logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Aktualne konkursy

„Kronika karmnika” - konkurs dla uczniów klas I-III
Szkoły Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju

Uwaga uczniowie klas 1-3!

I Ty możesz zostać Ekodetektywem!,

wykonując „Kronikę karmnika”

Za oknem dawno już nie słychać radosnego gwaru ptaków. Kiedy my podziwiamy zimowy krajobraz, grzejemy się w ciepłych domach, nasi skrzydlaci sąsiedzi oczekują pomocy, aby przetrwać te trudne dla nich dni. Pomóżmy im, dokarmiając je w naszych przydomowych karmnikach. Może to być tradycyjny karmnik lub tłuszczowa kula czy szyszka, którą możesz zrobić sam. Każdy pomysł jest dobry tak długo, jak zapewnia ptakom dostęp do naturalnego i świeżego pokarmu.

– Nie dokarmiajmy ptaków produktami zepsutymi, zapleśniałymi.

– Karmnik to nie śmietnik.

– Nie podawajmy ptakom żadnych produktów zawierających sól.

– Nie dokarmiamy chlebem.

Młody Ekodetektywie!

 

  • Wykorzystaj czas zdalnego nauczania, czas ferii świątecznych i zimowych do pozytywnej aktywności na świeżym powietrzu i obserwacji przyrodniczych swojego karmnika.
  • Samodzielnie lub przy pomocy dorosłych rozpoznaj gatunki ptaków, które odwiedzają Twoją „ptasią stołówkę”. Korzystaj w tym celu z różnych dostępnych źródeł.
  • Wykonaj wg własnego pomysłu „Kronikę karmnika”, która może zawierać ilustracje ptaków wykonane przez Ciebie lub, jeśli Ci się uda, zrobione nawet z czyjąś pomocą zdjęcia oraz króciutkie opisy wykonane własnoręcznie.
  • Kroniki tworzymy do końca lutego 2022r. i oddajemy w sali 24.
  • Na wytrwałych i dociekliwych Ekodetektywów czekają nagrody, które ufundował Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

Życzę Wam radości ze spotkań z przyrodą i wielu pomysłów na ciekawe przedstawienie swoich spostrzeżeń.

Organizator: Urszula Telesz