literacko – wokalny, najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli poznać burzliwe dzieje Polski i Polaków, a starsza młodzież miała okazję utrwalić swoją dotychczasową wiedzę z lekcji historii. W tej części akademii swój talent wokalny zaprezentowały uczennice szkoły podstawowej: Magdalena Rogowska(kl. V) i Jagoda Filipowicz(kl. VI).

Na zakończenie apelu dyr. Mariusz Kopczyk zaprosił wszystkich do udziału w  gminnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wręczył też dyplomy uczestnikom Gminnego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej – Roksanie Krupie(kl. IV), Magdalenie Rogowskiej(kl. V), Tomaszowi Nyczowi(kl. VI) oraz Jagodzie Filipowicz(kl. VI – laureatce konkursu gminnego i uczestniczce konkursu powiatowego). Do występów uczniów przygotowywała p. Joanna Szwast.

 

Comments are closed.