logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Laureaci 2018/2019

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Tradycyjnie już pod koniec roku szkolnego kl. I wzięła udział w konkursie pięknego czytania. Pierwszoklasiści losowali tekst, który czytali przed swoimi kolegami i koleżankami, wychowawczynią i komisją w składzie: pani Joanna Szwast i Agnieszka Dziuba. Była to dla nich okazja, by wykazać się swoimi postępami w nauce czytania. Komisja nagrodziła najlepszych i przyznała:

1 miejsce – Oliwii Wiernusz,

2 miejsce – Malwinie Zarzyckiej,

3 miejsce – Pawłowi Kuczale,

wyróżnienia- Amelii Milulec i Jakubowi Gierlachowi.

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do czytania.

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – BOHATEROWIE NIEZNANI”

Zespół Szkół w Iwoniczu był organizatorem Powiatowego Konkursu Historycznego „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – BOHATEROWIE NIEZNANI”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły – z klasy VI: Weronika Smerecka, Elwira Such, Julia Rymar i Kamil Marek, z klasy VII: Zuzanna Janiga, Kamila Krzysztof, Magdalena Rogowska i Emilia Wilusz oraz gimnazjalistka Aleksandra Kandefer. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o żołnierzach, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej na terenie Podkarpacia oraz propagowanie informacji o działalności konspiracyjnej w latach 1944-1963. Uczestnicy konkursowych zmagań rywalizowali w jednej z trzech kategorii, przygotowując pracę pisemną, plastyczną lub prezentację multimedialną. III miejsca zdobyli Aleksandra Kandefer za piękną pracę plastyczną i Kamil Marek za ciekawą prezentację multimedialną. Serdecznie gratulujemy!

KONKURS MATEMATYCZNO-HISTORYCZNY „JÓZEF ALEKSIEWICZ – BOHATER Z IWONICZA-ZDROJU”

Uczniowie naszej szkoły: Franciszek Trzeciak, Jakub Wilusz, Filip Handzlik i Kacper Wais wzięli udział w ciekawym Konkursie Matematyczno-Historycznym „Józef Aleksiewicz – bohater z Iwonicza-Zdroju” zorganizowanym przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zadań matematycznych nawiązujących do życia i działalności iwonickiego lekarza i społecznika, patrioty i żołnierza Armii Krajowej  Józefa Aleksiewicza. Laureatem konkursu został Kacper Wais. Gratulujemy!

SUKCES GIMNAZJALISTY W KONKURSIE „KROSNO I POWIAT KROŚNIEŃSKI – HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ”

29 maja 2019 r. w Muzeum Podkarpackim w Krośnie przeprowadzono finał kolejnej edycji konkursu „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność. NSZZ <<Solidarność>> Region Podkarpacie w latach 1980–1989”.  Jak co roku, nasza szkoła wzięła w nim udział. Podobnie jak w roku ubiegłym reprezentował nas Krzysztof Mezglewski z klasy III gimnazjum, który zajął II miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że tematyka była dla niego zupełnie nowa, a materiały do konkursu nie były łatwą lekturą.

Ucznia do konkursu przygotowywała p. Edyta Wilczyńska.

NAGRODA GŁÓWNA W XXIV WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIOSENKI

19 maja w Rogach odbył się koncert galowy w wykonaniu laureatów XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki. Wystąpiło w nim 15 finalistów wyłonionych przez Radę Artystyczną spośród 127 uczestników przesłuchań. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Jagoda Filipowicz. Podczas koncertu ogłoszone zostały wyniki. Jury przyznało we wszystkich grupach wiekowych wyróżnienia i po jednej nagrodzie głównej. W kategorii wiekowej klas VII – VIII nagrodę główną otrzymała Jagoda Filipowicz. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Joanna Szwast.

SUKCESY WOKALNE NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYM KONKURSIE PIOSENKI

19 maja na placu Dietla w ramach obchodów Imienin Iwonicza – Zdroju odbył się koncert laureatów Gminnego Konkursu Piosenki. Na scenie zaprezentowali się najlepsi wykonawcy wyłonieni przez jury podczas wcześniejszych przesłuchań. Ogłoszone zostały też szczegółowe wyniki konkursu, a pani dyrektor GOK-u wręczyła finalistom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Uczennice  z naszej szkoły zdobyły:

w kategorii klas IV – VI :

Karolina Wacławska   – III miejsce

Kinga Włodarczyk     – wyróżnienie

w kategorii klas VII,VIII i III gimnazjum:

Magdalena Rogowska  – I miejsce

Jagoda Filipowicz   – I miejsce

Uczennice do konkursu przygotowywała p. Joanna Szwast. Słowa uznania należą się  także rodzicom, którzy znajdują czas i wspierają swoje dzieci podczas konkursów i przesłuchań.

SUKCESY LEKKOATLETYCZNE UCZENNICY KLASY IVB

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat zdobywają medale, nagrody i wyróżnienia, startując w różnych zawodach sportowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica kasy IVb – Weronika Szewczyk, która osiąga imponujące wyniki w zawodach lekkoatletycznych. Można z całą pewnością stwierdzić, że w województwie podkarpackim nie ma sobie równych. Największe sukcesy Weroniki w 2019 roku:

 

1m. w MistrzostwachWojewództwa Podkarpackiego w biegach przełajowych – Stalowa Wola,

1m. w cyklu Grand Prix Podkarpacia w biegach przełajowych POZLA, dzieci młodsze – Stalowa Wola, Mielec, Przemyśl,

2m. w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w biegach przełajowych na dystansie 600m – Krosno,

1m. w Powiatowych Igrzyskach Dzieci,

1m. na 600m w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci – Pustynia k/Dębicy.

 

Wymienione sukcesy poparte są wieloletnimi treningami pod czujnym okiem p. Sławomira, taty Weroniki. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

GMINNE ELIMINACJE XIII POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

8 kwietnia w naszej gminie odbyły się eliminacje do XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. Wzięła w nich udział liczna grupa uczniów kl. V i IVa. Wśród laureatów etapu gminnego znalazła się uczennica klasy IVa Alicja Krzysztof. Uczniów do  konkursu przygotowywała p. Edyta Wilczyńska.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

KONKURSY W RAMACH SZKOLNYCH DNI KULTURY ZDROWOTNEJ EKOLOGICZNEJ

Laureaci konkursu plastycznego „NIE WYPALAJ!-NIE ZABIJAJ!”

I-III SP

1m. – Helena Mitas kl. III

2m. – Weronika Wais kl. III

3m. – Paweł Kuczała kl. I

IV-VI SP

1m. – Weronika Smerecka kl. VI

2m. – Milena Kuczała kl. IV b

3m. – Karolina Wacławska kl. VI

wyróżnienie – Maja Akslar kl. IV a

VII- VIII SP, III gimn.

1m. – Weronika Kandefer kl. III gimn.

Aleksandra Kandefer kl. III gimn.

 

Laureaci konkursu „WIEM, CO JEM”

I-III SP

Helena Mitas kl. III

Jan Bardowski kl. III

IV-VI SP

Karol Krzysztof kl. V

Alicja Krzysztof kl. IV a

Maja Akslar kl. IV a

VII- VIII SP, III gimn.

Weronika Kandefer kl. III gimn.

Aleksandra Kandefer kl. III gimn.

Krzysztof Mezglewski kl. III gimn.

 

Laureaci konkursu „ZNAM DOBRE MANIERY”

Oliwia Wiernusz kl. I

Patryk Czerwiński kl. I

Karol Pawłowski kl. I

Ewa Dudek kl. II

Patryk Kandefer kl. II

Helena Mitas kl. III

Zofia Dudek kl. IV a

Szymon Drąg kl. IV b

Szymon Uliasz kl. V

Julia Garbowska kl. V

Kinga Włodarczyk kl. V

Miriam Jastrzębski kl. VI

Franciszek Trzeciak kl. VII

Jagoda Filipowicz kl. VIII

Michał Munz kl. III gimn.

Aleksandra Kandefer kl. III gimn.

Bartłomiej Kasperkowicz kl. III gimn.

