logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

Laureaci 2022/2023

IV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

W Zespole Szkół Naftowo – Gazowniczych w Krośnie odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Ignacego Łukasiewicza.

W etapie szkolnym wzięło udział 212 uczniów z 31 zgłoszonych szkół podstawowych z  Krosna i powiatu krośnieńskiego. Do finałowego etapu konkursu zakwalifikowało się 55 uczniów. Wśród finalistów znalazł się uczeń klasy VIIIa Bartłomiej Wilusz, który ostatecznie zajął III miejsce. Gratulujemy świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

POWIATOWY KONKURS WIEDZY „KROSNO I POWIAT KROŚNIEŃSKI”

7 czerwca w Muzeum Podkarpackim odbył się kolejny finał konkursu „Krosno i powiat krośnieński”, tym razem poświęcony powstaniu styczniowemu. Niełatwe pytania dotyczyły wiedzy ogólnej o powstaniu styczniowym oraz działań i udziału w nim mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Naszą szkołę (po eliminacjach szkolnych) reprezentował uczeń klasy VIII a Wiktor Turek, który został finalistą konkursu, zajmując siódme miejsce. Gratulujemy uczniowi i jego Rodzicom.

Po konkursie pracownicy Muzeum Podkarpackiego oprowadzili uczniów i opiekunów po ekspozycjach. W trakcie zwiedzania usłyszeliśmy ciekawą anegdotkę dotyczącą popiersia Michała Załuskiego, które ocalało z pałacu jako jedyne, ponieważ żołnierze sowieccy wzięli go za Stalina. No cóż, podobieństwu nie sposób zaprzeczyć 😊

NIE -UZALEŻNIENIOM, TAK – DLA ZDROWIA I SZCZĘŚCIA – ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO I LITERACKIEGO

W ramach Szkolnych Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej odbył się konkurs pod hasłem: NIE – uzależnieniom, tak – dla zdrowia i szczęścia! Celem konkursu były zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych, promowanie zdrowego stylu życia, zwiększanie świadomości o zagrożeniach uzależnieniami i propagowanie bezpiecznych form spędzania wolnego czasu. Uczniowie mogli się wykazać, tworząc prace plastyczne lub literackie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tej imprezie, a laureatom gratulujemy. Komisja nagrodziła następujące osoby:

KONKURS PLASTYCZNY

  1. I-III

1 miejsce – Franciszek Zuzak kl. II

2 miejsce – Maja Grysztar kl. III

Milena Rymar kl. III

3 miejsce – Julian Kowalczyk kl. II

Julia Sławniak kl. II

Pola Gazda kl. III

wyróżnienia– Oliwia Jantosz kl. I

Laura Turek kl. III

Julita Półchłopek kl. III

Lena Turkosz kl. III

  1. IV-VIII

wyróżnienia – Michał Wojciechowski kl. IV

Weronika Wais kl. VII

Jan Bardowski kl. VII

KONKURS LITERACKI

  1. I-III

1 miejsce – Oliwia Jantosz kl. I

Weronika Czapor kl. III

CHROŃ LAS, BO ON CHRONI NAS – ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

W ramach Szkolnych Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej odbył się konkurs pod hasłem: Chroń las, bo on chroni nas! Celem konkursu były popularyzacja tematyki związanej z koniecznością ochrony lasów, wdrażanie uczniów do szanowania przyrody oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości. O tym, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem świadczy ilość złożonych prac: 31 w kategorii klas I-III i 11 w kategorii klas IV-VIII. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tej imprezie. Komisja miała trudne zadanie, by wyłonić najlepsze i najciekawsze prace. Ostatecznie nagrodzono następujące osoby:

  1. I-III

1miejsce – Iwona Rygiel kl. III

Milena Rymar kl. III

2 miejsce – Pola Gazda kl. III

3 miejsce – Maja Grysztar kl. III

Weronika Czapor kl. III

wyróżnienie – Klara Sokół kl. II

Milena Piwowar kl. III

  1. IV-VIII

1 miejsce – Antonina Jastrzębski kl. VIII b

2 miejsce – Oliwia Wiernusz kl. V

Zuzanna Jastrzębski kl. VIII b

3 miejsce – Klara Trzeciak kl. VIII b

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

30 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, w którym uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej. Najważniejszym jego celem była promocja czytelnictwa, zainteresowanie uczniów literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. Pierwszoklasiści prezentowali wylosowane fragmenty tekstów, a jury oceniało czytanie według kryteriów: poprawność, tempo, płynność, wyrazistość oraz  intonacja. Po naradzie postanowiło nagrodzić następujących uczestników:

1 miejsce: Gabriel Glazer, Karol Bystrzycki, Zosia Uliasz

2 miejsce: Jakub Penar, Pola Czerwińska,

3 miejsce: Igor Krauz

wyróżnienia: Emilia Nycz, Kacper Bystrzycki, Natalia Mikosz, Oliwia Jantosz, Oliwia Rygiel,

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu książkowych przygód

ZŁOTO DLA CHŁOPCÓW W ZAWODACH POWIATOWYCH

30 maja w Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się Powiatowy Piknik Sportowy. W pikniku uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy rywalizowali w turnieju trójek piłkarskich. Drużyna w składzie: Kacper Krauz, Mateusz Wilusz, Piotr Pelczar, Jan Kurdziel (klasa VIIIa) i Miłosz Wołczański (klasa VIIIb), była bezkonkurencyjna zajmując I miejsce.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE „WIERSZOLANDIA WIERSZY ZABAWNYCH”

21 maja podczas obchodów Imienin Miasta wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy w związku z rozstrzygnięciem II Konkursu „Wierszolandia Wierszy Zabawnych” zorganizowanego przez CKiC w Iwoniczu-Zdroju. Uczennica kl. 3 Weronika Czapor po raz kolejny zdobyła uznanie za swoją dziecięcą twórczość. Po ubiegłorocznym wyróżnieniu tym razem zajęła III miejsce z wierszem „Mój przyjaciel pies”. Gratulujemy Weronice sukcesu, a przede wszystkim kreatywności. Życzymy nowych inspiracji i radości płynącej z pisania wierszy.

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE WIEDZY O OJCU ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

18 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Lubatowej odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Skierowany był do klas drugich, trzecich i czwartych. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z historią życia i powołania Ojca Świętego Jana Pawła II, kształtowanie postawy wdzięczności za dar wyjątkowej postaci, przybliżenie sylwetki papieża – Polaka. Naszą szkołę reprezentowali Agata Wiernusz z kl. II i Tomasz Wiernusz z kl. IV, którym udało się wywalczyć I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

XXVII GMINNY KONKURS PIOSENKI

17 maja 2023 r. w sali kina Wczasowicz odbył się XXVII Gminny Konkurs Piosenki.  W tym roku naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice : w kategorii I – Maja Grysztar z kl . III ( opiekunowie: Joanna Szwast, Urszula Telesz ), w kategorii II – Wiktoria Grysztar z kl. VI ( opiekun : Joanna Szwast), w kategorii III –   Maria Nycz  z kl. VIII a ( opiekun Joanna Szwast ).  Dziewczęta zaprezentowały się  w następującym repertuarze : Maja –   piosenka  pt. „Przepis na świat” z repertuaru zespołu „Bajm”, Wiktoria – piosenka „Wymyśliłam cię” z repertuaru Ireny Jarockiej,  Marysia – piosenka z repertuaru Roksany Węgiel  pt. „Żyj”. Laureatkami konkursu zostały:

Maja Grysztar –  I miejsce   w kategorii klas I – III

Wiktoria Grysztar  – II miejsce  w kategorii klas IV – VI

 

Uczennice w dniu 21.05. 20223 r.  wystąpiły na koncercie laureatów odbywającym się  w ramach obchodów Imienin Iwonicza – Zdroju, na którym zostały im wręczone nagrody.

