logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Laureaci 2021/2022

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE POETYCKIM!

14 czerwca w sali widowiskowo-kinowej „Wczasowicz” odbyła się uroczystość wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów w związku z rozstrzygnięciem I Konkursu „Wierszolandia Wierszy Zabawnych” zorganizowanego przez GOK w Iwoniczu-Zdroju.

Spośród 40 nadesłanych utworów komisja artystyczna wybrała 14 wierszy młodych poetów z terenu naszej gminy. Wśród nagrodzonych znalazły się również dwie uczennice naszej szkoły – Nina Rygiel z klasy III wierszem „Wielkanocny kurczaczek” zdobyła uznanie jurorów i zajęła II miejsce, a Weronika Czapor z klasy II została wyróżniona za zabawnego „Kotka Psotka”.

Prace laureatów zostaną wydane w tomiku wierszy, do których powstaną ilustracje wykonane przez dzieci z kółka plastycznego „Pastele” działającego przy GOK w Iwoniczu-Zdroju.

 

Dziewczynkom serdecznie gratujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

ZŁ0TA MILA

W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Sportu w Jaśle odbył się XX Turniej Judo. W jednej z kategorii wystąpiła uczennica klasy III naszej szkoły – Mila Nozdratenko, która zajęła I miejsce .

Gratulujemy

SUKCES W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

10 czerwca w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie, odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny. Miło nam poinformować, że wśród startujących najlepsza okazała się uczennica naszej szkoły Martyna Rymar. Do konkursu uczennicę przygotowała p. Elżbieta Jasińska. Gratulujemy sukcesu i życzymy pomyślności w kolejnych konkursach.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

9 czerwca pierwszoklasiści mogli zaprezentować swoje umiejętności czytania. Czytali wylosowane fragmenty książek Agnieszki Stelmaszyk z serii ,,Już czytam”. Oceniając uczniów, komisja zwracała szczególną uwagę na poprawną wymowę, płynność oraz rozumienie czytanego tekstu. Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

1 miejsce – Klara Sokół

2 miejsce – Maja Pelczar, Nina Pelczar

3 miejsce – Emilia Bajorek, Filip Wilusz

wyróżnienia – Agata Wiernusz, Kamil Nycz

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa pisanego oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do czytania i przeżywania wielu czytelniczych przygód.

SUKCES WIKTORA

3 czerwca odbył się finał powiatowego konkursu „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność” organizowanego przez Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Uczestnicy odpowiadali pisemnie na piętnaście pytań dotyczących historii i czasów współczesnych  miasta oraz  powiatu krośnieńskiego, a także osób z nim związanych. Uczeń klasy VII a Wiktor Turek okazał się najlepszy i zdobył I miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy wiedzy, wytrwałości i pracowitości, tym bardziej, że zakres wymaganej wiedzy jest ogromny. Ucznia do konkursu przygotowała p. Edyta Wilczyńska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ROZSTRZYGNIECIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EDUKACYJNEGO ,,Szkolne Przygody Gangu Swojaków"

Kolejny raz uczniowie klasy III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”, organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. W tym roku poznaliśmy zagrożone gatunki zwierząt i docenialiśmy piękno polskiej natury. Za realizację programu i przygotowanie zgłoszenia konkursowego otrzymaliśmy wyróżnienie, a zdobyta wiedza na pewno zaprocentuje w przyszłości.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS IV-VIII
„Stop agresji - w szkole, w domu, na świecie i w Internecie”

W ramach Szkolnych Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej, przebiegających pod hasłem „Tolerancja i szacunek to mój wizerunek”, odbył się konkurs ,,Stop agresji – w szkole, w domu, na świecie i w Internecie”. Uczniowie z kl. IV-VIII wykonali ulotki zachęcające do kierowania się w życiu w różnych sytuacjach i w różnego typu relacjach przede wszystkim życzliwością i otwartością, a nie przemocą. Komisja przyznała następujące nagrody:

1 miejsce

Oliwia Wiernusz – kl. IV

Alicja Krzysztof – kl. VII a

2 miejsce

Wiktoria Grysztar– kl. V

Antonina Jastrzębski – kl. VII b

3 miejsce

Weronika Wais– kl. VI

Klara Trzeciak – kl. VII b

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Szanuj przyrodę”