XXV GMINNY KONKURS INSCENIZACJI WIERSZA

Jubileuszowy XXV Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza okazał się dla uczniów naszej szkoły bardzo szczęśliwy. Nie dość, że okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wykorzystała spora liczba dzieci, w tym prawie cała klasa IV, to zdobyliśmy dwa pierwsze miejsca w kategorii II (kl. IV-VI). Na pierwszym miejscu uplasowała się grupa teatralna z klasy IV a w składzie: Maja Akslar, Alicja Krzysztof, Oliwia Leśniak i Maria Nycz. Dziewczynki inscenizowały wiersz „Niespodzianka”, wcielając się w role niesfornych kotków. II miejsce zdobyła uczennica klasy V Kinga Włodarczyk za wiersz „Zwariowany parasol” połączony z tańcem do „Deszczowej piosenki”. Nagrody oficjalnie tylko dwie, ale zwycięzcami są wszyscy, nie jest bowiem łatwo stanąć przed publicznością, zwłaszcza jak się ma tak niewielkie jeszcze doświadczenie. Serdecznie gratuluję Rodzicom, dziękuję za wsparcie, pomysłowość, przygotowanie scenografii, choreografii, kostiumów i pracę z dziećmi. Szczególne podziękowania należą się Mamom uczniów z klasy IV a za zorganizowanie przejazdu naszych małych artystów.

XII REGIONALNE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY

22 marca 2019r. Aleksandra Kandefer, Paweł Jędrusik i Krzysztof Mezglewski pod opieką p. Agnieszki Stanisz wzięli udział w XII Regionalnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.Uczniowie najpierw rozwiązywali test wiedzy dotyczący pierwszej pomocy, a następnie udzielali praktycznej pomocy na tzw. ogniskach urazowych. Tegoroczne ogniska to: wypadek komunikacyjny (kierowca – ciężarna kobieta po najechaniu na przechodnia straciła przytomność, potrącony pieszy ze złamaniem otwartym kości goleniowej), wypadek na boisku (bójka kibiców z urazami: wbity nóż w ramię, rana szyi oraz padaczka). Na oddzielnym ognisku uczestnicy mistrzostw prowadzili z kolei resuscytację krążeniowo-oddechową we wszystkich kategoriach wiekowych (niemowlę, dziecko, dorosły).Drużyna poradziła sobie bardzo dobrze, zajmując 8 miejsce (na 25 szkół biorących udział).

Brawo za odwagę, umiejętności i opanowanie w sytuacjach zagrożenia. Gratulujemy!

KONKURS KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNY

18 marca 2019 trzyosobowa drużyna szkolnego koła PTSM wzięła udział w IX Powiatowym Konkursie Krajoznawczym „Powiat krośnieński – moja mała ojczyzna”. Konkurs został zorganizowany w gościnnym schronisku młodzieżowym w Dukli pod patronatem Starosty Krośnieńskiego. W pierwszej części konkursu uczestnicy z ośmiu szkół rozwiązywali test złożony z 30 pytań. Następnie w przerwie zwiedzili wystawy w Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych. Do drugiego etapu konkursu przeszło 6 najlepszych uczestników, w tym dwóch uczniów naszej szkoły. Ostatecznie Krzysztof Mezglewski zajął III miejsce, a Franciszek Trzeciak II miejsce. W łącznej punktacji jako drużyna zajęliśmy drugie miejsce. Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe.
Opiekun PTSM Danuta Maciejewska

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „PATRON SZKOŁY KS. JAN RĄB OCZAMI UCZNIÓW”

16.03.2019 roku podczas uroczystych obchodów rocznicy śmierci patrona szkoły nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „Patron szkoły ks. Jan Rąb oczami uczniów”. Na konkurs, który podzielony był na trzy kategorie wiekowe, wpłynęło 45 prac. Jury wyłaniając zwycięzców w poszczególnych kategoriach, kierowało się oryginalnością wykonania pracy, starannością i estetyką oraz samodzielnością. Nagrody uczniom wręczyli: ks. Bogdan Nitka oraz przedstawiciele Rady Rodziców p. Katarzyna Mitas i p. Katarzyna Rogowska. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

KATEGORIA I – klasy I-III
I miejsce – Helena Mitas
II miejsce – Weronika Wais
III miejsce – Izabela Marek
Wyróżnienie – Nikola Jakieła
Wyróżnienie – Paweł Kuczała
Wyróżnienie – Nikola Łukaszewska

KATEGORIA II – klasy IV – VI
I miejsce – Maja Akslar
II miejsce – Wiktoria Leśniak
III miejsce – Weronika Smerecka
Wyróżnienie – Oliwia Leśniak
Wyróżnienie – Karol Krzysztof

KATEGORIA III – klasy VII, VIII i III gimnazjum
I miejsce – Magdalena Rogowska
II miejsce – Julia Telesz
III miejsce – Emilia Wilusz
Wyróżnienie – Kamila Krzysztof
Wyróżnienie – Tomasz Nycz

SPRAWOZDANIE Z DEKANALNEGO ETAPU KONKURSU BIBLIJNEGO

7 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się II etap Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego”.

