logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Laureaci 2019/2020

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI ORGANIZOWANY PRZEZ KRUS

Uczennice naszej szkoły:  Ewa Dudek z klasy III, Maria Nycz z klasy Va oraz Kinga Włodarczyk z klasy VI przygotowywane przez pana Romana Baruda wzięły udział w X Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Do rzeszowskiego oddziału KRUS wpłynęło 351 prac z całego województwa podkarpackiego, w tym 43 z naszej gminy. Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród miało miejsce tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Nasze uczennice otrzymały od organizatora dyplomy oraz upominki.

FINALISTA KONKURSU Z CHEMII

W roku szkolnym 2019/2020 uczeń klasy VIII Franciszek Trzeciak został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Gratulujemy sukcesu uczniowi oraz jego opiekunce p. Danucie Maciejewskiej. Życzymy powodzenia na egzaminie ósmoklasisty oraz w dalszej edukacji.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „MOJE ULUBIONE PIEROGI”

Na początku zdalnego nauczania uczniowie otrzymali propozycję udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym online „Moje ulubione pierogi”. Organizatorem konkursu była u-Schabińskiej-Chyrowa Ski. Mimo wielu obowiązków związanych ze zdalnym nauczaniem, znaleźli się uczniowie, którzy wykonali prace konkursowe. 17.04.2020 r. minął termin nadsyłania prac. Laureaci zostali powiadomieni pocztą mailową o wynikach konkursu. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły – Gabriel Weremiński(klasa IV), Jakub Mikosz (klasa Va), Klara Trzeciak(klasa Vb), Lena Such(klasa VI) Weronika Smerecka, Elwira Such i Krystian Machowski (klasa VII). Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„BRĄZOWA” DRUŻYNA

W środę 19.02.2020 roku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym. Ich organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli. Nasza drużyna w składzie Bartosz Kenar z klasy Va, Karol Pyter z klasy Vb oraz Bartomiej Janiga z klasy VI zajęła w kategorii chłopców III miejsce. Uczniowie ci reprezentowali nie tylko naszą szkołę, ale także gminę jako zwycięzcy zawodów gminnych. Gratulujemy sukcesu zawodnikom oraz ich opiekunowi p. Mariuszowi Włodarczykowi.

XXII GMINNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I OBRZĘDÓW BOŻONARODZENIOWYCH

8.01.2020 r. odbył się  w Domu Ludowym w Iwoniczu XXII  Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych. Naszą szkołę w kategorii solistów  reprezentowały uczennice:

w kat.  I  ( kl. I – III ) :

  1. III – Wiktoria Grysztar, przygotowana przez panią Bożenę Szczepanik

w kat. II  (kl. IV- VI ) :

  1. IV – Helena Mitas, Weronika Wais
  2. V a – Zosia Dudek, Alicja Krzysztof, Maria Nycz
  3. V b – Milena Kuczała
  4. VI – Aleksandra Kurdziel, Martyna Rymar, Kinga Włodarczyk

w kat. III ( kl. VII – VIII ):

  1. VII – Karolina Wacławska
  2. VIII – Magdalena Rogowska

Uczennice z kl. IV – VIII do występu przygotowała pani Joanna Szwast

Laureatkami konkursu zostały:

Helena Mitas – wyróżnienie

Alicja Krzysztof – wyróżnienie

Maria Nycz  – wyróżnienie

Magdalena Rogowska – I miejsce

Koncert Laureatów odbędzie się 12.01.2020r w sali kina „Wczasowicz”

XXVI GMINNY KONKURS INSCENIZACJI WIERSZA

26  listopada w sali kina „Wczasowicz” odbył się XXVI Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza. Publiczność miała okazję obejrzeć w czterech grupach łącznie około pięćdziesięciu występów. Nasi uczniowie zaprezentowali się w dwóch kategoriach – klas IV-VI i VII-VIII. Mimo silnej konkurencji zdobyliśmy w młodszej kategorii I miejsce (grupa Oliwia i Wiktoria Leśniak oraz Maria Nycz), III miejsce (Kinga Włodarczyk) oraz wyróżnienia (Maja Akslar, Alicja Krzysztof, grupa Bartosz Kenar, Wiktor Turek, Mateusz Wilusz i Mikołaj Zuzak, grupa Jan Bardowski, Helena Mitas i Weronika Wais). W kategorii klas VII-VIII wyróżnienia zdobyły: Magdalena Rogowska oraz duet Zuzanna Janiga i Emilia Wilusz. Nagrodzonym i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy.

