logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Osiągnięcia uczniów

KONKURSY W RAMACH AKCJI SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

W październiku, Miesiącu Bibliotek Szkolnych, odbyły się w naszej szkole konkursy propagujące czytelnictwo, pobudzające kreatywność i wyobraźnię oraz kształtujące postawy ekologiczne.

W konkursie ,,Mój Ekoświeżak. Mój Ekosłodziak” w kategorii kl. I-III laureatami zostali:

– Paweł Kuczała kl. II- 1 miejsce,

– Franciszek Kowalczyk kl. I – 1 miejsce,

– Radosław Bardowski kl. II – 2 miejsce,

– Oliwia Wiernusz kl. II – 3 miejsce,

– Tomasz Wiernusz kl. I – 3 miejsce.

W kategorii IV-V nagrody otrzymali:

– Maja Akslar kl. Va – 1 miejsce,

– Klara Trzeciak kl. Vb – 1 miejsce,

– Milena Kuczała kl. Vb- 1 miejsce,

– Jakub Mikosz kl. Va – 2 miejsce,

– Weronika Wais kl. IV – 2 miejsce,

– Weronika Szewczyk kl. Vb – 3 miejsce.

W konkursie ,,Najciekawsza przygoda Świeżaków lub Słodziaków” rywalizowali uczniowie z kl. I-III. Najlepsi okazali się:

– Malwina Zarzycka kl. II – 1 miejsce,

– Nina Rygiel kl. I- 2 miejsce,

– Idalia Mitas kl. I – 2 miejsce,

– Michał Wojciechowski kl. I – 2 miejsce,

–  Oliwia Wiernusz kl. II – 3 miejsce,

– Tomasz Wiernusz kl. I – 3 miejsce.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

V KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA ZYCHA

V konkurs recytatorski poezji Jana Zycha  odbył się 23 października 2019 roku w dworze Szeptyckich w Korczynie. Celem głównym konkursu  była popularyzacja twórczości wybitnego poety regionu krośnieńskiego – Jana Zycha (1931- 1995). Ponadto  kształtowanie  wrażliwości na piękno mowy ojczystej, tworzenie okazji do pracy nad kulturą języka oraz trudną sztukę interpretacji. W konkursie  wzięło udział 39 uczniów klas VII – VIII z powiatu krośnieńskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII : Karolina Wacławska, Weronika Smerecka, Kamil Marek, Kacper Mikulec. Pięknie zaprezentowali przygotowane utwory i należą im się gratulacje. Szczególne słowa uznania kierujemy do Karoliny Wacławskiej, która zajęła III miejsce. Jest to ogromny sukces, gdyż konkurencja była duża. Dziękujemy również pani Wioletcie Marek, mamie Kamila za wsparcie i  zapewnienie nam transportu na konkurs. Uczniów do konkursu przygotowała pani Magdalena Karaś

GMINNE ELIMINACJE XIII KONKURSU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

15.10.2019 r. w sali kina ,,Wczasowicz” odbył się etap gminny XIII Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały:

-w kategorii klas IV – VI : Maria Nycz,

-w kategorii klas  VII – VIII : Magdalena Rogowska.

Obydwie uczennice zostały laureatkami konkursu i będą reprezentowały naszą gminę na etapie powiatowym , który odbędzie się w Rymanowie. Do występu dziewczęta przygotowała pani Joanna Szwast.

KONKURS PLASTYCZNY - PODKARPACKA NOC NIETOPERZY

4 października 2019 roku na terenie gminy Korczyna odbyła się Podkarpacka Noc Nietoperzy. Impreza organizowana w ramach XXII Międzynarodowej Nocy Nietoperzy. W tym roku odbyła się  już XXII edycja. W ramach tej cyklicznej  imprezy jest organizowany konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem  – „Nietoperz da się lubić”. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbyło się w Domu Ludowym w Czarnorzekach. Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy II – Paweł Kuczała, który w kategorii „Forma przestrzenna” uzyskał wyróżnienie. Gratulujemy Pawłowi oraz jego wychowawczyni p. Lidii Rachwał i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS O „PUCHAR DYREKTORA WORD”

30.09. 2019r. w Szkole Podstawowej w Iwoniczu odbyły się gminne eliminacje konkursu o „Puchar Dyrektora WORD”. Uczestniczyły w nim drużyny z całej gminy, które rywalizowały w  dwóch kategoriach, klas IV-VI i klas VII-VIII. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Franciszek Trzeciak(kl. VIII), Kamil Marek(kl. VII) i Kacper Mikulec(kl. VII) zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy.