logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

DZIAŁANIA CHARYTATYWNE W NASZEJ SZKOLE

W okresie Bożego Narodzenia w sposób szczególny pamiętamy o osobach chorych, samotnych i potrzebujących. Nasza społeczność szkolna, jak co roku, przyłączyła się i zorganizowała wiele akcji charytatywnych. Braliśmy udział w ,,Szlachetnej Paczce” i ,,Pierniczkach dla krośnieńskiego hospicjum”. Pozostałe z tej ostatniej akcji ciasteczka przekazaliśmy do Oddziału Rejonowego PCK w Krośnie i  będą one wręczone osobom chorym odwiedzanym przez siostry PCK. Przygotowaliśmy również kartki świąteczne dla pensjonariuszy i pracowników hospicjum. Z powodu ograniczeń wynikających ze stanu pandemii nie mogliśmy udać się do tej placówki, by osobiście złożyć życzenia. Przy okazji wykonywania kartek członkowie SK PCK i SU wspominali wzruszające wyjazdy z wcześniejszych lat i wspólne kolędowanie z chorymi. Te wszystkie działania pokazały, że możemy liczyć na zaangażowanie i empatię naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Podziękowania dla naszej szkoły znajdują się na stronach:

https://www.facebook.com/Towarzystwo-Przyjaci%C3%B3%C5%82-Kro%C5%9Bnie%C5%84skiego-Hospicjum-1413636988668362

https://www.facebook.com/simpckkrosno

Comments are closed.