KONKURSY W RAMACH AKCJI SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

W październiku, Miesiącu Bibliotek Szkolnych, odbyły się w naszej szkole konkursy propagujące czytelnictwo, pobudzające kreatywność i wyobraźnię oraz kształtujące postawy ekologiczne.

W konkursie ,,Mój Ekoświeżak. Mój Ekosłodziak” w kategorii kl. I-III laureatami zostali:

– Paweł Kuczała kl. II- 1 miejsce,

– Franciszek Kowalczyk kl. I – 1 miejsce,

– Radosław Bardowski kl. II – 2 miejsce,

– Oliwia Wiernusz kl. II – 3 miejsce,

– Tomasz Wiernusz kl. I – 3 miejsce.

W kategorii IV-V nagrody otrzymali:

– Maja Akslar kl. Va – 1 miejsce,

– Klara Trzeciak kl. Vb – 1 miejsce,

– Milena Kuczała kl. Vb- 1 miejsce,

– Jakub Mikosz kl. Va – 2 miejsce,

– Weronika Wais kl. IV – 2 miejsce,

– Weronika Szewczyk kl. Vb – 3 miejsce.

W konkursie ,,Najciekawsza przygoda Świeżaków lub Słodziaków” rywalizowali uczniowie z kl. I-III. Najlepsi okazali się:

– Malwina Zarzycka kl. II – 1 miejsce,

– Nina Rygiel kl. I- 2 miejsce,

– Idalia Mitas kl. I – 2 miejsce,

– Michał Wojciechowski kl. I – 2 miejsce,

–  Oliwia Wiernusz kl. II – 3 miejsce,

– Tomasz Wiernusz kl. I – 3 miejsce.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

V KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA ZYCHA

V konkurs recytatorski poezji Jana Zycha  odbył się 23 października 2019 roku w dworze Szeptyckich w Korczynie. Celem głównym konkursu  była popularyzacja twórczości wybitnego poety regionu krośnieńskiego – Jana Zycha (1931- 1995). Ponadto  kształtowanie  wrażliwości na piękno mowy ojczystej, tworzenie okazji do pracy nad kulturą języka oraz trudną sztukę interpretacji. W konkursie  wzięło udział 39 uczniów klas VII – VIII z powiatu krośnieńskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII : Karolina Wacławska, Weronika Smerecka, Kamil Marek, Kacper Mikulec. Pięknie zaprezentowali przygotowane utwory i należą im się gratulacje. Szczególne słowa uznania kierujemy do Karoliny Wacławskiej, która zajęła III miejsce. Jest to ogromny sukces, gdyż konkurencja była duża. Dziękujemy również pani Wioletcie Marek, mamie Kamila za wsparcie i  zapewnienie nam transportu na konkurs. Uczniów do konkursu przygotowała pani Magdalena Karaś

GMINNE ELIMINACJE XIII KONKURSU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

15.10.2019 r. w sali kina ,,Wczasowicz” odbył się etap gminny XIII Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały:

-w kategorii klas IV – VI : Maria Nycz,

-w kategorii klas  VII – VIII : Magdalena Rogowska.

Obydwie uczennice zostały laureatkami konkursu i będą reprezentowały naszą gminę na etapie powiatowym , który odbędzie się w Rymanowie. Do występu dziewczęta przygotowała pani Joanna Szwast.

KONKURS PLASTYCZNY - PODKARPACKA NOC NIETOPERZY

4 października 2019 roku na terenie gminy Korczyna odbyła się Podkarpacka Noc Nietoperzy. Impreza organizowana w ramach XXII Międzynarodowej Nocy Nietoperzy. W tym roku odbyła się  już XXII edycja. W ramach tej cyklicznej  imprezy jest organizowany konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem  – „Nietoperz da się lubić”. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbyło się w Domu Ludowym w Czarnorzekach. Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy II – Paweł Kuczała, który w kategorii „Forma przestrzenna” uzyskał wyróżnienie. Gratulujemy Pawłowi oraz jego wychowawczyni p. Lidii Rachwał i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS O „PUCHAR DYREKTORA WORD”

30.09. 2019r. w Szkole Podstawowej w Iwoniczu odbyły się gminne eliminacje konkursu o „Puchar Dyrektora WORD”. Uczestniczyły w nim drużyny z całej gminy, które rywalizowały w  dwóch kategoriach, klas IV-VI i klas VII-VIII. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Franciszek Trzeciak(kl. VIII), Kamil Marek(kl. VII) i Kacper Mikulec(kl. VII) zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy.