logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Osiągnięcia uczniów

ZŁOTE JUDOCZKI

22 stycznia w Bardejowie na Słowacji odbył się Noworoczny Turniej judo. W turnieju startowało 237 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły, które na co dzień trenują i reprezentują klub UKS 15 Krosno.

Liudmyla Nozdratenko w kategorii FU12-32 i Mariia Nozdratenko w kategorii FU10-22 zajęły 1 miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

XXV PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORALEK

10.01.2023 r. w sali kina Wczasowicz odbył się XXV Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Grysztar z kl. III (opiekun p. Urszula Telesz ), Ilona Sokół z kl. IV i Maria Nycz z kl. VIII (opiekun p. Joanna Szwast ). W kategorii klas I – III wyróżnienie zdobyła Maja Grysztar , a Maria Nycz I miejsce w kategorii klas VII – VIII.

W konkursie brali udział również uczniowie: Weronika Czapor z kl. III i Franciszek Zuzak z klasy II, którzy zdobyli wyróżnienie reprezentując zespół prowadzony przez GOK.

KONKURS ,,BOŻE NARODZENIE W POEZJI’’

21 grudnia uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie i recytatorskie, występując podczas konkursu ,,Boże Narodzenie w poezji”. Dzięki tym występom poczuliśmy świąteczną atmosferę, mogliśmy też kultywować tradycje bożonarodzeniowe i promować literaturę związaną ze świętami. Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

 

I miejsce

Oliwia Jantosz kl. I

Jakub Penar kl. I

Lena Turkosz  kl.

Natalia Pelczar  kl. V

II miejsce

Pola Czerwińska  kl. I

Iwona Rygiel kl. III

Oliwia Wiernusz kl. V

III miejsce

Karol Bystrzycki kl. I

Julian Kowalczyk kl. II

Konkurs był zorganizowany przez bibliotekę szkolną, a nagrody zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy sukcesu.

PIERWSZY GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „BOŻONARODZENIOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA” - ROZSTRZYGNIĘTY

Podczas kiermaszu przedstawiono i uhonorowano laureatów konkursu „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły, Oliwia Rygiel z klasy I zajęła 3 miejsce, natomiast Pola Gazda zdobyła wyróżnienie.

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS ,,MIŚ – ULUBIONY BOHATER LITERACKI”

Z okazji Dnia Pluszowego Misia samorząd kl. I-III i biblioteka szkolna ogłosili konkurs plastyczny ,,Miś – ulubiony bohater literacki”. Uczniowie wykorzystali różne techniki plastyczne, zgodne z tematem konkursu. Powstały piękne i bardzo pomysłowe prace, więc komisja miała nie lada kłopot, by przyznać nagrody.

I miejsce

Agata Wiernusz kl. II

Emilia Bajorek kl. II

Filip Wilusz kl. I

Iwona Rygiel kl. III

Karol Bystrzycki kl. I

II miejsce

Oliwia Jantosz kl. I

Lena Turkosz kl. III

Zahar Sologub kl. III

III miejsce

Jakub Penar kl. I

Gabriel Glazer kl. I

Kacper Bystrzycki kl.

Pola Gazda kl. III

Weronika Czapor kl. III

Wyróżnienia

Julia Sławniak kl. II

Natalia Mikosz kl. I

Julian Kowalczyk kl. III

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody pochodziły ze środków, które szkoła otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

XIII ARCHIDIECEZJALNY HALOWY TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ LSO

10 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie XIII Archidiecezjalnego Halowego Turnieju w piłkę nożną LSO dla ministrantów i lektorów. Pierwszy etap naszych rozgrywek obejmował drużyny ministranckie z Dekanatu Rymanów. Turniej odbył się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Lubatowej, a z naszej szkoły wzięły w nim udział 2 drużyny, jedna to uczniowie – ministranci z roczników 2011-2015 (ministranci młodsi) a druga uczniowie z roczników 2007 – 2010 ( ministranci starsi i lektorzy). W całym turnieju wzięło udział 9 drużyn. Z duma informujemy, że drużyna starszych ministrantów i lektorów  zajęła 3 miejsce. Nasi młodsi ministranci wykazali się postawą fair play i duchem sportowej rywalizacji, co w przyszłości z pewnością zaowocuje i ich sukcesami. Opiekunem drużyn był ks. Łukasz Buczek, katecheta.

POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Po sukcesie w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii chłopców przyszedł czas na zmierzenie się w zawodach powiatowych.

16.12.2022r w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Naszą gminę reprezentowali uczniowie klasy VIII a, Bartosz Kenar i Mateusz Wilusz, którzy zajęli III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

SREBRNE DZIEWCZYNY

3.12. 2022r w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle, odbył się Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci. Wzięło w nim udział 149 zawodniczek i zawodników z Podkarpacia, Słowacji i Ukrainy. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się siostry Mariia i Liudmyla Nozdratenko. Siostry pochodzące z Ukrainy, uczęszczają do naszej szkoły i trenują w UKS 15 Krosno.

W kategorii 10 lat (-24 kg), Mariia Nozdratenko uczennica klasy I zajęła 2 miejsce.

W kategorii 12 lat (-33 kg), Liudmyla Nozdratenko uczennica klasy IV zajęła 2 miejsce.

XV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

W dniu 17.11.2022 r. w GOK w Dukli odbywał się  XV  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W przesłuchaniach  wzięło udział ponad 70 uczniów ze szkół podstawowych i średnich powiatu krośnieńskiego. Naszą szkołę reprezentowały  Helena Mitas z kl. VII i Maria Nycz z kl. VIII a . Helena wykonała piosenkę ,,Chandelier” , a Marysia ,, Wrecking ball”.

XVII GMINNY KONKURS INSCENIZACJI WIERSZA

17 listopada 2022 r. w sali kina ,,Wczasowicz” w Iwoniczu – Zdroju odbył się XVII Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury.

Naszą szkołę reprezentowali:

Natalia Pelczar, Oliwia Wiernusz, Karol Pawłowski z klasy piątej,

Wiktoria Grysztar z klasy szóstej,

Izabela  Marek, Weronika Wais  oraz Jan Bardowski z klasy siódmej.

Nasi aktorzy spisali się znakomicie, a ich występy były barwne i ciekawe. W konkursie zostali wyróżnieni uczniowie:

II miejsce: Natalia Pelczar ( w kategorii  klasy IV-VI)

III miejsce: Izabela Marek, Weronika Wais, Jan Bardowski (w kategorii klasy VII–VIII)

Wyróżnienia:  Wiktoria Grysztar i Karol Pawłowski

Serdecznie dziękuję  wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcom gratuluję i zapraszam do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, dziękuję  za wsparcie, pomysłowość i piękne kostiumy.

ZŁOTO W OTWARTYM TURNIEJU JUDO DZIECI 2022 Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

11.11.2022r w Wolbromiu odbył się Turniej Judo Dzieci 2022 z okazji Dnia Niepodległości. Do turnieju zgłosiło się ponad 340 zawodników z 21 klubów. Wśród młodych judoczek znalazła się Liudmyla Nozdratenko, uczennica klasy IV. W swojej kategorii wagowej do 31kg zajęła I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

WICEMISTRZYNI ŚWIATA Z NASZEJ SZKOŁY

14-16.10. w Płocku odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WADF, w których startowały tancerki krośnieńskiego „Salartu”. W składzie drużyny była Maria Nycz, uczennica klasy VIIIa. W klasyfikacji drużynowej krośnianki zdobyły Wicemistrzostwo Świata.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU ,,Wiersz dla nauczyciela”

Z okazji święta KEN ogłoszony został w naszej szkole konkurs ,,Wiersz dla nauczyciela”. Organizatorami byli Samorząd Uczniowski i biblioteka szkolna. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