ZAWODY W RINGO W KLASACH VIII

Uzdrowiskowy charakter naszej miejscowości sprawia, że odwiedzają ją znane osoby. Korzystając z okazji, możemy gościć ich w murach naszej szkoły. W bieżącym miesiącu odwiedził nas p. Andrzej Osak, który jest jednym z propagatorów ringo w Słupsku. W latach 70. dwudziestego wieku był współzałożycielem Wojewódzkiej Komisji Ringo. Obecnie aktywnie działa w  Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Ringo.

Podczas pobytu w szkole p. Andrzej spotkał się z uczniami klas VIII i zapoznał ich z zasadami gry w ringo. Na lekcjach wychowania fizycznego ósmoklasiści mieli możliwość zastosować poznaną wiedzę w sportowej rywalizacji. Pan Osak zorganizował i przeprowadził zawody. Oto wyniki dwudniowej rywalizacji.

 

19.04.2023r Turniej w klasie VIII a (gra pojedyncza)

Kategoria Kadetki

I m. – Krzysztof Alicja,

II m. – Leśniak Oliwia,

III m. – Akslar Maja i Nycz Maria,

Kategoria Kadeci

I m. Krauz Kacper,

II m. Wilusz Bartłomiej,

III m. Wilusz Mateusz,

V-VII m. Pelczar Piotr,

Zuzak Mikołaj,

Turek Wiktor,

 

21.04.2023r Turniej w klasie VIII b (gra pojedyncza i podwójna kadetki)

 

Gry pojedyncze – kadetki

I m. Boczar Maja,

II m. Jastrzębski Zuzanna,

III m. Pelczar Klaudia

 

Gra podwójna – kadetki

I m. Jastrzębski Zuzanna, Pelczar Klaudia,

II m. Boczar Maja, Żywicka Patrycja,

III m. Jastrzębski Antonina, Kuczała Milena,

 

W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Rąba w Iwoniczu-Zdroju dziękujemy za poświęcony czas i życzymy sukcesów w propagowaniu gry w ringo.

XV REGIONALNE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY

Dnia 20 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy VIII – Alicja Krzysztof, Wiktor Turek i Patrycja Żywicka pod opieką p. Agnieszki Stanisz wzięli udział w XV Regionalnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie.

Uczniowi najpierw rozwiązywali test wiedzy, a następnie udzielali praktycznej pomocy na tzw. ogniskach urazowych. W tym roku drużyny musiały zmierzyć się z udzieleniem pomocy ofiarom wypadku samochodowego, gdzie poszkodowane zostały dwie osoby, w tym kobieta w ciąży oraz bójką pseudokibiców na boisku piłkarskim. Na trzecim ognisku uczestnicy mistrzostw prowadzili z kolei resuscytację krążeniowo-oddechową we wszystkich kategoriach wiekowych (niemowlę, dziecko, dorosły z uwzględnieniem zaleceń w okresie COVID-19).

Dla zainteresowanych uczestników prowadzone były też warsztaty z pierwszej pomocy – uczniowie mogli wykorzystać AED oraz nauczyć się jak prawidłowo ściągnąć kask poszkodowanemu.

Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze zajmując 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej (na 19 szkół biorących udział). Dodatkowo Wiktor zajął 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej (test z zakresu pierwszej pomocy).

Brawo za odwagę, umiejętności i opanowanie w sytuacjach zagrożenia.

Gratulujemy!

X POWIATOWY KONKURS POLSKIEJ PIEŚNI RELIGIJNEJ „Śpiewajmy Świętym”

20 kwietnia 2023 r. w Korczynie odbył się X Powiatowy  Konkurs Polskiej Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Świętym”. Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Krośnie. Naszą szkołę reprezentowała Maria Nycz z kl. VIII a. Wykonała piosenkę pt. ,,Biada – Nie ma Go tu” i zdobyła w swojej kategorii wiekowej II miejsce. Marysia wystąpi w „Koncercie Laureatów” połączonym z wręczeniem nagród zwycięzcom konkursu, który odbędzie się 30 kwietnia w Korczynie. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Joanna Szwast.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW I PODSUMOWANIE KAMPANII „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

5.04.2023r podczas apelu świątecznego rozstrzygnięto szkolny konkurs na najpiękniejszą gazetkę wielkanocną, który zorganizował SU. Burmistrzowie oraz dyrektor wręczyli  nagrody i podsumowali kampanię ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”. P. Maciejewska nagrodziła laureatów konkursów, które odbyły się podczas XIX Rajdu Zimowego zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystycznego Krajoznawczego w Krośnie.