W ramach Szkolnych Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej, przebiegających pod hasłem „Tolerancja i szacunek to mój wizerunek”, odbył się konkurs plastyczny „Szanuj przyrodę”. Wzięło w nim udział wielu uczniów z kl. I-III. Uczniowie w swych pracach poruszyli bardzo ważny i aktualny temat. Do zadania podeszli z dużym zaangażowaniem, a wykonane przez nich prace były pomysłowe i ciekawe. Komisja przyznała następujące nagrody:

1 miejsce

Filip Wilusz – kl. I

2 miejsce

Emilia Bajorek– kl. I

Weronika Czapor – kl. II

Pola Gazda – kl. II

3 miejsce

Julia Sławniak – kl. I

wyróżnienia

Agata Wiernusz – kl. I

Iwona Rygiel – kl. II

Tomasz Wiernusz – kl. III

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Jesteśmy tolerancyjni”

W ramach Szkolnych Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej, przebiegających pod hasłem „Tolerancja i szacunek to mój wizerunek”, Samorząd klas I – III ogłosił konkurs plastyczny „Jesteśmy tolerancyjni”. Wzięło w nim udział wielu uczniów. Wszystkie przygotowane prace były bardzo ciekawe, kolorowe, starannie wykonane różnymi technikami. Komisja przyznała następujące nagrody:

1 miejsce

Czapor Weronika kl. II

Kolha Sofiia kl. II

Padło Hanna kl. II

Rygiel Iwona kl. II

2 miejsce

Gazda Pola kl. II

Rymar Milena kl. II

Turek Laura kl. II

Wiernusz Agata kl. I

3 miejsce

Grysztar Maja kl. II

Rygiel Laura kl. II

Wiernusz Tomasz kl. III

Wojciechowski Michał kl. III

Wyróżnienia:

Bajorek Emilia kl. I

Czerwiński Paweł kl. II

Kowalczyk Julian kl. I

Łuszcz Antoni kl. I

Nycz Kamil kl. I

Pawłowska Zofia kl. I

Sokół Klara kl. I

Turkosz Lena kl. II

Zuzak Franciszek kl. II

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW EKOLOGICZNYCH

W ramach edukacji ekologicznej zostały przeprowadzone dwa konkursy dla uczniów od klasy IV do VIII. W pierwszym startowały drużyny dwuosobowe z każdej klasy. Konkurs polegał na rozpoznawaniu przedstawionych na fotografiach roślin oraz zwierząt, które w Polsce znajdują się pod ochroną prawną. Uczniowie w większości dobrze sobie poradzili z przyporządkowaniem nazw do fotografii. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z kl. VIIB (Klara Trzeciak, Miłosz Wołczański), drugie drużyna z kl. VIIA (Maria Nycz, Wiktor Turek), trzecie drużyna z kl. VI (Izabela Marek, Helena Mitas). Kolejne miejsca zajęły drużyny z klasy VIII, V i IV. Drugi z konkursów był konkursem indywidualnym. Polegał na wykonaniu folderu lub prezentacji multimedialnej na temat: „Pomniki przyrody w gminie Iwonicz-Zdrój”. Najbardziej znane to oczywiście: Bełkotka, miłorząb, Dąb z Placu Oczki, lipa „Iwonicka Hydra”. Ale okazało się, że nie wszystkie obiekty, a jest ich w gminie kilkanaście, były znane uczestnikom. W tym konkursie pierwsze miejsce zajęła Martyna Rymar z klasy VIII, drugie miejsce Maja Akslar z klasy VIIA, a trzecie miejsca ex aequo Maja Boczar z klasy VIIB i Alicja Krzysztof z klasy VIIA.

XXVI GMINNY KONKURS PIOSENKI

W XXVI Gminnym Konkursie Piosenki naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Grupa   młodsza:

 1. Weronika Czapor Kl.II – opiekun p. Urszula Telesz
 2. Ilona Sokół kl.III – opiekun p. Bożena Wajda
 3. Tomasz Wiernusz kl.III – opiekun p. Bożena  Wajda

 

Grupa starsza – opiekun  p. Joanna Szwast

 1. Karol Pawłowski kl.IV
 2. Oliwia Wiernusz kl. IV
 3. Wiktoria Grysztar kl. V
 4. Helena Mitas kl.VI

5 Maria Nycz kl.VII a

 

Komisja konkursowa  wyłoniła laureatów, Maria Nycz zajęła III miejsce, a Wiktoria Grysztar otrzymała wyróżnienie. Koncert laureatów, na którym wręczono nagrody  odbył się 22.05.20022 r. w ramach obchodów „Imienin Miasta”.

GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ 2022r

Z radością informujemy, że w tegorocznym Konkursie na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Amelia Kandefer. W tym samym konkursie wyróżnienia otrzymały Zofia Pawłowska uczennica klasy I i Pola Gazda uczennica klasy II.

Serdecznie gratulujemy!

GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Z radością informujemy, że w tegorocznym Konkursie na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Amelia Kandefer. W tym samym konkursie wyróżnienia otrzymały Zofia Pawłowska uczennica klasy I i Pola Gazda uczennica klasy II.

 

Serdecznie gratulujemy!

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

30 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Wzięli nim udział uczniowie z 3 szkół podstawowych i 1 szkoły ponadpodstawowej tj. z Zespołu Szkół w Iwoniczu. W dwóch kategoriach wiekowych rywalizowało łącznie 10 uczniów. W kategorii szkół podstawowych naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIIa – Bartosz Kenar i Mikołaj Zuzak.

AWANS DO WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Weronika Szewczyk uczennica klasy VII b, brała udział w zawodach biegowych na szczeblu powiatowym i rejonowym. W zawodach powiatowych rozgrywanych w Jedliczu zajęła 3 miejsce, które powtórzyła również na zawodach rejonowych w Krośnie, uzyskując tym samym awans do zawodów wojewódzkich w biegach przełajowych. Finał wojewódzki rozegrany zostanie 21 kwietnia w Kolbuszowej.

JEDZIEMY NA FINAŁ

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Wiktor Turek z klasy 7a okazał się bezkonkurencyjny i w drugim etapie Konkursu Biblijnego pt. „Żyć Eucharystią” zajął pierwsze miejsce. Tym samym Wiktor awansował do finału, który odbędzie się 16 maja 2022 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Droga do finału konkursu wymagała wnikliwego poznania fragmentów Ewangelii wg św. Łukasza oraz zmierzenia się z dwoma testami: na I etapie – szkolnym i II – dekanalnym. Obydwa etapy odbyły się w naszej szkole. Ucznia do konkursu przygotował ks. Łukasz Buczek. Wiktorowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

KRONIKA KARMNIKA

W sezonie zimowym 2021/2022 uczennice z klasy 2: Weronika Czapor i Iwona Rygiel wykonały piękne „Kroniki karmnika”. W albumach swych zaprezentowały wiele ciekawych informacji na temat dokarmianych przez siebie ptaków. Poświęciły dużo czasu na obserwacje, wykonywanie zdjęć, zdobywanie wiedzy o skrzydlatych przyjaciołach. Wybrały spędzanie czasu wolnego blisko natury. Ich postawa i zaangażowanie zasługują na pochwałę i naśladowanie. Dziewczynki zasłużyły na miano prawdziwych Ekodetektywów. W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy, maskotki Ekoludka i książki przyrodnicze wręczone przez dyrektora szkoły.

XXIV GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Ze względu na obostrzenia związane  z pandemią COVID – 19  XXIV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek  odbył się w formie on – line.  Uczestnicy przesyłali swoje nagrania do GOK –u w Iwoniczu-Zdroju. Prezentacje ocenione zostały przez powołane jury. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział:

–  Hanna Padło, Weronika Czapor, Zofia Uliasz z kl. II ( opiekun Urszula Telesz ),

–  Helena Mitas z kl. VI , Maria  Nycz z kl. VII a ( opiekun Joanna Szwast ).

Laureatkami konkursu zostały:

– w kategorii klas 0 – II  – Weronika Czapor –  miejsce II,

– w kategorii klas VI – VIII  – Helena Mitas – miejsce III,  Maria Nycz – miejsce III.

