logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

3.02.2020 r. w naszej szkole odbyło się  spotkanie z podróżnikiem. Tym razem była to podróż  do Kenii, w którą zabrała zebranych p. Anna Pachowicz z grupy „trzask.pl”.

Na wstępie uczniowie poznali genezę języka suahili, który jest jednym z obowiązujących w Kenii. Zaznajomili się też ze stolicą – Nairobi oraz miastami Mombasa położonym nad Oceanem Indyjskim i Nanyuki, które leży dokładnie na równiku. Podczas wirtualnej podróży uczniowie odwiedzili Iten – rodzinne miasto wielu świetnych kenijskich biegaczy. Pierwszym etapem podróży była sawanna, na której można spotkać wiele gatunków zwierząt charakterystycznych dla Czarnego Lądu.

Uczniowie mieli także okazję poznać plemiona zamieszkujące Kenię. Najbardziej znanym z nich są Masajowie. Zebrani zobaczyli jedną z wiosek oraz dowiedzieli się o tym, jak żyli kiedyś i jak żyją dzisiaj rdzenni mieszkańcy tych rejonów. Zobaczyli plantację kawy i odwiedzili region Kericho, gdzie uprawia się  herbatę.

Poza slajdami, które ilustrowały ciekawą opowieść podróżniczki, uczestnicy mogli obejrzeć i dotknąć rekwizyty oraz pamiątki przywiezione z Kenii.

Comments are closed.