logo

tel. (013) 435 08 20

spiwozdroj@poczta.onet.pl

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Osiągnięcia uczniów

FINAŁ XX GMINNEGO PRZEGLADU KOLĘD, PASTORAŁEK I OBRZEDÓW BOŻONARODZENIOWYCH

10.01.2018 r. w Domu  Ludowym w Iwoniczu odbył się już  XX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

kategoria I :

– Sandra Krupa, Helena Mitas, Weronika Wais z klasy II, opiekun pani Urszula Telesz,

– Maria Nycz, z klasy III a, opiekun pani Lidia Rachwał,

– Milena Kuczała z klasy III b, opiekun pani Bożena Wajda.

kategoria II:

– Miriam Jastrzębski,  Roksana Krupa, Karolina Wacławska z klasy V,

– Magdalena Rogowska, Julia Telesz z klasy VI.

kategoria III :

– Jagoda Filipowicz, Tomasz Nycz, Anna Ziębka z klasy VII.

Uczniów z klas V, VI, VII do występu przygotowała pani Joanna Szwast.

 

Należy podkreślić, że   wszyscy uczestnicy  konkursu bardzo ładnie wykonali przygotowane utwory. Laureatami konkursu zostali:

kategoria I:

Helena Mitas – I miejsce

Sandra Krupa – wyróżnienie

kategoria II :

Roksana Krupa – I miejsce

Miriam Jastrzębski – wyróżnienie

Magdalena Rogowska – wyróżnienie

kategoria III:

Jagoda Filipowicz – I miejsce

Tomasz Nycz – wyróżnienie

Wystąpią oni na Koncercie Laureatów w kinie Wczasowicz 28.01.2018 r. o godz. 16.00. Zapraszamy.

FINAŁ GMINNEGO KONKURSU „ABY UMARLI MOGLI ŻYĆ”

W niedzielę 12 listopada 2017 roku Iwonickie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia” zorganizowało uroczyste podsumowanie projektu organizowanego w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Jedną z części projektu był konkurs adresowany do uczniów iwonickich szkół na temat „Aby umarli mogli żyć”. Polegał on na napisaniu biografii osób znaczących spoczywających na iwonickim starym cmentarzu. Podczas uroczystości przypomniano cele i założenia projektu, przedstawiono wszystkich uczestników konkursu, zaprezentowano interaktywny plan starego cmentarza w Iwoniczu, który opracowano    m. in. na podstawie prac uczniów. Wśród 37 uczestników naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Filipowicz, Kacper Wais, Tomasz Nycz, Filip Handzlik z klasy VII szkoły podstawowej oraz Aleksandra Kandefer z klasy II gimnazjum. Komisja konkursowa przyznała 8 równorzędnych wyróżnień. Wśród wyróżnionych byli uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Kandefer i Filip Handzlik. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

PODSUMOWANIE XII WOJEWÓDZKIEGO RAJDU „ŚLADAMI OJCA SWIĘTEGO JANA PAWŁA II”

W dniu 20 października 2017 r. odbył się XII Wojewódzki  Rajd „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II po Ziemi Krośnieńskiej”. Wzięło w nim udział 52 uczestników.

Po zakończeniu wędrówki w Krempnej rozpoczęły się konkursy tematyczne. Młodzież miała okazję zaprezentować swoją wiedzę na forum publicznym.

W konkursie krajoznawczo-przyrodniczym dla klasy VII SP oraz II i III gimnazjum indywidualnie zwyciężył Karol Such zajmując I  miejsce, na IV miejscu uplasował się Filip Handzlik. Uczniowie reprezentowali Szkołę Podstawową w Iwoniczu Zdroju.

Drużynowo w tym konkursie najlepiej zaprezentowały się grupy młodzieży ze: Szkoły Podstawowej w Iwoniczu – Zdroju – I miejsce i Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie – II miejsce.

W konkursie wiedzy o Janie Pawle II indywidualnie II miejsce zajął Tomasz Nycz ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu Zdroju.

10 listopada, w czasie apelu z okazji Narodowego Dnia Niepodległości, Dyrektor mgr Mariusz Kopczyk wraz z opiekunem Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego TRAMP mgr inż. Danutą Maciejewską, wręczyli zwycięzcom konkursów rajdowych pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FINAŁ XI POWIATOWEGO KONKURSU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

6.11.2017 roku w Chorkówce odbył się finał XI Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. W konkursie naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII – Jagoda Filipowicz. Uczennicy i jej opiekunce p. Joannie Szwast, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

GMINNE ELIMINACJE KONKURSU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

26.10.17 r.   odbyły się  gminne eliminacje  do XI Powiatowego Konkursu  Polskiej Pieśni Patriotycznej. Naszą  szkołę reprezentowały uczennice:  w Ì  kategorii wiekowej – Miriam Jastrzębski, Roksana Krupa, Karolina Wacławska, Magdalena Rogowska, w II kategorii wiekowej – Jagoda Filipowicz, Anna Ziębka. Laureatkami zostały Magdalena Rogowska  oraz Jagoda Filipowicz, które będą reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym. Finał powiatowy odbędzie się w Chorkówce. Do występu uczennice przygotowała pani Joanna Szwast. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

„MOJE WAKACYJNE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ”

Iwonicz-Zdrój 21 września 2017 r.

Wyniki

III Gminnego Konkursu

pt. „Moje wakacyjne spotkania z przyrodą”

organizowanego przez Szkołę Podstawową w Iwoniczu Zdroju

Wyboru prac dokonało Jury w składzie:

Narcyza Kurek, Roman Barud, Lidia Rachwał, Alicja Rygiel, Joanna Szwast, Bożena Wajda

W konkursie wzięło udział 55 dzieci ze szkół podstawowych w Lubatowej, Lubatówce i Iwoniczu Zdroju. Jury nagradzając i wyróżniając prace brało pod uwagę: zgodność tematyki z założeniami konkursu, oryginalne podejście, wyrazistość treści, samodzielność wykonania, estetykę oraz własne obserwacje świata przyrody. Komisja
z satysfakcją stwierdziła duże zaangażowanie uczestników i wsparcie ze strony opiekunów. W rezultacie powstały ciekawe prace, które świadczą o tym, że wakacyjny wypoczynek można połączyć z rozwojem zainteresowań. Konkurs przyczynił się do poszerzenia wiedzy przyrodniczej i jej popularyzację w środowisku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu i opiekunów na uroczyste rozdanie dyplomów, nagród i upominków do Szkoły Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju,

5 października 2017 o godzinie 09.00.

  

Nagrody:

I nagroda – Długosz Natalia – SP Lubatowa

I nagroda – Kurdziel Aleksandra – SP Iwonicz-Zdrój

I nagroda – Turek Emilia – SP Lubatowa

I nagroda – Trzeciak Klara – SP Iwonicz-Zdrój

I nagroda – Zygmunt Hubert – SP Lubatowa

II nagroda – Bardowski Jan – SP Iwonicz-Zdrój

II nagroda – Gruszka Maciej – SP Lubatówka

II nagroda – Krzysztof Alicja – SP Iwonicz-Zdrój

II nagroda – Ożóg Amelia – SP Lubatowa

II nagroda – Weremiński Gabriel – SP Iwonicz-Zdrój

III nagroda – Kandefer Kacper – SP Lubatowa

III nagroda – Michalak Łucja – SP Lubatowa

III nagroda – Mikosz Jakub – SP Iwonicz-Zdrój

III nagroda – Mitas Helena – SP Iwonicz-Zdrój

III nagroda – Penar Krystian – SP Lubatowa

III nagroda – Penar Miłosz – SP Lubatowa

III nagroda – Zając Milena – SP Lubatowa

III nagroda – Zygmunt Nikola – SP Lubatowa

Wyróżnienia:

Akslar Maja – SP Iwonicz-Zdrój

Biskup Wiktoria – SP Iwonicz-Zdrój

Braja Julian – SP Lubatowa

Czachor Laura – SP Lubatowa

Głód Julia – SP Lubatowa

Kandefer Piotr – SP Lubatowa

Klimkiewicz Maja- SP Lubatowa

Pernal Emilia – SP Lubatowa

Pernal Urszula – SP Lubatowa

Sokół Mateusz – SP Lubatowa

Starowiejska Zuzanna – SP Lubatowa

Szczurek Dawid – SP Lubatowa

Szczurek Paulina – SP Lubatowa

Turek Nikola – SP Lubatowa

Zając Kamil – SP Lubatowa

Udział w konkursie:

SP Lubatowa – Bień Emilia, Domaradzki Filip, Górecka Marta, Jakieła Amelia, Jasiurkowska Natalia, Klimkiewicz Gabriel, Masłowska Gabriela, Michalak Jagoda, Michalczyk Jakub, Miś Magdalena, Patlewicz Oliwia, Pernal Oliwia, Podlaszczak Oliwia, Szczurek Magdalena, Turek Kaja, Zając Luiza, Zając Wiktoria,

SP Iwonicz-Zdrój – Kuczała Milena, Pernal Bartosz, Such Jakub, Wais Bartosz, Wais Weronika,

Organizator: Urszula Telesz

SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT

9 czerwca 2017r. rozstrzygnięty został „Konkurs na najpiękniejszy zeszyt klas I-III”, który jest organizowany od już od wielu lat i wpisał się w szkolną tradycję. Dyrektor M. Kopczyk wręczył laureatom dyplomy i upominki, a wszyscy uczestnicy otrzymali długopisy. Najpiękniejsze zeszyty należały:
– w klasie I do Weroniki Wais,
– w klasie II do Adriana Robótki,
– w klasie III do Kingi Włodarczyk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

XIII POWIATOWY KONKURS „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność”

7 czerwca w Krośnie odbył się XIII finał powiatowego konkursu organizowanego przez Muzeum Podkarpackie „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność”. Jego tematyka jest bardzo obszerna. Obejmuje bowiem nie tylko historię miasta i powiatu, ale także biografie twórców z nim związanych, wybitnych mieszkańców, osób, które stąd pochodzą bądź tu okresowo mieszkały. Należy również zapamiętać działające obecnie instytucje, zakłady pracy, muzea, zabytki, szkoły, kościoły a nawet zakony. Wśród pytań pojawiają się także takie dotyczące różnych wydarzeń, wystaw, organizowanych imprez, wydawnictw historycznych i współczesnych. Uczniowie naszego gimnazjum od lat startują w tym konkursie i systematycznie odnoszą sukcesy.

Nie inaczej było i w tym roku. Uczeń III klasy, Robert Stańczak, wygrał eliminacje szkolne, a w finale zajął II miejsce, przegrywając o włos (mniejszą liczbą punktów z eliminacji) z uczniem jednego z krośnieńskich gimnazjów.

Serdecznie gratulujemy i liczymy na godnych następców w następnych latach, tym bardziej, że mimo sporego stopnia trudności konkurs przebiega zawsze w bardzo miłej atmosferze.

A osoby zainteresowane zapraszamy do obejrzenia pokazanej nam przez pracowników muzeum wystawy czasowej „Hełmy, czapki i mundury w dziejach armii świata”, na której już tylko do 18 czerwca zobaczyć można nakrycia głowy żołnierzy nawet z Urugwaju, hełm samurajski czy unikatową czapkę żołnierza Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera oraz oczywiście te z okresu obu wojen. Naprawdę warto. A nasz laureat odważył się przymierzyć hełm współczesnej armii amerykańskiej!

KONKURS CZYTELNICZY W KL. I-III SP

Kl. I-III SP miały okazję zaprezentować swoją ulubioną postać literacką. 23 maja 29. uczniów wcieliło się w postacie z utworów literackich. Komisja w składzie p. Agnieszka Dziuba i p. Joanna Szwast oceniała stroje, rekwizyty, wypowiedzi i gesty. Nie było to łatwe zadanie, bo wszyscy uczestnicy przygotowali ciekawe prezentacje i piękne stroje. Przyznano następujące nagrody:

I miejsce- Tomasz Żenczakowki kl. II b

Eric Jastrzębski kl. II b

Antonina Jastrzębski kl. II b

Maja Akslar kl. II a

Helena Mitas kl. I

 

II miejsce – Maria Nycz kl. II a

Jan Bardowski kl. I

Maciej Bardowski kl. II b

Oskar Bobula kl. II b

 

III miejsce – Wiktoria Biskup kl. II a

Bartosz Pernal kl. I

Zuzanna Jastrzębski kl. II b

Albert Jastrzębski kl. II b

 

Zwycięzcom gratulujemy, a wychowawcom i rodzicom dziękujemy za współpracę.