Prezentacje można obejrzeć  na facebooku organizatora:

https://www.facebook.com/gokiwonicz/videos/666404551476306

„MIĘDZY ZMIERZCHEM A ŚWITEM” – SUKCESY EKODEDEKTYWÓW W KONKURSIE MAGURSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w konkursie plastycznym Magurskiego Parku Narodowego „Między zmierzchem a świtem”. Uczestniczyło w nim 183 uczniów. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi drugoklasiści: praca Weroniki Czapor otrzymała wyróżnienie, natomiast praca Damiena Decrette wyróżnienie specjalne, za mocno prawdziwy kadr leśnego filmu. Uczestnikami konkursu byli też: Pola Gazda, Iwona Rygiel i Milena Rymar. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie pokonkursowej, a dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. 16 grudnia 2021 roku Weronika Czapor reprezentowała nasza grupę w siedzibie MPN w Krempnej podczas uroczystego wręczania nagród. Pozostałym laureatom nagrody wręczył dyrektor szkoły Pan Mariusz Kopczyk. Gratulujemy sukcesu małym Ekodetektywom i zachęcamy do kolejnych aktywności.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE”

W związku z przypadającym 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia Samorząd klas I – III we współpracy z biblioteką szkolną ogłosił konkurs plastyczny „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Wzięło w nim udział wielu uczniów. Wszystkie przygotowane prace były bardzo ciekawe, kolorowe, starannie wykonane różnymi technikami, dlatego jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców i przyznało kilka nagród za poszczególne miejsca.

 

I miejsce

Emilia Bajorek kl.I

Julian Kowalczyk kl.I

Weronika Czapor kl.II

Iwona Rygiel kl.II

 

II miejsce

Nina Pelczar kl.I

Agata Wiernusz kl.I

Pola Gazda kl.II

Maja Nycz kl.III

Tomasz Wiernusz kl.III

 

III miejsce

Idalia Mitas kl III

Nikola Szwast kl.III

 

wyróżnienia

Zofia Pawłowska kl.I

Julia Sławniak kl.I

Klara Sokół kl.I

Lena Turkosz kl.II

Estera Wojtowicz kl.III

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które sprawiły im wiele radości.

KONKURSY O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

W listopadzie nasi uczniowie mogli wykazać się w konkursach: literackim, recytatorskim    i muzycznym poświęconym ojczyźnie. Miały one na celu kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzanie znajomości faktów historycznych oraz utrwalanie poczucia dumy narodowej. Podczas rywalizacji, ale w przyjaznej atmosferze, uczniowie prezentowali swoje talenty. Komisja przyznała następujące nagrody:

,,Moja ojczyzna” – konkurs muzyczny

1 miejsce – Ilona Sokół kl. III

Tomasz Wiernusz kl. III

Oliwia Wiernusz kl. IV

2 miejsce – Franciszek Zuzak kl. I

Milena Piwowar kl. II

3 miejsce – Nikola Szwast kl. III

Estera Wojtowicz kl. III

,,Moja ojczyzna” – konkurs recytatorski

1 miejsce – Nina Rygiel kl. III

2 miejsce – Emilia Bajorek kl. I

Laura Turek kl. II

Idalia Mitas kl. III

3 miejsce – Julia Sławniak kl. I

Zofia Pawłowska kl. I

Julian Kowalczyk kl. I

Nina Pelczar kl. I

Wyróżnienia – Paweł Kuczała kl. IV

Karol Pawłowski kl. IV

,,Moja ojczyzna” – konkurs literacki

1 miejsce – Nina Rygiel kl. III

Iwona Rygiel kl. II

 

Zwycięzcom gratulujemy i cieszymy się, że wykazali się zaangażowaniem.

XXVI GMINNY KONKURS INSCENIZACJI WIERSZA

25 listopada w naszej gminie odbył się XXVI Konkurs Inscenizacji Wiersza. Jak co roku nasi uczniowie wzięli w nim udział. Wśród nagrodzonych wyróżnieniami była grupa teatralna w składzie Helena Mitas, Weronika Wais i Jan Bardowski przygotowana przez p. Magdalenę Karaś, duet Maja Akslar i Wiktor Turek przygotowany przez p. Edytę Wilczyńską oraz grupa teatralna w składzie Oliwia Leśniak, Maria Nycz i Bartosz Kenar przygotowana również przez p. Edytę Wilczyńską. Gratulujemy uczniom i dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie. Szkoda tylko, że werdykt jury, a zwłaszcza jego uzasadnienie wywołały rozgoryczenie wśród młodych recytatorów.

IX OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „PO POLSKU O HISTORII”

Tegoroczne dyktando to kolejna nie tylko lekcja języka ojczystego i historii, ale też forma obchodów Święta Niepodległości.

