logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Osiągnięcia uczniów

SUKCES EMILII BAJOREK NA EGZAMINACH JĘZYKOWYCH CAMBRIDGE

FINALISTKI V POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

28 maja 2024 roku odbył się drugi etap V Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Ignacego Łukasiewicza w „NAFTÓWCE”, w Krośnie. Dwie uczennice z naszej szkoły Helena Mitas z klasy VIII oraz Aleksandra Such z klasy VII wzięły w nim udział uzyskując tytuł finalisty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pierwszy etap odbył się w marcu i wzięło w nim udział 136 uczniów z 22 szkół. Z naszej szkoły byli to: Helena Mitas, Aleksandra Such, Nikola Łukaszewska, Oliwia Wiernusz oraz Tomasz Wiernusz.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,RECYKLINGOWA DEKORACJA”

Propagowaniu idei recyklingu i wdrażaniu do odpowiedzialnego segregowania odpadów służył konkurs ,,Recyklingowa ozdoba”. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie dekoracji przestrzennej, stojącej lub wiszącej dowolnej wielkości, stworzonej w 100 % z odpadów nadających się do recyklingu. Takie działania kształtują wśród dzieci i młodzieży właściwą postawę wobec środowiska naturalnego. Komisja przyznała nagrodę specjalną ucz. kl. IV – Weronice Czapor. Ponadto zostali nagrodzeni:

I -IV

1 miejsce – Karol Bystrzycki kl. II

2 miejsce – Martyna Czapor kl. I

                     Agata Wiernusz kl. III

                     Pola Gazda kl. IV

                     Emilia Bajorek kl. III

3 miejsce – Jakub Penar kl. II

                    Julian Kowalczyk kl. III

wyróżnienie – Laura Mikulec kl. I

                         Marcelina Parylak kl. I

                         Platon Sologub kl. I

V-VIII

1 miejsce – Oliwia Uliasz kl. VIII

2 miejsce – Oliwia Wiernusz kl. VI

3 miejsce – Amelia Kandefer kl. VII

 

Nagrody ufundowali, były Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj oraz firma MAYLILY.

CZY ZNASZ POLSKĘ? - ZMAGANIA W KL. I-VIII

Na początku maja obchodzimy ważne święta i rocznice historyczne. W naszej szkole była to okazja do zorganizowania i przeprowadzenia konkursów klasowych ,,Czy znasz Polskę?” Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące ojczyzny: historii i współczesności, geografii, kultury czy tradycji. Celem konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy historycznej wśród uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz budzenie dumy z polskiego dziedzictwa narodowego. W niektórych klasach, mimo dogrywki, nie udało się wyłonić jednego zwycięzcy, co świadczy o wysokim poziomie wiedzy naszych uczniów. Konkurs zorganizowały p. Agnieszka Dziuba i p. Magdalena Karaś. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

kl. I – Marcelina Parylak

kl. II – Karol Bystrzycki

kl. III – Emilia Bajorek, Filip Wilusz

kl. IV – Iwona Rygiel, Damien Decrette

kl. V – Tomasz Wiernusz

kl. VI – Oliwia Wiernusz

kl. VII – Franciszek Padło

kl. VIII – Helena Mitas

PLASTYCZNE KONKURSY PROFILAKTYCZNE

Jednym z zadań szkoły jest promowanie zdrowego stylu życia. By je realizować, zorganizowano konkurs plastyczny w kl. I-VIII. Uczniowie mieli zaprezentować, jak dbają o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. W swoich pracach zwrócili uwagę przede wszystkim na właściwe odżywianie, uprawianie sportu oraz unikanie używek. Powstały ciekawe, oryginalne rysunki i plakaty. Nagrody ufundował, były Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj.