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA” –ROZSTRZYGNIĘTY

2 kwietnia 2023 r. w sali kina „Wczasowicz” odbył się XVI Kiermasz Wielkanocny. Podczas kiermaszu rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną” i wręczono nagrody. Miło nam poinformować o sukcesie uczennicy klasy VI – Amelii Kandefer, która zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PIERWSZE MIEJSCE LUDMYLY W TURNIEJU CARPATIA CUP

25.03.2023r w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbył się turniej judo Carpatia Cup. W turnieju wzięło udział 400 zawodniczek i zawodników z 32 klubów z Polski, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Wśród startujących znalazła się uczennica naszej szkoły Ludmyla Nozdratenko na co dzień reprezentująca  klub SP 15 Krosno.

W swojej kategorii U-13 (33 kg) była bezkonkurencyjna zajmując I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZŁOTO DLA BARTKA

25.03.2023r w Szkole Podstawowej w Krościenku Wyżnym odbyła się Powiatowa Olimpiada Tenisa Stołowego, zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy Gminy Krościenko Wyżne i Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Olimpiadę powiatową poprzedziły turnieje gminne. Bartosz Kenar uczeń klasy VIIIa, jako zwycięzca turnieju gminnego reprezentował Gminę Iwonicz-Zdrój.  Do turnieju zgłosiło się ponad 100 uczestników, którzy zostali podzieleni na kategorie. Miło nam poinformować, że Bartek i tym razem okazał się bezkonkurencyjny. W kategorii chłopców 14-15 lat zajął I miejsce.

W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

X KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ I MOTORYZACYJNEJ

21.03.2023r w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica odbył się X Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Składał się z trzech części:

  • pierwsza, to rozwiązywanie testu wyboru,
  • druga polegała na wykonaniu zadań z wykorzystaniem wiedzy technicznej,
  • trzecia wymagała umiejętności jazdy samochodem z wykorzystaniem symulatora.

Wynik końcowy stanowiła suma punktów zdobytych we wszystkich trzech częściach.

W jubileuszowym konkursie wzięło udział 123 uczniów z 42 szkół województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Bartosz Kenar klasa VIIIa, Karol Pyter, Milosz Wołczański i Alan Zygmunt z klasy VIIIb. Bardzo dobrze zaprezentował się Alan Zygmunt, który zajął wysokie 7 miejsce.

Gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia ze strony  krosno112

https://tinyurl.com/32skuyx7

https://tinyurl.com/mr4ct7pb

oraz na stronie szkoły

https://tinyurl.com/4me6kd7w

DEKANALNE ELIMINACJE KONKURSU BIBLIJNEGO

6 marca w naszej szkole odbył się drugi etap Konkursu Biblijnego „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa” dedykowany dla uczniów szkół podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej. Ten etap konkursu był rozgrywany na poziomie dekanatów naszej diecezji. W naszej szkole wzięło w nim udział 22 uczniów z 8 parafii dekanatu Rymanów w tym uczniowie naszej szkoły Oliwia Wiernusz i Paweł Kuczała z klasy 5. Uczestnicy wykazali się znajomością wybranych tekstów z Ewangelii wg św. Mateusza i Listów Apostolskich, których wspólnym tematem było hasło: „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa”. Test który otrzymali uczestnicy zawierał dość szczegółowe i trudne pytania, dlatego wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytej wiedzy i znajomości tekstów biblijnych. Najlepiej poradziła sobie z pytaniami i testem trójka uczestników, którzy zostali zwycięzcami tego etapu i tym samym awansowali do finału konkursu biblijnego, który odbędzie się 15 maja w Przemyślu w Wyższym Seminarium Duchownym.