KONKURS CZYTELNICZY W KL. IV-VI SP

Kl. IV-VI SP zaprezentowały swoje ulubione postacie baśniowe, legendarne i mitologiczne. 22 maja komisja w składzie p. Agnieszka Dziuba i p. Magdalena Karaś oceniała stroje, rekwizyty, wypowiedzi i gesty. Konkurs był okazją do przypomnienia baśni, legend i mitów. W poszczególnych klasach zwyciężyli:

 1. IV – MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAŚNIOWA

I miejsce – Elwira Such

II miejsce – Miriam Jastrzębski

III miejsce – Krystian Machowski

wyróżnienia – Julia Rymar, Weronika Smerecka

 

 1. V- MOJA ULUBIONA POSTAĆ MITOLOGICZNA

I miejsce – Zuzanna Janiga

II miejsce – Julia Telesz

III miejsce – Magdalena Rogowska

wyróżnienia – Karolina Nycz, Emilia Wilusz

 

 1. VI – MOJA ULUBIONA POSTAĆ LEGENDARNA

I miejsce – Kacper Wais

II miejsce – Tomasz Nycz

III miejsce – Paulina Jamróg

wyróżnienie – Jagoda Filipowicz

X KROŚNIEŃSKI KONKURS MATEMATYCZNY

31 marca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu-Zdroju wzięli udział w szkolnym etapie X Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. Do etapu finałowego, który odbył się 12 maja w Krośnie, zakwalifikowali się:

Piotr Sługocki z kl IV , Eryk Adamski z kl. V , Paulina Jamróg z kl. VI ( przygotowywała E.Jasińska) oraz Paweł Jędrusik z kl. I gimnazjum (przygotowywał K.Maciejewski). Gratulujemy!

GIMNAZJALNY TURNIEJ POLONISTYCZNY

18 maja gimnazjaliści wzięli udział w GIMNAZJALNYM TURNIEJU POLONISTYCZNYM. Dwa dni wcześniej w klasach odbyły się pisemne konkursy, podczas których wyłonione zostały najlepsze osoby w czterech kategoriach: ortografia, poprawność językowa, lektury, frazeologia. To właśnie ci uczniowie reprezentowali klasę podczas turnieju:

 • ortografia: kl. I – Paulina Gierlach, kl. II – Dominika Mikulec, kl. III – Robert Stańczak,
 • poprawność językowa: kl. I – Igor Kozielec, kl. II – Alicja Kielar, kl. III – Krzysztof Brzana,
 • lektury: kl. I – Marcin Zima, kl. II – Hubert Stareńczak, kl. III – Robert Stańczak,
 • frazeologia: kl. I – Paweł Jędrusik, kl. II – Hubert Stareńczak, kl. III – Krzysztof Brzana.

Po czterech konkurencjach: ortograficzny tor przeszkód, pokazywanie związków frazeologicznych, zapisywanie poprawnej formy wyrazu i kalambury okazało się, że najwięcej punktów zdobyła klasa III.

SPORTOWY TALENT

Uczennica klasy IIb Szkoły Podstawowej osiągnęła w roku szkolnym 2016/2017 znaczne sukcesy sportowe

–     I miejsce w   X Biegu im. K. Swierzowskiego ( 22 X 2016 ),

–     VI miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych  organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Rywalizowała także ze starszymi koleżankami klas z klasy III i IV   ( 1 IV 2017 )

– I miejsce w biegach dla dzieci z okazji Konstytucji 3 maja na dystansie 200 m  (MOSiR Krosno 3 maja 2017)

Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SZKOLNA OLIMPIADA ZDROWIA

W ramach Szkolnych Dni Zdrowia odbyły się Olimpiady Zdrowia dla klas IV- VI SP i I-III gimnazjum. Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ochrony środowiska, szkodliwości używek, higieny, racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia. Ze szkoły podstawowej w konkursie tym uczestniczyło osiemnastu uczniów. Najlepsi okazali się:

I miejsce – Franciszek Trzeciak kl. V

Kacper Wais kl. VI

II miejsce – Jagoda Filipowicz kl. VI

III miejsce – Julia Telesz kl. V

Filip Handzlik kl. VI

 

W kategorii gimnazjum rywalizowało 22 uczniów. Nagrody zdobyli:

I miejsce – Krzysztof Brzana kl. III

II miejsce – Dominika Mikulec kl. II

Małgorzata Penar kl. III

Adrian Żywicki kl. III

III miejsce – Radosław Mazurek kl. III

 

Gratulacje!

