logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

EKOLOGIA. JAK CHRONIĆ ŚRODOWISKO? – PROJEKT UNIWERSYTETU DZIECI W KLASIE DRUGIEJ

Już po raz kolejny w naszej szkole realizowany jest projekt Fundacji Uniwersytetu Dzieci. Uczniowie klasy drugiej odkrywają własne pasje metodą pytań i doświadczeń, która powstała we współpracy z naukowcami i ekspertami. Punktem wyjścia do konstruowania zajęć są dziecięce pytania, na które poszukujemy w klasie odpowiedzi. Dzieci pracują metodą projektu według schematu: pomysł – plan – przebieg – wyciąganie wniosków – podsumowanie. Podczas zajęć mali studenci rozwijają swoją wyobraźnię oraz uczą się pracować w zespole.

Tym razem wspólnie z dziećmi wybraliśmy projekt „Ekologia. Jak chronić środowisko?” Za nami pierwsze zajęcia „na rozgrzewkę”. Zrealizowaliśmy dwa tematy „Jak wspólnie zapracować na sukces?” oraz  „Jak być dobrym przyjacielem?”. Uczniowie uświadomili sobie, że wykonujemy wiele zadań, których nie dalibyśmy rady zrealizować sami. Kiedy się wzajemnie wspieramy i jesteśmy blisko, czujemy ulgę i spokój. Dlatego tak ważne jest, żeby dbać o siebie nawzajem.

Przyłączając się do akcji „Sprzątanie świata”, zrealizowaliśmy  temat „Jak z butelek powstają bluzy polarowe?”. Uczniowie przekonali się, jak prawidłowo powinna wyglądać selektywna zbiórka odpadów oraz jak katastrofalne skutki dla środowiska ma palenie śmieci w domu czy ich nielegalny wywóz do lasu. Podczas zajęć dzieci wcieliły się również w rolę artystów i samodzielnie stworzyły własne produkty recyklingowe.

W nagrodę za realizację pierwszego etapu mali studenci otrzymali indeksy, w których będą notować etapy realizacji naszego projektu.

wych. kl.2 Urszula Telesz

Comments are closed.