Na szczeblu dekanalnym udział wzięło 22 uczniów z 8 szkół dekanatu rymanowskiego.

Jest nam miło poinformować, że ten etap wygrał uczeń naszej szkoły, Franciszek Trzeciak. Zarówno on, jak i uczniowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce, pojadą do Przemyśla na finał konkursu, który odbędzie się 14 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i życzymy dalszego zgłębiania słowa Bożego.

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

7.03.2019 r. w Szkole Podstawowej w Iwoniczu odbyły się gminne eliminacje OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII – Kacper Kindelski i Karol Such. Turniej składał się z części pisemnej i ustnej. Bardzo dobrze spiasał się Kacper Kindelski, który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce. Jako laureat będzie reprezentował naszą szkołę i gminę w finale powiatowym, który odbędzie się 7.04.2019 r. w Dukli. Życzymy Kacprowi równie udanego startu, jak na eliminacjach gminnych. Do turnieju uczniów przygotowywał p. Roman Barud.

TURNIEJ MATEMATYCZNY

6 lutego 2019 dwie drużyny: z klasy siódmej i trzeciej gimnazjalnej wzięły udział w turnieju matematycznym w Zespole Szkól Publicznych w Rymanowie. Uczestnicy rozwiązywali matematyczne problemy w dwóch turach, najpierw indywidualnie a potem zespołowo. W przerwie między dwoma częściami wysłuchali wykładu „Matematyka to język, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”. Krzysztof Maciejewski

FINAŁ GMINNEGO PRZEGLĄDU KOLĘD, PASTORAŁEK I OBRZĘDÓW BOŻONARODZENIOWYCH

10.01.2019r w sali Domu Ludowego w Iwoniczu odbył się finał Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych. Jak co roku w/w konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie :

Helena Mitas i Weronika Wais z klasy III,

Maria Nycz i Maja Boczar z klasy IVa i IVb,

Martyna Rymar i Kinga Włodarczyk  z klasy V,

Miriam Jastrzębski z klasy VI,

Magdalena Rogowska z klasy VII,

Jagoda Filipowicz i Tomasz Nycz z klasy VIII.

 

Laureatami konkursu zostali :

w kategorii kl. I – III : Weronika Wais – III miejsce, Helena Mitas – wyróżnienie

w kategorii klas VII – VIII i gimnazjum : Jagoda Filipowicz – II miejsce, Tomasz Nycz-  wyróżnienie.

 

Uczniów do występu przygotowały p. Urszula Telesz ( kl. III ) i p. Joanna Szwast ( kl. IV – VIII ).

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK

19 uczniów z klas VII, VIII i III gimn. wzięło udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, które odbyły się 30 listopada. Największą wiedzą wykazał się Paweł Jędrusik z kl. III gimnazjum, który reprezentował naszą szkołę na etapie rejonowym 14 grudnia w Krośnie.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH Z OKAZJI MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Pan dyrektor Mariusz Kopczyk wręczył nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom konkursów organizowanych w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku wyjątkowo oprócz propagowania czytelnictwa, miały na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkursy zorganizowały p. Agnieszka Dziuba, p. Magdalena Karaś i p. Edyta Wilczyńska.

KONKURS JĘZYKOWY PATRIOTA POPRAWNIE MÓWI PO POLSKU ( kl. VI- VII)

1 miejsce – Franciszek Trzeciak kl. VII

2 miejsce – Karolina Wacławska kl. VI

3 miejsce – Julia Telesz kl. VII

KONKURS JĘZYKOWY PATRIOTA POPRAWNIE MÓWI PO POLSKU

( kl. VIII- III G)

1 miejsce – Aleksandra Kandefer kl. III G

2 miejsce – Paweł Jędrusik kl. III G

3 miejsce – Aleksander Wołczański kl. III G

Krzysztof Mezglewski kl. III G

KONKURS PLASTYCZNY MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA ( kl. IV-V)