W etapie szkolnym konkursu z naszej szkoły uczestniczyło troje uczniów:

 1. Oliwia Wiernusz kl. IV
 2. Maciej Czerniawski kl. VIII
 3. Kinga Włodarczyk kl. VIII

 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Kinga Włodarczyk (opiekun p. Edyta Wilczyńska) zdobywając 92,5 pkt. Finał konkursu odbył się 26 października 2021 roku w Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. W kategorii szkół podstawowych klas VII-VIII uczestniczyło 71 uczniów. Kinga zdobyła 80 pkt. i uplasowała się na 15 pozycji punktowej. Gratulujemy!

POWIATOWY KONKURS POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

21.10.21 r.  w sali kina Wczasowicz odbył się gminny etap  XIV  Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:   Helena Mitas w kategorii I  ( klasy IV – VI)  oraz  Maria Nycz   w kategorii II  ( klasy VII – VIII). Helena wykonała piosenkę z repertuaru Haliny Kunickiej pt. ,,Czy jest coś piękniejszego”, a Marysia piosenkę z repertuaru Anny German pt. ,,Być może”. Obydwie uczennice zostały laureatkami etapu gminnego i zakwalifikowały się do etapu powiatowego, który odbył się 03.11.2021 r. w Żeglcach.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania w klasie 3 odbył się konkurs czytania. I choć wszyscy pięknie się do niego przygotowali, to zwycięzca mógł być tylko jeden. Jury zdecydowało, że został nim Tomasz Wiernusz. II miejsce zajęły ex aequo: Idalia Mitas i Nina Rygiel. III miejsce przypadło Ilonie Sokół. Były też wyróżnienia dla  Estery Wojtowicz i Michała Wojciechowskiego. Wszystkim laureatom gratulujemy.

XXV GMINNY KONKURS PIOSENKI - ROZSTRZYGNIETY

Jubileuszowy XXV Gminny Konkurs Piosenki z powodu pandemii przeprowadzony został online. Uczestnicy przesłali do GOK w Iwoniczu-Zdroju nagrania wykonanych przez siebie piosenek. Z naszej szkoły  laureatami konkursu  w kategorii klas IV – VI zostali:

– Marysia Nycz –  miejsce II

– zespół ZETA (rodzeństwo Zuzanna, Eric, Antonina, Albert Jastrzębski ) – wyróżnienie

Gratulujemy

FINALISTA DIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

Wiktor Turek finalistą konkursu!
Mamy przyjemność poinformować, że uczeń naszej szkoły Wiktor Turek (kl. 6a) otrzymał tytuł Finalisty Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”. Warto przypomnieć, że Wiktor zarówno w etapie szkolnym jak i archiprezbiteratu zajął pierwsze miejsce i z łatwością dostał się do finału konkursu. W nim wykazał się bardzo dobrą znajomością treści ewangelii według św. Mateusza, otrzymując od komisji konkursowej zaszczytny tytuł Finalisty. Opiekunem merytorycznym Wiktora był jego katecheta ks. Łukasz Buczek. Wiktorowi i ks. Łukaszowi składamy serdeczne gratulacje!

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

9 czerwca pierwszoklasiści wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Prezentowali fragmenty książeczek z serii ,, Czytam sobie”. Komisja  w składzie: p. Agnieszka Dziuba, p. Magdalena Karaś, p. Joanna Szwast oceniała płynność i poprawność, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, rozbudzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania. Laureatami zostali:

Laura Rygiel, Iwona Rygiel – I miejsce,

Damien Decrette, Hanna Padło- II miejsce,

Milena Rymar, Paweł Czerwiński – III miejsce,

Milena Piwowar, Adrian Garbowski- wyróżnienie.

Zarówno nagrodzonym, jak i wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy ciekawych przygód z książką.

