logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

SZLACHETNA PACZKA PO RAZ TRZECI W NASZEJ SZKOLE

Drogi Darczyńco,

witaj w Drużynie „SZLACHETNEJ PACZKI”. Twoja obecność to radość nie tylko dla rodziny, której chcesz pomóc, ale również dla nas – wolontariuszy, Zespołu Paczki, wszystkich, którzy już się w nią angażują. Razem tworzymy historię!

Od jakiegoś czasu głośno mówimy o tym, że „LUBIMY LUDZI”. To, że jesteś w tej akcji, oznacza jedno – Ty też ich lubisz. Przygotowując paczkę dla konkretnej rodziny, w praktyce pokazujesz, że los innych nie jest Ci obojętny. Że to ludzie, którzy mają w sobie postawę bohaterską, potencjał – a Ty chcesz wydobywać z nich to, co mają w sobie najpiękniejszego.

 

Opis rodziny

Pani Wioletta (42 l.) wraz z synami: Damianem (18 l.) i Tomaszem (16 l.) mieszkają              z rodzicami p. Wioli: Janem (76 l.) i Janiną (72 l.).

Pani Wioletta jest po rozwodzie od 12 lat, wróciła do domu rodzinnego i zamieszkała ze swoimi rodzicami. Odeszła od męża, który nadużywał alkoholu, w domu była przemoc. Były mąż nie interesuje się dziećmi, za jego długi przepadł dom rodziny. Pani Wioletta nie wie, gdzie obecnie       przebywa mąż, nie wie nawet czy nadal żyje. Nie lubi wspominać tamtych dni.

Pan Jan jest po zawale i ma problemy z sercem, Pani Janina jest cukrzykiem i bierze leki na nadciśnienie.

Na dochód rodziny składa się pensja Pani Wioletty (1450 zł), alimenty na synów (900 zł), renta p. Jana (1200 zł) oraz wsparcie z programu 500+. Po odliczeniu kosztów utrzymania domu, który ma gazowe ogrzewanie (795 zł) oraz kosztów wykupienia leków dla starszych Państwa (580 zł) na jedną osobę zostaje 535 zł. Jednak kwota ta jest pomniejszona jeszcze o bilety miesięczne chłopców do szkoły (70zł * 2 os) oraz raty (250 zł) pożyczki, która została wzięta na remont domu. Pani Wiola walczy o lepszy byt, remontuje dom, pracuje, zajmuje się synami. Jej marzeniem jest, aby wykształcić synów. W przyszłości chciałaby, aby znaleźli obaj pracę i założyli własne rodziny, ale najlepiej, aby mieszkali blisko niej, żeby mogła nacieszyć się gromadą wnuków. Bardzo lubi gotować, a synowie twierdzą, że robi to świetnie. Chłopcy dobrze się uczą i nie sprawiają większych problemów wychowawczych. Tomasz bardzo lubi czytać książki i ma sporą bibliotekę  w domu. Widać ogromną miłość i wzajemny szacunek pomiędzy poszczególnymi domownikami.
Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymieniła środki czystości, których przy licznej rodzinie idzie bardzo dużo, ciepłą odzież na zbliżającą się zimę oraz wyposażenie mieszkania- -kołdra, koc i ręczniki, gdyż te, które obecnie ma, są już mocno zużyte.

 

Potrzeby rodziny:

 • środki czystości – p. Wioletta często sprząta, przy dużej rodzinie bardzo szybko robi się nieporządek,
 • proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące,
 • odzież – zbliża się zima, a rodzina jeszcze jej nie zakupiła,

Damian

 • skarpety – rozm. 42-45
 • koszulki – rozm. L, 182 cm, szczupły
 • kurtka zimowa – rozm. L
 • bluza z kapturem – rozm. L
 • buty sportowe – rozm. 43

 

Tomasz

 • skarpety – rozm. 42-45
 • kurtka zimowa – rozm. M/L, 170 cm
 • buty sportowe – rozm. 42

 

 • żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, kawa, makaron, olej, ryż, mąka,

 – wyposażenie mieszkania:

kołdra, koc, ręczniki,

inne: rozm. 160×200 (na pojedyncze łóżko).
– specjalne upominki

Wioletta – suszarka do włosów,

Damian – zestaw kosmetyków,

Tomasz – zestaw kosmetyków,

Jan – ciepła piżama,

Janina – może jakieś garnki lub pojemniki na żywność.

Comments are closed.