1 miejsce – Maja Akslar kl. IV a

2 miejsce – Kinga Włodarczyk kl. V

Zuzanna Duraj kl. V

3 miejsce – Antonina Jastrzębski kl. IV b

Martyna Rymar kl. V

KONKURS PLASTYCZNY MOJA ULUBIONA POLSKA LEGENDA( kl. I-III)

1 miejsce – Helena Mitas kl. III

2 miejsce – Roksana Machowska kl. II

3 miejsce – Franciszek Padło kl. II

Amelia Kandefer kl. II

GMINNE ELIMINACJE XII POWIATOWEGO KONKURSU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

25.10.2018r. uczennice naszej szkoły: Maria Nycz kl.IV a, Karolina Wacławska kl. VI, Magdalena Rogowska kl.VII, Jagoda Filipowicz kl.VIII, uczestniczyły w eliminacjach gminnych do XII Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Przesłuchania odbyły się w sali kina Wczasowicz. Laureatkami etapu gminnego zostały: Maria Nycz, Magdalena Rogowska i Jagoda Filipowicz. Będą one reprezentować naszą gminę i szkołę na etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się w Targowiskach 6.11.2018 r. Do występu uczennice przygotowała p. Joanna Szwast.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH PODCZAS XIII RAJDU „ŚLADAMI JANA PAWŁA II PO ZIEMI KROŚNIEŃSKIEJ”

19.10.2018r w ramach rajdu w Szkole Podstawowej w Komańczy odbyły się konkursy, w których nasi uczniowie zajęli indywidualnie i drużynowo wysokie miejsca. Tematyka obejmowała tematykę krajoznawczą i wiedzy o Janie Pawle II.

W konkursie krajoznawczym nasi uczniowie zajęli odpowiednio miejsca:

1 miejsce zajął Krzysztof Mezglewski z kl. III gimnazjum,

2 miejsce Jagoda Filipowicz z klasy VIII,

3 miejsce Bartłomiej Kasperkowicz z klasy III gimnazjum i Filip Handzlik z klasy VIII.

Drużynowo

1 miejsce zajął zespół z klasy III w składzie: Krzysztof Mezglewski, Bartłomiej Kasperkowicz i Paweł Jędrusik,

2 miejsce zajął zespół z klasy VIII w składzie: Jagoda Filipowicz, Filip Handzlik i Karol Such.

W konkursie wiedzy o Janie Pawle II nasi uczniowie zajęli odpowiednio miejsca:

1 miejsce zajęła Aleksandra Kandefer z klasy III gimnazjum,

2 miejsce zajął Tomasz Nycz z klasy VIII.

W konkursach startowało 5 drużyn z placówek oświatowych Krosna i powiatu krośnieńskiego. Opiekunami młodzieży byli Danuta i Krzysztof Maciejewscy.

IV WOJEWÓDZKI KONKURS „WAKACYJNE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ”

18 października 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie IV wojewódzkiego konkursu „Wakacyjne spotkania z przyrodą”. Konkurs był rozstrzygany w dwóch kategoriach: klas 1-4 i klas 5-8. Na konkurs nadesłano 85 prac, z których wyłoniono laureatów. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli odpowiednio nagrody i wyróżnienia:

Kategoria: klasy 1-4 – III nagroda – Akslar Maja

Wyróżnienia: Bardowski Jan, Kuczała Paweł, Trzeciak Klara, Wais Bartosz, Wais Weronika, Weremiński Gabriel.

Nagrody kategoria: klasy 5-8 – II nagroda – Smerecka Weronika

Wyróżnienia: Such Lena

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MŁODY CZŁOWIEK PAMIĘTA O BOHATERACH

28 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się finał VI edycji konkursu Młody Człowiek Pamięta o Bohaterach. Z całego województwa wybrano 10 finalistów, wśród których znalazł się uczeń III klasy gimnazjum Krzysztof Mezglewski. Już samo to było sporym sukcesem, bo brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i studenci. Krzysztof pisał pracę na temat „Ignacy Jan Paderewski – niedoceniany twórca niepodległej Polski”. Podczas finału musiał jeszcze napisać test dotyczący konfederacji barskiej, powstania styczniowego, zbrodni wołyńskiej, rotmistrza Witolda Pileckiego i twórców Niepodległej Polski. Krzysztof zajął II miejsce w województwie co jest nie lada wyczynem, tym bardziej, że pierwsze i trzecie miejsce zdobyli licealiści. Gratulujemy uczniowi i jego opiekunce p. Edycie Wilczyńskiej.