Nagrodzeni zostali:

,,Dbam o zdrowie” – kl. I-III

1 miejsce – Martyna Czapor kl. I

                    Michał Kandefer kl. I

                    Fabian Biniek kl. I

                    Igor Krauz kl. II

2 miejsce – Pola Czerwińska kl. II

                     Oliwia Jantosz kl. II

                     Nina Pelczar kl. III

3 miejsce – Marcelina Parylak kl. I

                    Laura Mikulec kl. I

                    Platon Sologub kl. I

wyróżnienie  – Emilia Bajorek  kl. III

                         Maja Pelczar kl. III

,,Mój pomysł na zdrowie fizyczne i psychiczne” – kl. IV-VIII

1 miejsce – Weronika Czapor kl. IV

                    Milena Piwowar kl. IV

PROFILAKTYCZNE KONKURSY LITERACKIE

W ramach Szkolnych Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej zorganizowano konkursy literackie o tematyce profilaktycznej. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zainteresowania literackie oraz wykazać się kreatywnością przy tworzeniu prac promujących zdrowy styl życia. Komisja postanowiła przyznać nagrodę specjalną dla ucz. Oliwii Wiernusz z kl. VI za bardzo interesujący komiks. Ponadto nagrodzone zostały ucz. Martyna Czapor z kl. I i Weronika Czapor z kl. IV za wiersze zachęcające do dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nagrody ufundowali, były Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj oraz firma MAYLILY.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

24 maja 2024r. w klasie pierwszej odbył się konkurs pięknego czytania. Jego celem była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania. Podczas czytania ocenie  podlegały: płynność i poprawność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Każdy z uczestników mógł wybrać fragment lektury z podanego przez organizatorów zestawu. Zadanie nie należało do łatwych, uczestników ogarniała trema, ale wspaniale potrafili ją opanować. Wszyscy słuchali w skupieniu i nagradzali gromkimi brawami każdego uczestnika. Mistrzami pięknego czytania zostali Fabian Biniek i Michał Kandefer. Drugie miejsce zajęły Laura Mikulec i Marcelina Parylak, a trzecie Martyna Czapor i Platon Sologub. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do przeżywania wspaniałych czytelniczych przygód.

SUKCES UCZENNIC W XXVIII GMINNYM KONKURSIE PIOSENKI

7 maja w Sali Widowiskowej Wczasowicz odbył się XXVIII Gminny Konkurs Piosenki. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Laura Mikulec z klasy I, Weronika Czapor z klasy IV i Ewa Kucharska z klasy VII. Jury po przesłuchaniach wszystkich uczestników wyłoniło laureatów wśród, których znalazły się Laura i Ewa.

19 maja 2024 roku w ramach obchodów „Imienin Iwonicza-Zdroju” ogłoszone zostały szczegółowe wyniki konkursu. W kategorii klas 1-3 Laura Mikulec zdobyła III miejsce, w kategorii klas 7-8 Ewa Kucharska zdobyła II miejsce. Zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Uczennice wystąpiły na Placu Dietla na koncercie laureatów. Do udziału w konkursie uczennice przygotowały pani Urszula Telesz i pani Joanna Szwast.

FINAŁ DIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

25.04.2024r w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się finał Konkursu Biblijnego – „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Wśród  122 finalistów, reprezentujących 95 szkół, znalazła się uczennica klasy IV Iwona Rygiel, która w eliminacjach dekanalnych zajęła II miejsce. Ogólnie w konkursie wzięło udział ponad 4500 uczniów. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do finału zdobyli tytuł Finalisty Konkursu Biblijnego i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki (książki).

Iwonie i ks. Dawidowi Dubielowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

P.S. W eliminacjach dekanalnych brały udział: Laura Turek z klasy IV oraz Oliwia Wiernusz z klasy VI.

SUKCESY UCZNIÓW W XXVIII GMINNYM KONKURSIE INSCENIZACJI WIERSZA

10 kwietnia w Sali Widowiskowej „Wczasowicz” odbył się finał XXVIII Gminnego Konkursu Inscenizacji Wiersza. Przesłuchania konkursowe odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowały uczennice: Weronika Czapor, Hanna Padło, Iwona Rygiel, Laura Turek z klasy IV i Natalia Pelczar z klasy VI.

 

Po przesłuchaniach komisja konkursowa przyznała

II miejsce – Iwonie Rygiel

III miejsce – Weronice Czapor

Gratulujemy uczennicom oraz pani Magdalenie Karaś, która przygotowała dziewczynki do konkursu.

