logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Osiągnięcia uczniów

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYPOKOLENIOWEGO KONKURSU ,,Wspomnienie z dzieciństwa"

W Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Wspomnienie z dzieciństwa”. Do konkursu nadesłano ponad 150 prac, z których wybór najpiękniejszych i najciekawszych był bardzo trudny. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy II naszej szkoły. W kategorii klas I-III drugie miejsce zajął Tomasz Wiernusz, a wyróżnienie otrzymali Nina Rygiel i Michał Wojciechowski. Laureatom serdecznie gratulujemy.

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU „Zimowe spotkania z przyrodą”

W ramach Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej, jakie trwają w naszej szkole, uczniowie klas 1-3 wykonywali albumy przyrodnicze na podstawie obserwacji prowadzonych przez kilka zimowych miesięcy. Autorzy prac konkursowych wykorzystali dane im możliwości w czasie zdalnego nauczania do kształtowania swoich zainteresowań. Wykazali się umiejętnością zdobywania ciekawych informacji na temat zjawisk przyrodniczych, zwierząt spotykanych we własnym ogrodzie czy podczas rodzinnych wycieczek. Wybierali spędzanie czasu wolnego w oderwaniu od komputera, który i tak jest niezbędnym narzędziem do udziału w zajęciach online. Piękne albumy zawierają nie tylko zdjęcia, własnoręcznie wykonane ilustracje, znalezione okazy przyrodnicze, ale też własnoręczne opisy i ciekawostki tematyczne. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Gratuluję następującym uczniom:

1 miejsce ex aequo:

– Weronika Czapor kl.1

– Damien Decrette kl.1

– Iwona Rygiel kl.1

2 miejsce ex aequo:

– Julita Półchłopek kl.1

– Lena Turkosz kl.1

– Michał Wojciechowski kl.2

Organizator: Urszula Telesz

KONKURS BIBLIJNY

W naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”. W etapie szkolnym wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Uczniowie zmierzyli się z testem, w którym musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością tekstów z Ewangelii według św. Mateusza.
Z radością informujemy, że do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się na poziomie dekanatu, zakwalifikowało się trzech uczniów z naszej szkoły: Wiktor Turek z klasy 6a, Klara Trzeciak i Klaudia Pelczar z klasy 6b. Do konkursu uczniów przygotował ks. Łukasz Buczek.
Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

SZKOLNE ELIMINACJE XXI REGIONALNEJ OLIMPADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

W dniu 25 lutego w naszej szkole odbył się etap szkolny XXI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, w tym roku poświęconej słudze Bożemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu. Nasi uczniowie zmierzyli się z testem obejmującym wiedzę dotyczącą życia i działalności Prymasa Tysiąclecia.
Z radością informujemy, że do drugiego etapu Regionalnej Olimpiady zakwalifikowała się trójka naszych uczniów: Aleksandra Kurdziel i Kinga Włodarczyk z klasy 7 oraz Kamil Marek z klasy 8. Do konkursu uczniów przygotowywał ks. Łukasz Buczek. Uczniom oraz opiekunowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Moja miejscowość zimą”

17.02.2021r. rozstrzygnięto Gminny konkurs fotograficzny „Moja miejscowość zimą”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu pod patronatem Gminy Iwonicz-Zdrój. Uczniowie wykonali wiele ciekawych zdjęć, prezentujących piękno gminy Iwonicz-Zdrój. W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy przede wszystkim dziewczynkom z kl. II: Esterze Wojtowicz, która zajęła II miejsce i Ilonie Sokół, która otrzymała wyróżnienie. Warto podkreślić, że konkurencja była bardzo duża, bo na konkurs wpłynęło 132 fotografie.

LAUREACI XXIII GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

Pomimo ograniczeń związanych  z pandemią odbył się  XXIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Weronika Czapor, Helena Mitas, Alicja Krzysztof, Maria Nycz, Kinga Włodarczyk.  Konkurs przebiegał  na innych zasadach niż zwykle.  Uczestnicy przesyłali nagrania w wersji multimedialnej przygotowanych utworów do GOK -u , komisja artystyczna wyłoniła  zwycięzców i ich wykonania zostały udostępnione na Facebooku, gdzie można było poprzez ,,polubienie’’  dołączyć się do wyłonienia osoby otrzymującej nagrodę publiczności.  Z naszej szkoły  uczniowie zdobyli następujące miejsca przyznane przez jury :

I Kategoria wiekowa:

Weronika Czapor  kl. I – wyróżnienie

II Kategoria wiekowa

Maria Nycz  kl. VI a – I miejsce

Helena Mitas kl. V – II miejsce

III Kategoria wiekowa

Kinga Włodarczyk  kl. VII – III miejsce

PATRIOTA POPRAWNIE MÓWI PO POLSKU-ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Pod koniec października uczniowie z kl. VI-VIII wzięli udział w konkursie ,,Patriota poprawnie mówi po polsku”. Nadrzędnym celem konkursu było propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży, a także rozwijanie zainteresowania uczniów językiem polskim, popularyzowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie postawy dbałości o piękno i poprawność języka polskiego. W związku z tym, że uczymy się zdalnie i na razie nie możemy osobiście wręczyć nagród,  prezentujemy tylko wyniki konkursu:

I miejsce: Lena Such kl. VII

Kinga Włodarczyk kl. VII

II miejsce: Zofia Dudek kl. VI a

Martyna Rymar kl. VII

III miejsce: Patrycja Żywicka kl. VI b

Maja Boczar kl. VI b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a nagrodzeni zostaną po powrocie do szkoły.

PORCJA ZDROWIA NA TALERZU – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

23 października dyr. Mariusz Kopczyk wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom szkolnego konkursu plastycznego Porcja zdrowia na talerzu. Inspiracją do przeprowadzenia tego konkursu było głośne czytanie w kl. I-III fr. książki ,,Detektyw Pozytywka”. Jeden z bohaterów, pan Mietek, miał problemy ze zdrowiem, ponieważ niezdrowo się odżywiał. Pedagodzy szkolni ogłosili konkurs o takiej tematyce, realizując w ten sposób program wychowawczo-profilaktyczny szkoły. Chcieli zwrócić uwagę dzieci na rolę prawidłowej diety i przypomnieć zasady racjonalnego żywienia. Cieszymy się, że wzięło w nim udział 22 uczniów. Wszyscy otrzymali drobne upominki. Laureatami konkursu zostali:

Ilona Sokół kl. II – I miejsce,

Michał Wojciechowski kl. II – I miejsce,

Pola Gazda kl. I – II miejsce,

Milena Piwowar kl. I – III miejsce,

Maja Nycz kl. II – III miejsce,

Nina Rygiel kl. II – III miejsce.

Gratulujemy!

FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W LEKKIEJ ATLETYCE

8.10.2020 r. w Kolbuszowej odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce na dystansie 600m. Pierwotnie zawody miały się odbyć 30.09.2020 r. w Rzeszowie, ale ze względu na aurę zostały przeniesione. W zawodach startowała Weronika Szewczyk, uczennica klasy VIb, która w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych udanych startów.

WYRÓŻNIENIE W XVII PODKARPACKIEJ NOCY NIETOPERZY

Od kilkunastu lat w Korczynie odbywa się Podkarpacka Noc Nietoperzy. W ramach tej imprezy organizowany jest m.in. konkurs plastyczny. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Nietoperz w oczach dziecka”. Wśród wielu prac jury konkursu doceniło pracę uczennicy klasy VIa – Mai Akslar, przyznając jej wyróżnienie. Gratulujemy.

MINI BIEG NAFTOWY

3 października w Gorlicach odbył się „Mini bieg naftowy” na dystansie 600m. Bardzo dobrze w swojej kategorii wiekowej zaprezentowała się uczennica klasy VIb Weronika Szewczyk, która zajęła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PODIUM W OGÓLOPOLSKIM TURNIRJU KARATE KYOKUSHIN

26.09.2020 r. w Dukli odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z okazji 100. rocznicy ,,Cudu nad Wisłą”. Startował w nim uczeń klasy VIa – Wiktor Turek, który w kategorii „kata kadetów” zajął III miejsce. Gratulujemy wspaniałego wyniku.

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „WIERSZE MARII KONOPNICKIEJ OCZAMI DZIECI”

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oddział w Krośnie jeszcze w okresie lockdownu ogłosiło konkurs plastyczny ,,Wiersze Marii Konopnickiej oczami dzieci „. Uczniowie klasy drugiej bardzo chętnie wzięli w nim udział  i jak się później okazało, uczeń Tomasz Wiernusz zdobył II miejsce w powiecie. Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia: dla Niny Rygiel i Michała Wojciechowskiego. Przed kilkoma dniami pan dyrektor wręczył nagrody. Gratulujemy!