WIERSZ DLA MAMY I TATY

2 czerwca młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły rywalizowali w konkursie recytatorskim ,,Wiersz dla mamy i taty”.  Celem konkursu było rozwijanie  uzdolnień aktorskich i zdolności recytatorskich, promowanie talentów uczniów, a także rozbudzanie zamiłowania do czytania poezji. Była to również okazja do uczczenia Dnia Matki i Dnia Ojca. Promowaliśmy też w ten sposób więzi rodzinne oparte na wzajemnej miłości i szacunku. Występy oceniały: p. Agnieszka Dziuba, p. Magdalena Karaś i p. Joanna Szwast. Nie było to łatwe zadanie, bo uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje. Komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. W szczególny sposób wyróżnieni zostali:

– w klasach starszych:

Karolina Wacławska – I miejsce,

Kamil Marek – II miejsce,

– w klasach I-III:

Nina Rygiel- I miejsce,

Pola Gazda – II miejsce,

Tomasz Wiernusz – III miejsce

Karol Pawłowski -III miejsce.

XXV GMINNY KONKURS PIOSENKI - ROZSTRZYGNIETY

Jubileuszowy XXV Gminny Konkurs Piosenki z powodu pandemii przeprowadzony został online. Uczestnicy przesłali do GOK w Iwoniczu-Zdroju nagrania wykonanych przez siebie piosenek. Z naszej szkoły  laureatami konkursu  w kategorii klas IV – VI zostali:

 • Marysia Nycz –  miejsce II
 • zespół ZETA (rodzeństwo Zuzanna, Eric, Antonina, Albert Jastrzębski ) – wyróżnienie

Gratulujemy

II POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

Mimo nauki zdalnej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Matematycznym im. Ignacego Łukasiewicza zorganizowanym przez ZSNiG w Krośnie. W etapie szkolnym w/w konkursu uczestniczyło 103 uczniów z 22 szkół. Z naszej szkoły byli to:

Maciej Czerniawski ( kl. VII)

Martyna Rymar ( kl. VII )

Piotr Sługocki ( kl. VIII)

Kinga Włodarczyk ( kl. VII)

Do etapu finałowego zakwalifikowała się Martyna Rymar.

Finał odbył się 1 czerwca 2021 roku w „ Naftówce” w Krośnie. Uczestniczyło w nim  57 uczniów z klas VII i VIII. Nasza koleżanka uplasowała się na dobrej, 22 pozycji. Serdecznie gratulujemy Martynie wyniku.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH W RAMACH SZKOLNYCH DNI KULTURY ZDROWOTNEJ I EKOLOGICZNEJ

Mimo nauki zdalnej w naszej szkole zorganizowane zostały Szkolne Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej. W tym roku odbywały się pod hasłem: Wyloguj się do świata! Uczniowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych i brali udział w różnorodnych konkursach.
Dla rodziców pedagodzy szkolni przygotowali ulotki informacyjne na temat: Rola rodziców w edukacji medialnej. Działania te miały na celu promowanie zdrowego stylu życia i postaw ekologicznych oraz wdrażanie uczniów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Poniżej prezentujemy laureatów konkursów.

KONKURS PLASTYCZNY JAK WYOBRAŻASZ SOBIE STRAŻNIKA INTERNETU?

KATEGORIA FORMA PRZESTRZENNA

1 m. – Weronika Czapor kl. I

2 m. – Pola Gazda kl. I

3 m. – Paweł Czerwiński kl. I

Natalia Pelczar kl. III

 

KONKURS PLASTYCZNY JAK WYOBRAŻASZ SOBIE STRAŻNIKA INTERNETU?

KATEGORIA RYSUNEK

1 m. – Nina Rygiel kl. II

Michał Wojciechowski kl. II

2 m. – Zofia Uliasz kl. I

Alex Wilusz kl. III

Paweł Kuczała kl. III

3 m. – Oliwia Wiernusz kl. III

Tomasz Wiernusz kl. II

wyróżnienia: Maja Kandefer kl. III

Malwina Zarzycka kl. III

 

KONKURS CZAS ROZKŁADU ODPADÓW    

1 m. – Weronika Smerecka kl. VIII

Maja Akslar kl. VI a

2 m. – Karolina Wacławska kl. VIII

3 m. – Krystian Machowski kl. VIII

wyróżnienia: Szymon Uliasz kl. VII

Elwira Such kl. VIII

Miriam Jastrzębski kl. VIII

Szymon Wais kl. VIII

Kamil Marek kl. VIII

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYPOKOLENIOWEGO KONKURSU ,,Wspomnienie z dzieciństwa"

W Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Wspomnienie z dzieciństwa”. Do konkursu nadesłano ponad 150 prac, z których wybór najpiękniejszych i najciekawszych był bardzo trudny. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy II naszej szkoły. W kategorii klas I-III drugie miejsce zajął Tomasz Wiernusz, a wyróżnienie otrzymali Nina Rygiel i Michał Wojciechowski. Laureatom serdecznie gratulujemy.