RODZINNA RECEPTA NA ZDROWIE

Uczniowie ze szkoły podstawowej wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym Rodzinna recepta na zdrowie. Komisja przyznała następujące nagrody:

 

I miejsce – Weronika Smerecka kl. IV

Patrycja Żywicka kl. IIb

Maja Akslar kl. IIa

Milena Kuczała kl. IIb

 

II miejsce – Weronika Wais kl.I

Jan Bardowski kl.I

Jakub Mikosz kl. IIa

Mikołaj Zuzak kl. IIa

 

III miejsce – Helena Mitas kl.I

Bartosz Wais kl.I

Maria Nycz kl. IIa

Klara Trzeciak kl. IIb

Martyna Rymar kl. III

Gratulujemy zwycięzcom!

KONKURS LITERACKI

Słowa Wojciecha Oczki „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu” stały się mottem do konkursu literackiego promującego zdrowy styl życia, w którym wzięły udział klasy IV- VI SP i I-III gimnazjum. Uczniowie rozwijali cytat, pisząc wiersze, opowiadania i rozprawki. W szkole podstawowej komisja przyznała tylko I miejsce: dla Amelii Michalskiej z kl. V i Anny Ziębki z kl. VI.

W gimnazjum nagrodzeni zostali:

I miejsce – Robert Stańczak kl. III

II miejsce – Bartosz Robótka kl. I

III miejsce – Krzysztof Brzana kl. III

 

wyróżnienia – Aleksandra Kandefer kl. I

Aleksander Wołczański kl. I

Aleksandra Uliasz kl. II

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

XXII GMINNY KONKURS PIOSENKI

W dniu 28.04.2017 r. w sali kina „Wczasowicz” odbył się XXII Gminny Konkurs Piosenki. Wśród wielu młodych wokalistów z całej gminy również nasza szkoła miała swoich reprezentantów. Byli to uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej, a mianowicie

z klasy I: Weronika Wais, Sandra Krupa, Helenka Mitas – opiekun p. Urszula Telesz,

z klasy IIa: Marysia Nycz – opiekun p. Lidia Rachwał,

z klasy IV: Roksana Krupa i Karolina Wacławska,

z klasy V: Magdalena Rogowska,

z klasy VI: Jagoda Filipowicz i Tomasz Nycz.

Uczniów z klas IV – VI do konkursu  przygotowała  p. Joanna Szwast.

 

Laureatami konkursu zostali:

w grupie I (kl.I-III): Marysia Nycz

w grupie II (kl. IV-VI): Roksana Krupa, Karolina Wacławska, Magdalena Rogowska Jagoda Filipowicz.

 

Wszyscy uhonorowani tym tytułem wystąpią  28.05.2017 r. na placu Dietla w koncercie uświetniającym  Imieniny Miasta Iwonicza-Zdroju. Wtedy też zostaną ogłoszone oficjalne wyniki z uwzględnieniem zajętych miejsc oraz zostaną  wręczone nagrody. Gratulujemy Uczniom i Rodzicom już dziś.

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

W dniu 27 kwietnia 2017 roku uczniowie klas IV-VI Roksana Krupa,  Jagoda Filipowicz i Tomasz Nycz reprezentowali naszą szkołę w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej ,, Śpiewajmy świętym”. Gospodarzem konkurs był Zespół Szkół w Korczynie. Do występu uczniów przygotowała p. Joanna Szwast.

KONKURS PLSTYCZNY – „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

20 kwietnia 2017r odbyło się w Krośnie podsumowanie powiatowych eliminacji XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Spośród wielu prac nadesłanych na konkurs powiatowy, jury konkursowe przyznało Jakubowi Suchowi I miejsce. Gratulujemy osiągniętego wyniku naszemu uczniowi i jego wychowawczyni p. Bożenie Wajdzie.