  1. I-III

I miejsce – Kacper Bystrzycki kl. I

II miejsce – Milena Piwowar kl. III

III miejsce – Weronika Czapor kl. III

Oliwia Rygiel kl. I

wyróżnienia – Karol Bystrzycki kl. I

Natalia Mikosz kl. I

Oliwia Jantosz kl. I

Gabriel Glazer kl. I

Jakub Penar kl. I

  1. IV-VIII

I miejsce – Oliwia Wiernusz kl. V

II miejsce – Tomasz Wiernusz kl. IV

III miejsce – Weronika Wais kl. VII

                      Miłosz Wołczański kl. VIII b

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody dla laureatów zostały zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

XV POWIATOWY KONKURS POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 27.10.2022 w sali kina  Wczasowicz odbył się XV Powiatowy Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej. Na scenie wystąpili reprezentanci z całego powiatu krośnieńskiego wyłonieni w przesłuchaniach na etapach gminnych. Gminę Iwonicz – Zdrój reprezentowały m.in. uczennice naszej szkoły: w kategorii I (klasy IV-VI) Wiktoria Grysztar, w kategorii II (kasy VII – VIIII) Maria Nycz. Wiktoria wykonała piosenkę pt. ,,Cisza. Modlitwa katyńska” (tekst i muzyka Tomasz Struzik), a Marysia piosenkę ,,Mój serdeczny kraj” z repertuaru Krystyny Giżowskiej, do której melodię zaczerpnięto z jednej z etiud Fryderyka Chopina. Prezentacji uczennic można wysłuchać pod linkiem

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-R%C4%85ba-w-Iwoniczu-Zdroju-1608948412450533.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Jestem Eko – oszczędzam energię”

12 października podczas apelu z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej rozstrzygnięto konkurs na projekt naklejki, „Jestem EKO – oszczędzam energię”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-VIII podzieleni na trzy kategorie wiekowe. W każdej kategorii komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

kat 1. – klasy I-III – Karol Bystrzycki z klasy I,

kat 2. – klasy IV-VI – Wiktoria Grysztar z klasy VI,

kat 3. – klasy VII-VIII – Klara Trzeciak z klasy VIII,

 

Uczniowie, którzy wykonali pracę na konkurs

Kacper Bystrzycki klasa I,

Agata Wiernusz klasa II,

Weronika Czapor klasa III,

Pola Gazda klasa III,

Iwona Rygiel klasa III,

Oliwia Wiernusz klasa V,

Aleksandra Such klasa VI.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała nagrody rzeczowe.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASIE 3

7 października 2022 r. klasa 3 obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji zorganizowano konkurs ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia’’, w którym uczestniczyło 17 uczniów. Konkurs rozpoczął się od sprawdzenia biletów wstępu, które uczniowie otrzymali kilka dni wcześniej. Po wejściu do klasy każdy uczestnik losował kartę, która  zawierała przykład mnożenia w zakresie 100. Po obliczeniu działania należało odszukać swoje miejsce w klasie oznaczone wynikiem zapisanym słownie. Uczniowie zajęli wylosowane miejsca i przystąpili do konkursu. Każdy miał rozwiązać 60 przykładów na mnożenie i dzielenie. Do finału zakwalifikowało się 6 uczniów. Zadania na II etapie konkursu dotyczyły zastosowania tabliczki mnożenia w przykładach nietypowych i problemowych. Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Iwona Rygiel, zdobywając I miejsce, II miejsce w konkursie zajął Paweł Czerwiński, III miejsceMilena Rymar. Wyróżnienia otrzymali: Damien Decrette, Weronika Czapor, Lena Turkosz, a za udział w konkursie matematycznym wyróżniona została Milena Piwowar. Wszyscy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i dyplomami. Konkurs wzbudził  wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w pamięci dzieci.