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU „Zimowe spotkania z przyrodą”

W ramach Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej, jakie trwają w naszej szkole, uczniowie klas 1-3 wykonywali albumy przyrodnicze na podstawie obserwacji prowadzonych przez kilka zimowych miesięcy. Autorzy prac konkursowych wykorzystali dane im możliwości w czasie zdalnego nauczania do kształtowania swoich zainteresowań. Wykazali się umiejętnością zdobywania ciekawych informacji na temat zjawisk przyrodniczych, zwierząt spotykanych we własnym ogrodzie czy podczas rodzinnych wycieczek. Wybierali spędzanie czasu wolnego w oderwaniu od komputera, który i tak jest niezbędnym narzędziem do udziału w zajęciach online. Piękne albumy zawierają nie tylko zdjęcia, własnoręcznie wykonane ilustracje, znalezione okazy przyrodnicze, ale też własnoręczne opisy i ciekawostki tematyczne. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Gratuluję następującym uczniom:

1 miejsce ex aequo:

– Weronika Czapor kl.1

– Damien Decrette kl.1

– Iwona Rygiel kl.1

2 miejsce ex aequo:

– Julita Półchłopek kl.1

– Lena Turkosz kl.1

– Michał Wojciechowski kl.2

Organizator: Urszula Telesz

KONKURS BIBLIJNY

W naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”. W etapie szkolnym wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Uczniowie zmierzyli się z testem, w którym musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością tekstów z Ewangelii według św. Mateusza.
Z radością informujemy, że do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się na poziomie dekanatu, zakwalifikowało się trzech uczniów z naszej szkoły: Wiktor Turek z klasy 6a, Klara Trzeciak i Klaudia Pelczar z klasy 6b. Do konkursu uczniów przygotował ks. Łukasz Buczek.
Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

SZKOLNE ELIMINACJE XXI REGIONALNEJ OLIMPADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

W dniu 25 lutego w naszej szkole odbył się etap szkolny XXI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, w tym roku poświęconej słudze Bożemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu. Nasi uczniowie zmierzyli się z testem obejmującym wiedzę dotyczącą życia i działalności Prymasa Tysiąclecia.
Z radością informujemy, że do drugiego etapu Regionalnej Olimpiady zakwalifikowała się trójka naszych uczniów: Aleksandra Kurdziel i Kinga Włodarczyk z klasy 7 oraz Kamil Marek z klasy 8. Do konkursu uczniów przygotowywał ks. Łukasz Buczek. Uczniom oraz opiekunowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Moja miejscowość zimą”

17.02.2021r. rozstrzygnięto Gminny konkurs fotograficzny „Moja miejscowość zimą”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu pod patronatem Gminy Iwonicz-Zdrój. Uczniowie wykonali wiele ciekawych zdjęć, prezentujących piękno gminy Iwonicz-Zdrój. W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy przede wszystkim dziewczynkom z kl. II: Esterze Wojtowicz, która zajęła II miejsce i Ilonie Sokół, która otrzymała wyróżnienie. Warto podkreślić, że konkurencja była bardzo duża, bo na konkurs wpłynęło 132 fotografie.

LAUREACI XXIII GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

Pomimo ograniczeń związanych  z pandemią odbył się  XXIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Weronika Czapor, Helena Mitas, Alicja Krzysztof, Maria Nycz, Kinga Włodarczyk.  Konkurs przebiegał  na innych zasadach niż zwykle.  Uczestnicy przesyłali nagrania w wersji multimedialnej przygotowanych utworów do GOK -u , komisja artystyczna wyłoniła  zwycięzców i ich wykonania zostały udostępnione na Facebooku, gdzie można było poprzez ,,polubienie’’  dołączyć się do wyłonienia osoby otrzymującej nagrodę publiczności.  Z naszej szkoły  uczniowie zdobyli następujące miejsca przyznane przez jury :

I Kategoria wiekowa:

Weronika Czapor  kl. I – wyróżnienie

II Kategoria wiekowa

Maria Nycz  kl. VI a – I miejsce

Helena Mitas kl. V – II miejsce

III Kategoria wiekowa

Kinga Włodarczyk  kl. VII – III miejsce

PATRIOTA POPRAWNIE MÓWI PO POLSKU-ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Pod koniec października uczniowie z kl. VI-VIII wzięli udział w konkursie ,,Patriota poprawnie mówi po polsku”. Nadrzędnym celem konkursu było propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży, a także rozwijanie zainteresowania uczniów językiem polskim, popularyzowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie postawy dbałości o piękno i poprawność języka polskiego. W związku z tym, że uczymy się zdalnie i na razie nie możemy osobiście wręczyć nagród,  prezentujemy tylko wyniki konkursu:

I miejsce: Lena Such kl. VII

Kinga Włodarczyk kl. VII

II miejsce: Zofia Dudek kl. VI a

Martyna Rymar kl. VII

III miejsce: Patrycja Żywicka kl. VI b

Maja Boczar kl. VI b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a nagrodzeni zostaną po powrocie do szkoły.

PORCJA ZDROWIA NA TALERZU – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

23 października dyr. Mariusz Kopczyk wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom szkolnego konkursu plastycznego Porcja zdrowia na talerzu. Inspiracją do przeprowadzenia tego konkursu było głośne czytanie w kl. I-III fr. książki ,,Detektyw Pozytywka”. Jeden z bohaterów, pan Mietek, miał problemy ze zdrowiem, ponieważ niezdrowo się odżywiał. Pedagodzy szkolni ogłosili konkurs o takiej tematyce, realizując w ten sposób program wychowawczo-profilaktyczny szkoły. Chcieli zwrócić uwagę dzieci na rolę prawidłowej diety i przypomnieć zasady racjonalnego żywienia. Cieszymy się, że wzięło w nim udział 22 uczniów. Wszyscy otrzymali drobne upominki. Laureatami konkursu zostali:

Ilona Sokół kl. II – I miejsce,

Michał Wojciechowski kl. II – I miejsce,

Pola Gazda kl. I – II miejsce,

Milena Piwowar kl. I – III miejsce,

Maja Nycz kl. II – III miejsce,

Nina Rygiel kl. II – III miejsce.

Gratulujemy!

FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W LEKKIEJ ATLETYCE

8.10.2020 r. w Kolbuszowej odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce na dystansie 600m. Pierwotnie zawody miały się odbyć 30.09.2020 r. w Rzeszowie, ale ze względu na aurę zostały przeniesione. W zawodach startowała Weronika Szewczyk, uczennica klasy VIb, która w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych udanych startów.

WYRÓŻNIENIE W XVII PODKARPACKIEJ NOCY NIETOPERZY

Od kilkunastu lat w Korczynie odbywa się Podkarpacka Noc Nietoperzy. W ramach tej imprezy organizowany jest m.in. konkurs plastyczny. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Nietoperz w oczach dziecka”. Wśród wielu prac jury konkursu doceniło pracę uczennicy klasy VIa – Mai Akslar, przyznając jej wyróżnienie. Gratulujemy.

MINI BIEG NAFTOWY

3 października w Gorlicach odbył się „Mini bieg naftowy” na dystansie 600m. Bardzo dobrze w swojej kategorii wiekowej zaprezentowała się uczennica klasy VIb Weronika Szewczyk, która zajęła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PODIUM W OGÓLOPOLSKIM TURNIRJU KARATE KYOKUSHIN

26.09.2020 r. w Dukli odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z okazji 100. rocznicy ,,Cudu nad Wisłą”. Startował w nim uczeń klasy VIa – Wiktor Turek, który w kategorii „kata kadetów” zajął III miejsce. Gratulujemy wspaniałego wyniku.

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „WIERSZE MARII KONOPNICKIEJ OCZAMI DZIECI”

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oddział w Krośnie jeszcze w okresie lockdownu ogłosiło konkurs plastyczny ,,Wiersze Marii Konopnickiej oczami dzieci „. Uczniowie klasy drugiej bardzo chętnie wzięli w nim udział  i jak się później okazało, uczeń Tomasz Wiernusz zdobył II miejsce w powiecie. Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia: dla Niny Rygiel i Michała Wojciechowskiego. Przed kilkoma dniami pan dyrektor wręczył nagrody. Gratulujemy!