„WARTO BYĆ POLAKIEM”

2.04.2017 roku w sali kina „Wczasowicz” odbyło się podsumowanie II Gminnego Konkursu „Warto być Polakiem” połączone z wręczeniem nagród, wyróżnień i pamiątek dla jej uczestników.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II-VI, którzy na konkurs wykonali prace plastyczne, prezentacje multimedialne, napisali opowiadania oraz wiersze. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia uczniom naszej szkoły:

II miejsce – Akslar Maja – klasa IIa ( kategoria plakat),

II miejsce – Kuczała Milena – klasa IIb (kategoria wypracowanie),

III miejsce – Wilusz Jakub – klasa V ( kategoria prezentacja multimedialna),

Wyróżnienie – Rogowska Magdalena – klasa V ( kategoria plakat).

 Słowa podziękowania należą się także uczniom, którzy nie zdobyli nagród i wyróżnień, ale godnie reprezentowali naszą szkołę wykonując prace na konkurs. Oto  lista uczniów:

klasa IIa – Nycz Maria, Biskup Wiktoria, Wilusz Bartłomiej, Wilusz Mateusz, Michalak Karina, Mikosz Jakub,

klasa III – Włodarczyk Kinga, Kleszko Artur, Krzysztof Karol, Uliasz Szymon

klasa V – Kielar Zuzanna, Michalska Amelia,

klasa VI – Such Karol, Wais Kacper.

W przygotowaniu prac konkursowych pomagali i służyli radą następujący nauczyciele: p. Rachwał Lidia, p. Wajda Bożena, p. Szczepanik Bożena, p. Rygiel Alicja oraz p. Roman Barud.

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ – „Młodzież zapobiega pożarom”

8 marca 2017r w Szkole Podstawowej w Lubatowej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych reprezentowali: Kindelski Kacper, Handzlik Filip, Wais Kacper, a w kategorii gimnazjum:  Brzana Krzysztof i Stańczak Robert. Po testach pisemnych i egzaminie ustnym najlepsze wyniki zanotowali: Kindelski Kacper IVm. (SP) i Brzana Krzysztof IIIm. (gimnazjum). Opiekunem uczniów był p. Roman Barud.

„SREBRNE” DZIEWCZYNY

7 marca 2017r w hali GOSiR-u w Jedliczu odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn, a wśród nich drużyna reprezentująca nasze gimnazjum w składzie: Buczek Oliwia, Penar Małgorzata, Rajchel Julia, Uliasz Aleksandra, Duplaga Wiktoria, Dudzińska Wiktoria, Boczar Patrycja i Gierlach Paulina. Podopieczne p. Mariusza Włodarczyka zajęły bardzo dobre II miejsce. W turnieju lepsze okazały się tylko zawodniczki z Gimnazjum w Przybówce. Gratulujemy naszym dziewczętom, ich opiekunowi p. Mariuszowi Włodarczykowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja końcowa drużyn:

1 m. – Przybówka

2 m. – Iwonicz Zdrój

3 m. – Potok

4 m. – Świerzowa Polska

5 m. – Miejsce Piastowe, Korczyna

7 m. – Rymanów, Dukla

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT”

Uczniowie naszej szkoły z klas I-VI, uczestniczący w zajęciach kółka plastycznego, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Dobranocki z dawnych lat”. Organizatorem konkursu było Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy.

3 lutego 2017 roku w Rzeszowie odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu. Wśród nadesłanych prac komisja konkursowa przyznała I miejsce Jakubowi Mikoszowi (kat. klas I–III), uczniowi klasy IIa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Opiekunem uczniów był p. Roman Barud.

XIX PRZEGLĄD KOLĘD, PASTORAŁEK i OBRZĘDÓW BOŻONARODZENIOWYCH

10.01.2017 roku w Domu Ludowym w Iwoniczu odbył się już XIX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły brali w nim udział.

Klasy IIa i IIb pod opieką swoich wychowawców p. Lidii Rachwał i p. Bożeny Wajdy zaprezentowały Dziecięce Jasełka. W kategorii grup teatralnych zdobyły II miejsce.

Ze względu na dużą ilość uczestników największa konkurencja była w kategorii solistów: I kat. – 27 prezentacji, II kat. – 23 prezentacje. Jury miało więc trudne zadanie.

