logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Osiągnięcia uczniów

FINAŁ DIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

25.04.2024r w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się finał Konkursu Biblijnego – „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Wśród  122 finalistów, reprezentujących 95 szkół, znalazła się uczennica klasy IV Iwona Rygiel, która w eliminacjach dekanalnych zajęła II miejsce. Ogólnie w konkursie wzięło udział ponad 4500 uczniów. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do finału zdobyli tytuł Finalisty Konkursu Biblijnego i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki (książki).

Iwonie i ks. Dawidowi Dubielowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

P.S. W eliminacjach dekanalnych brały udział: Laura Turek z klasy IV oraz Oliwia Wiernusz z klasy VI.

SUKCESY UCZNIÓW W XXVIII GMINNYM KONKURSIE INSCENIZACJI WIERSZA

10 kwietnia w Sali Widowiskowej „Wczasowicz” odbył się finał XXVIII Gminnego Konkursu Inscenizacji Wiersza. Przesłuchania konkursowe odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowały uczennice: Weronika Czapor, Hanna Padło, Iwona Rygiel, Laura Turek z klasy IV i Natalia Pelczar z klasy VI.

 

Po przesłuchaniach komisja konkursowa przyznała

II miejsce – Iwonie Rygiel

III miejsce – Weronice Czapor

Gratulujemy uczennicom oraz pani Magdalenie Karaś, która przygotowała dziewczynki do konkursu.

WYRÓŻNIENIE DLA ALEKSANDRY SUCH W X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO IM. J. i W. GRIMMÓW

W dniu 14.03.2024 w II LO w Krośnie odbył się X Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów. Celem głównym konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz motywowanie uczniów do nauki języka. Nagrodą główną w konkursie jest kurs językowy ufundowany przez Pana Roberta Tomasiewicza – Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce języka niemieckiego: Aleksandra Such z klasy 7 oraz Jan Bardowski, Helena Mitas i Weronika Wais z klasy 8. Na wyniki konkursu czekaliśmy z niecierpliwością.

9 kwietnia 2024 roku miała miejsce gala wręczenia nagród. Aleksandra Such otrzymała wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałym uczniom również bardzo dziękuję za udział w konkursie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

Edyta Przymusiak

SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PROFILAKTYCZNYM – „WYBIERAM ZDROWIE”

4.04.2024r w Lubatowej odbył się Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny – „Wybieram zdrowie”. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Iwonicz-Zdrój. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Franciszek Padło, Błażej Smerecki i Aleksander Adamczak. W kategorii klas VI-VIII zwyciężyli zasłużenie zajmując I miejsce.

Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów.

KONCERT LAUREATÓW XXV GMINNEGO KONKURSU KOLĘD, PASTORAŁEK I TRADYCJI BOŻONARODZENIOWYCH

21.01.2024 r. w Iwoniczu – Zdroju, w sali widowiskowej ,,Wczasowicz” odbył się koncert w wykonaniu laureatów XXV Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Tradycji Bożonarodzeniowych. W czasie koncertu ogłoszone zostały szczegółowe wyniki konkursu, a zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Uczennice z naszej szkoły uzyskały następujące miejsca:

w kategorii klas 0 – II, Oliwia JantoszII miejsce

w kategorii klas III –V, Weronika Czaporwyróżnienie

w kategorii klas VI – VIII, Ewa KucharskaII miejsce

Gratulujemy!

NAGRODY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "Opowieści z Białej Doliny”

Uczniowie klasy 1 realizowali zadania przygotowane przez Wydawnictwo SQN „Dziennik odkrywcy” w oparciu o metodę Marii Montessori. Wśród 20 nagrodzonych dzienników znalazły się prace uczniów naszej szkoły. Książkę „Opowieści z Białej Doliny” otrzymali: Martyna Czapor, Fabian Biniek i Platon Sologub. Gratulujemy i życzymy wiele radości z obserwowania otaczającego nas świata oraz dalszych sukcesów artystycznych i edukacyjnych.

,, HEJ KOLĘDA, KOLĘDA….”

Kolędy i pastorałki  rozbrzmiewały  w  naszej szkole we wtorek  19.12.2023 r. W  tym dniu  odbył  się   Szkolny Konkurs  Kolęd  i Pastorałek.  Biorący w nim udział uczniowie mogli zaprezentować się w dwóch kategoriach : śpiew,  gra na instrumencie.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 22.12.2023r podczas świątecznego apelu.