WYRÓŻNIENIE DLA ALEKSANDRY SUCH W X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO IM. J. i W. GRIMMÓW

W dniu 14.03.2024 w II LO w Krośnie odbył się X Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów. Celem głównym konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz motywowanie uczniów do nauki języka. Nagrodą główną w konkursie jest kurs językowy ufundowany przez Pana Roberta Tomasiewicza – Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce języka niemieckiego: Aleksandra Such z klasy 7 oraz Jan Bardowski, Helena Mitas i Weronika Wais z klasy 8. Na wyniki konkursu czekaliśmy z niecierpliwością.

9 kwietnia 2024 roku miała miejsce gala wręczenia nagród. Aleksandra Such otrzymała wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałym uczniom również bardzo dziękuję za udział w konkursie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

Edyta Przymusiak

SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PROFILAKTYCZNYM – „WYBIERAM ZDROWIE”

4.04.2024r w Lubatowej odbył się Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny – „Wybieram zdrowie”. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Iwonicz-Zdrój. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Franciszek Padło, Błażej Smerecki i Aleksander Adamczak. W kategorii klas VI-VIII zwyciężyli zasłużenie zajmując I miejsce.

Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów.

KONCERT LAUREATÓW XXV GMINNEGO KONKURSU KOLĘD, PASTORAŁEK I TRADYCJI BOŻONARODZENIOWYCH

21.01.2024 r. w Iwoniczu – Zdroju, w sali widowiskowej ,,Wczasowicz” odbył się koncert w wykonaniu laureatów XXV Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Tradycji Bożonarodzeniowych. W czasie koncertu ogłoszone zostały szczegółowe wyniki konkursu, a zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Uczennice z naszej szkoły uzyskały następujące miejsca:

w kategorii klas 0 – II, Oliwia JantoszII miejsce

w kategorii klas III –V, Weronika Czaporwyróżnienie

w kategorii klas VI – VIII, Ewa KucharskaII miejsce

Gratulujemy!

NAGRODY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "Opowieści z Białej Doliny”

Uczniowie klasy 1 realizowali zadania przygotowane przez Wydawnictwo SQN „Dziennik odkrywcy” w oparciu o metodę Marii Montessori. Wśród 20 nagrodzonych dzienników znalazły się prace uczniów naszej szkoły. Książkę „Opowieści z Białej Doliny” otrzymali: Martyna Czapor, Fabian Biniek i Platon Sologub. Gratulujemy i życzymy wiele radości z obserwowania otaczającego nas świata oraz dalszych sukcesów artystycznych i edukacyjnych.

,, HEJ KOLĘDA, KOLĘDA….”

Kolędy i pastorałki  rozbrzmiewały  w  naszej szkole we wtorek  19.12.2023 r. W  tym dniu  odbył  się   Szkolny Konkurs  Kolęd  i Pastorałek.  Biorący w nim udział uczniowie mogli zaprezentować się w dwóch kategoriach : śpiew,  gra na instrumencie.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 22.12.2023r podczas świątecznego apelu.

Wyniki konkursu są następujące :

W kategorii śpiew:

Klasy I – III

I miejsce – Franciszek Zuzak kl. III

II miejsce – Oliwia Jantosz kl. II

III miejsce – Laura  Mikulec kl. I, Oliwia Rygiel kl. II, Pola Czerwińska kl. III

 

Klasy IV – VIII

I miejsce – Oliwia Wiernusz kl .VI

II miejsce – Milena Piwowar kl. IV

III miejsce –  Weronika Czapor kl. IV

 

W kategorii  gra na instrumencie :

Klasy  I –III:

I miejsce –  Klara Sokół kl. III ( skrzypce),  Julia Sławniak klas III ( flet prosty )

II miejsce   Agata  Wiernusz kl. III ( flet prosty )

III miejsce – Igor Krauz   kl. II ( fortepian )

Klasy IV – VIII

I miejsce – Ilona Sokół kl.V ( wiolonczela ), Paweł Kuczała kl. VI ( gitara ), Iwona Rygiel kl. IV (keyboard)

II miejsce – Tomasz Wiernusz kl.V ( fortepian )

