logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Osiągnięcia uczniów

LAUREACI XXIII GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

Pomimo ograniczeń związanych  z pandemią odbył się  XXIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Weronika Czapor, Helena Mitas, Alicja Krzysztof, Maria Nycz, Kinga Włodarczyk.  Konkurs przebiegał  na innych zasadach niż zwykle.  Uczestnicy przesyłali nagrania w wersji multimedialnej przygotowanych utworów do GOK -u , komisja artystyczna wyłoniła  zwycięzców i ich wykonania zostały udostępnione na Facebooku, gdzie można było poprzez ,,polubienie’’  dołączyć się do wyłonienia osoby otrzymującej nagrodę publiczności.  Z naszej szkoły  uczniowie zdobyli następujące miejsca przyznane przez jury :

I Kategoria wiekowa:

Weronika Czapor  kl. I – wyróżnienie

II Kategoria wiekowa

Maria Nycz  kl. VI a – I miejsce

Helena Mitas kl. V – II miejsce

III Kategoria wiekowa

Kinga Włodarczyk  kl. VII – III miejsce

PATRIOTA POPRAWNIE MÓWI PO POLSKU-ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Pod koniec października uczniowie z kl. VI-VIII wzięli udział w konkursie ,,Patriota poprawnie mówi po polsku”. Nadrzędnym celem konkursu było propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży, a także rozwijanie zainteresowania uczniów językiem polskim, popularyzowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie postawy dbałości o piękno i poprawność języka polskiego. W związku z tym, że uczymy się zdalnie i na razie nie możemy osobiście wręczyć nagród,  prezentujemy tylko wyniki konkursu:

I miejsce: Lena Such kl. VII

Kinga Włodarczyk kl. VII

II miejsce: Zofia Dudek kl. VI a

Martyna Rymar kl. VII

III miejsce: Patrycja Żywicka kl. VI b

Maja Boczar kl. VI b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a nagrodzeni zostaną po powrocie do szkoły.

PORCJA ZDROWIA NA TALERZU – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

23 października dyr. Mariusz Kopczyk wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom szkolnego konkursu plastycznego Porcja zdrowia na talerzu. Inspiracją do przeprowadzenia tego konkursu było głośne czytanie w kl. I-III fr. książki ,,Detektyw Pozytywka”. Jeden z bohaterów, pan Mietek, miał problemy ze zdrowiem, ponieważ niezdrowo się odżywiał. Pedagodzy szkolni ogłosili konkurs o takiej tematyce, realizując w ten sposób program wychowawczo-profilaktyczny szkoły. Chcieli zwrócić uwagę dzieci na rolę prawidłowej diety i przypomnieć zasady racjonalnego żywienia. Cieszymy się, że wzięło w nim udział 22 uczniów. Wszyscy otrzymali drobne upominki. Laureatami konkursu zostali:

Ilona Sokół kl. II – I miejsce,

Michał Wojciechowski kl. II – I miejsce,

Pola Gazda kl. I – II miejsce,

Milena Piwowar kl. I – III miejsce,

Maja Nycz kl. II – III miejsce,

Nina Rygiel kl. II – III miejsce.

Gratulujemy!

FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W LEKKIEJ ATLETYCE

8.10.2020 r. w Kolbuszowej odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce na dystansie 600m. Pierwotnie zawody miały się odbyć 30.09.2020 r. w Rzeszowie, ale ze względu na aurę zostały przeniesione. W zawodach startowała Weronika Szewczyk, uczennica klasy VIb, która w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych udanych startów.

WYRÓŻNIENIE W XVII PODKARPACKIEJ NOCY NIETOPERZY

Od kilkunastu lat w Korczynie odbywa się Podkarpacka Noc Nietoperzy. W ramach tej imprezy organizowany jest m.in. konkurs plastyczny. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Nietoperz w oczach dziecka”. Wśród wielu prac jury konkursu doceniło pracę uczennicy klasy VIa – Mai Akslar, przyznając jej wyróżnienie. Gratulujemy.

MINI BIEG NAFTOWY

3 października w Gorlicach odbył się „Mini bieg naftowy” na dystansie 600m. Bardzo dobrze w swojej kategorii wiekowej zaprezentowała się uczennica klasy VIb Weronika Szewczyk, która zajęła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PODIUM W OGÓLOPOLSKIM TURNIRJU KARATE KYOKUSHIN

26.09.2020 r. w Dukli odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z okazji 100. rocznicy ,,Cudu nad Wisłą”. Startował w nim uczeń klasy VIa – Wiktor Turek, który w kategorii „kata kadetów” zajął III miejsce. Gratulujemy wspaniałego wyniku.

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „WIERSZE MARII KONOPNICKIEJ OCZAMI DZIECI”

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oddział w Krośnie jeszcze w okresie lockdownu ogłosiło konkurs plastyczny ,,Wiersze Marii Konopnickiej oczami dzieci „. Uczniowie klasy drugiej bardzo chętnie wzięli w nim udział  i jak się później okazało, uczeń Tomasz Wiernusz zdobył II miejsce w powiecie. Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia: dla Niny Rygiel i Michała Wojciechowskiego. Przed kilkoma dniami pan dyrektor wręczył nagrody. Gratulujemy!