Wyniki konkursu są następujące :

W kategorii śpiew:

Klasy I – III

I miejsce – Franciszek Zuzak kl. III

II miejsce – Oliwia Jantosz kl. II

III miejsce – Laura  Mikulec kl. I, Oliwia Rygiel kl. II, Pola Czerwińska kl. III

 

Klasy IV – VIII

I miejsce – Oliwia Wiernusz kl .VI

II miejsce – Milena Piwowar kl. IV

III miejsce –  Weronika Czapor kl. IV

 

W kategorii  gra na instrumencie :

Klasy  I –III:

I miejsce –  Klara Sokół kl. III ( skrzypce),  Julia Sławniak klas III ( flet prosty )

II miejsce   Agata  Wiernusz kl. III ( flet prosty )

III miejsce – Igor Krauz   kl. II ( fortepian )

Klasy IV – VIII

I miejsce – Ilona Sokół kl.V ( wiolonczela ), Paweł Kuczała kl. VI ( gitara ), Iwona Rygiel kl. IV (keyboard)

II miejsce – Tomasz Wiernusz kl.V ( fortepian )

III miejsce Oliwia Wiernusz kl. VI ( fortepian )

WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIATECZNĄ Z MOTYWEM PCK

We wtorek 19 grudnia 2023 r. w Rejonowym Oddziale PCK w Krośnie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród w konkursie na kartkę świąteczną  z motywem Polskiego Czerwonego Krzyża. Wyróżnienie otrzymała Martyna Czapor – uczennica klasy 1. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI II GMINNEGO KONKURSU „BOŻONARODZENIOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

W niedzielę 17 grudnia 2023 r. podczas Kiermaszu Świątecznego zostały wręczone dyplomy   i nagrody II Gminnego Konkursu „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna”. Spośród 223 prac, jakie wpłynęły na konkurs, komisja doceniła prace uczennic naszej szkoły:

– w kategorii klas 1-3:

3 miejsce Marcelina Parylak, uczennica klasy 1,

– w kategorii klas 4-6:

1 miejsce Pola Gazda, uczennica klasy 4,

wyróżnienie – Weronika Czapor, uczennica klasy 4,

– w kategorii klas 7-8:

2 miejsce Amelia Kandefer, uczennica klasy 7.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.

SUKCES MARII NOZDRATENKO W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU JUDO

2 grudnia w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbył się Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo dzieci. Wzięło w nim udział 210 zawodników z Polski i Słowacji.

Młodzi judocy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych U-8, 10, 12 i 14 lat.

Bardzo dobrze we wspomnianych zawodach zaprezentowała się uczennica naszej szkoły Mariia Nozdratenko, która w kategorii wagowej 25 kg zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTCZNYM DLA OLIWII

25.10.2023r w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie odbyło się podsumowania I edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moja Niepodległa”.

Na konkurs wpłynęło 227 prac uczniów z 22 szkół powiatu krośnieńskiego. Jurorzy postanowili nagrodzić i wyróżnić 30 autorów prac plastycznych. Wśród wyróżnionych znalazła się praca uczennicy klasy VI – Oliwii Wiernusz. Nagrodzone i wyróżnione prace były eksponowane 11 listopada w Dworze Szeptyckich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IZA MAREK MISTRZYNIĄ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

12.10.2023r w Głogowie Małopolskim odbyła się III edycja Głogowskiego wyścigu kolarskiego im. Aleksandra Ładosia dla dzieci, młodzieży i dorosłych o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego.

Zawody były jednocześnie otwartymi Mistrzostwami MTB województwa podkarpackiego dla szkół podstawowych (klasa IV-VIII) i średnich (I-IV), chłopców i dziewcząt.

W kategorii szkół podstawowych, bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica klasy VIII – Izabela Marek, która zajęła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

GMINNE ELIMINACJE XVI POWIATOWEGO KONKURSU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

11.10.2023 r w sali kina Wczasowicz odbył się  gminny etap XVI Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała Helena Mitas z kl. VIII. Podczas przesłuchań wykonała pieśń z repertuaru Anny German pt.  ,,Być może”. Helena zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 27.10.2023 r, w Dukli.

SREBRNY MEDAL LIUDMYLI NOZDRATENKO

30.09.2023 i 1.10.2023r w Wieliczce odbył się IV Międzynarodowy Turniej Judo „Judo Salt Cup”. Do turnieju przystąpiło 210 zawodników, z 6 państw.  Wśród uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły Liudmyla Nozdratenko, która w kategorii U12 zajęła II miejsce. To kolejny znaczący sukces. Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych i edukacyjnych.

DRUGIE MIEJSCE ZOSI W KONKURSIE PLASTYCZNYM

29 września odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach XX Karpackiej Nocy Nietoperzy. Tematem tegorocznego konkursu plastycznego był „Tajemniczy Świat Nietoperzy”. Uczennica naszej szkoły Zosia Uliasz z klasy II zdobyła II miejsce w kategorii form przestrzennych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM „Czyste Wody – Zdrowe Ryby”

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Czyste wody – Zdrowe ryby”. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgowy PZW oraz Komisja ds. Młodzieży w Krośnie. Komisja konkursowa wyróżniła pracę uczennicy klasy VI Natalii Pelczar . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.