III miejsce Oliwia Wiernusz kl. VI ( fortepian )

WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIATECZNĄ Z MOTYWEM PCK

We wtorek 19 grudnia 2023 r. w Rejonowym Oddziale PCK w Krośnie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród w konkursie na kartkę świąteczną  z motywem Polskiego Czerwonego Krzyża. Wyróżnienie otrzymała Martyna Czapor – uczennica klasy 1. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI II GMINNEGO KONKURSU „BOŻONARODZENIOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

W niedzielę 17 grudnia 2023 r. podczas Kiermaszu Świątecznego zostały wręczone dyplomy   i nagrody II Gminnego Konkursu „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna”. Spośród 223 prac, jakie wpłynęły na konkurs, komisja doceniła prace uczennic naszej szkoły:

– w kategorii klas 1-3:

3 miejsce Marcelina Parylak, uczennica klasy 1,

– w kategorii klas 4-6:

1 miejsce Pola Gazda, uczennica klasy 4,

wyróżnienie – Weronika Czapor, uczennica klasy 4,

– w kategorii klas 7-8:

2 miejsce Amelia Kandefer, uczennica klasy 7.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.

SUKCES MARII NOZDRATENKO W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU JUDO

2 grudnia w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbył się Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo dzieci. Wzięło w nim udział 210 zawodników z Polski i Słowacji.

Młodzi judocy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych U-8, 10, 12 i 14 lat.

Bardzo dobrze we wspomnianych zawodach zaprezentowała się uczennica naszej szkoły Mariia Nozdratenko, która w kategorii wagowej 25 kg zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTCZNYM DLA OLIWII

25.10.2023r w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie odbyło się podsumowania I edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moja Niepodległa”.

Na konkurs wpłynęło 227 prac uczniów z 22 szkół powiatu krośnieńskiego. Jurorzy postanowili nagrodzić i wyróżnić 30 autorów prac plastycznych. Wśród wyróżnionych znalazła się praca uczennicy klasy VI – Oliwii Wiernusz. Nagrodzone i wyróżnione prace były eksponowane 11 listopada w Dworze Szeptyckich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IZA MAREK MISTRZYNIĄ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

12.10.2023r w Głogowie Małopolskim odbyła się III edycja Głogowskiego wyścigu kolarskiego im. Aleksandra Ładosia dla dzieci, młodzieży i dorosłych o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego.

Zawody były jednocześnie otwartymi Mistrzostwami MTB województwa podkarpackiego dla szkół podstawowych (klasa IV-VIII) i średnich (I-IV), chłopców i dziewcząt.

W kategorii szkół podstawowych, bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica klasy VIII – Izabela Marek, która zajęła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

GMINNE ELIMINACJE XVI POWIATOWEGO KONKURSU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

11.10.2023 r w sali kina Wczasowicz odbył się  gminny etap XVI Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała Helena Mitas z kl. VIII. Podczas przesłuchań wykonała pieśń z repertuaru Anny German pt.  ,,Być może”. Helena zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 27.10.2023 r, w Dukli.

SREBRNY MEDAL LIUDMYLI NOZDRATENKO

30.09.2023 i 1.10.2023r w Wieliczce odbył się IV Międzynarodowy Turniej Judo „Judo Salt Cup”. Do turnieju przystąpiło 210 zawodników, z 6 państw.  Wśród uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły Liudmyla Nozdratenko, która w kategorii U12 zajęła II miejsce. To kolejny znaczący sukces. Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych i edukacyjnych.

DRUGIE MIEJSCE ZOSI W KONKURSIE PLASTYCZNYM

29 września odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach XX Karpackiej Nocy Nietoperzy. Tematem tegorocznego konkursu plastycznego był „Tajemniczy Świat Nietoperzy”. Uczennica naszej szkoły Zosia Uliasz z klasy II zdobyła II miejsce w kategorii form przestrzennych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM „Czyste Wody – Zdrowe Ryby”

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Czyste wody – Zdrowe ryby”. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgowy PZW oraz Komisja ds. Młodzieży w Krośnie. Komisja konkursowa wyróżniła pracę uczennicy klasy VI Natalii Pelczar . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.