W I kategorii wiekowej (kl. I-III) naszą szkołę reprezentowały uczennice:

z klasy I Weronika Wais, Helena Mitas, Roksana Krupa, Sandra Krupa – opiekun p.Urszula Telesz oraz Kinga Włodarczyk z klasy III – opiekun p.Bożena Szczepanik.

Nagrodzono sześć prezentacji, w tym z naszej szkoły trzy dziewczynki: Helena Mitas – II miejsce, Kinga Włodarczyk – III miejsce, Sandra Krupa – wyróżnienie.

W II kategorii wiekowej (kl. IV – VI) szkołę reprezentowali uczniowie:

z klasy IV – Roksana Krupa, Karolina Wacławska,

z klasy V – Zuzanna Janiga, Magdalena Rogowska, Emilia Wilusz,

z klasy VI – Jagoda Filipowicz, Filip Handzlik, Tomasz Nycz.

Wśród sześciu nagrodzonych prezentacji była trójka naszych uczniów: Tomasz Nycz – III miejsce, Roksana Krupa – wyróżnienie, Magdalena Rogowska – wyróżnienie. Do konkursu w tej kategorii wiekowej uczniów przygotowała p. Joanna Szwast.

WIELKI TEST WIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU

         30 listopada czworo naszych gimnazjalistów: Wiktoria Duplaga, Bartłomiej Kasperkowicz, Krzysztof Mezglewski i Robert Stańczak wzięło udział w organizowanym przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną Wielkim Teście Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu. W ten sposób organizatorzy chcieli się włączyć w obchody Roku Sienkiewicza.

Konkurencja była spora, bo w konkursie swoje wiadomości o pisarzu postanowiło sprawdzić ponad 80 uczniów z 17 gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Szczególne gratulacje należą się Robertowi Stańczakowi, który zajął III miejsce. Gratulujemy! Do konkursu uczniowie byli przygotowywani przez p. Agnieszkę Dziubę i p. Edytę Wilczyńską.

KONKURS RECYTATORSKI

2 i 3 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas I-III SP. Występy swoich młodszych kolegów oceniali gimnazjaliści ze Szkolnego Klubu Książki: Laura Bogacz, Oliwia Bogdan, Alicja Kielar I Kamil Zarzycki.

Jak sami później przyznali, nie była to łatwa praca. Po burzliwej naradzie postanowili przyznać następujące nagrody:

1 miejsce:

 • Weronika Wais kl. I
 • Maria Nycz kl. II a
 • Martyna Rymar kl. III

wyróżnienia:

 • Mateusz Wilusz kl. II a
 • Alicja Krzysztof kl. II a
 • Kinga Włodarczyk kl. III
 • Bartłomiej Wilusz kl. II a
 • Bartosz Kenar kl. II a
 • Jakub Mikosz kl. II a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy p. Alicji Rygiel i p. Marzenie Barud.

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Krzysztof Brzana, uczeń klasy III gimnazjum, zakwalifikował się do II etapu Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Do konkursu Krzysztofa przygotowywała p. Alicja Rygiel.

Jest to konkurs przedmiotowy obejmujący i poszerzający treści podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na zlecenie Kuratorów Oświaty w woj. kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim oraz wielkopolskim.

Na etapie rejonowym Krzysiek będzie samodzielnie realizował wybrany projekt badawczy i rozwiązywał test. Życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki.

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Dnia 21.10.2016r uczniowie naszej szkoły:

 • Roksana Krupa kl. IV,
 • Magdalena Rogowska kl. V,
 • Jagoda Filipowicz kl. VI,
 • Tomasz Nycz kl. VI

brali udział w Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej. Były to eliminacje gminne przeprowadzone przez GOK w Iwoniczu-Zdroju.

Laureatka konkursu została Jagoda Filipowicz i ona będzie reprezentować gminę i szkołę na X Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej.

Konkurs plastyczny "Noc Nietoperzy"

Maja Akslar uczennica klasy IIa zdobyła wyróżnienie w XIII konkursie plastycznym  „Noc nietoperzy”. Tegoroczna impreza była organizowana pod hasłem „Nietoperze liczą na nas”. Rozstrzygnięcie  konkursu i wręczenie nagród odbyło się 30.09.2016r. w czarnorzeckim  Domu Ludowym. Gratulujemy Mai oraz jej wychowawczyni  p. Lidii Rachwał.