I miejsce zdobyła Izabela Michałkowska ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie –  Parafii Głębokie,

II miejsce zajęła Zuzanna Kilarska ze Szkoły Podstawowej w Wróbliku Królewskim – Parafia Wróblik Królewski

III miejsce przypadło Patrykowi Krzykowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu – Parafia Iwonicz. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczył proboszcz parafii w Iwoniczu-Zdroju ks. Bogdan Nitka.

Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

MEDALIŚCI GMINNYCH ELIMINACJI W TENISIE STOŁOWYM

4 marca 2023 r. po raz drugi w Szkole Podstawowej w Lubatówce odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Były to kwalifikacje do zawodów powiatowych z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój. Osoby z dwóch pierwszych miejsc  uzyskały kwalifikacje do turnieju powiatowego. Naszą szkołę w kategorii chłopców 14-15 lat reprezentowali uczniowie klasy VIIIa, Bartosz Kenar i Bartłomiej Wilusz. Zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując odpowiednio I miejsce Bartosz Kenar, III miejsce Bartłomiej Wilusz.

Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia na turnieju powiatowym, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Krościenku Wyżnym.

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

28.02.2023r w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu odbyły się gminne eliminacje OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: klas I-IV, klas V-VIII oraz szkół ponadpodstawowych. W turnieju wzięło udział 15 zawodników. Naszą szkołę w kat. klas V-VIII reprezentowali uczniowie Wiktoria Grysztar z klasy VI i Mikołaj Zuzak z klasy VIIIa. Bardzo dobrze zaprezentował się Mikołaj Zuzak, który w generalnej klasyfikacji zajął wysokie III miejsce.

Gratulujemy naszym uczniom udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.

PÓŁFINAŁ XXIII REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

„Mamy to” – uczennica naszej szkoły awansowała do finału olimpiady.

Z radością informujemy, że uczennica  naszej szkoły Klara Trzeciak z klasy 8 „B” awansowała do finału XXIII Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach. Drugi etap tej olimpiady dla Archiprezbiteratu Krośnieńskiego odbył się w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym. Uczestniczyło w nim blisko 100 uczniów, w tym z naszej szkoły uczniowie klasy VIIIb Maja Boczar, Klara Trzeciak i Albert Jastrzębski. W tym roku postacią, której życie i dzieło poznawali uczestniczy olimpiady był Ignacy Łukasiewicz. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym ich wiedzę i poznane informacje dotyczące życia i dzieł wybitnego Polaka, związanego z naszym terenem Ignacego Łukasiewicza.

Uczennica naszej szkoły Klara Trzeciak znalazła się pośród piątki uczestników olimpiady, którzy najlepiej poradzili sobie z testem i tym samym awansowali do finału olimpiady. Tym bardziej cieszymy się jej sukcesem, że to już drugi rok z rzędu uczeń naszej szkoły awansuje do ścisłego finału tej olimpiady. Opiekunem naszych uczniów jest katecheta, ks. Łukasz Buczek. Klarze życzymy dalszej owocnej pracy i sukcesu w finale. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

ZŁOTE JUDOCZKI

22 stycznia w Bardejowie na Słowacji odbył się Noworoczny Turniej judo. W turnieju startowało 237 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły, które na co dzień trenują i reprezentują klub UKS 15 Krosno.

Liudmyla Nozdratenko w kategorii FU12-32 i Mariia Nozdratenko w kategorii FU10-22 zajęły 1 miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

XXV PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORALEK

10.01.2023 r. w sali kina Wczasowicz odbył się XXV Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Grysztar z kl. III (opiekun p. Urszula Telesz ), Ilona Sokół z kl. IV i Maria Nycz z kl. VIII (opiekun p. Joanna Szwast ). W kategorii klas I – III wyróżnienie zdobyła Maja Grysztar , a Maria Nycz I miejsce w kategorii klas VII – VIII.

W konkursie brali udział również uczniowie: Weronika Czapor z kl. III i Franciszek Zuzak z klasy II, którzy zdobyli wyróżnienie reprezentując zespół prowadzony przez GOK.

KONKURS ,,BOŻE NARODZENIE W POEZJI’’

21 grudnia uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie i recytatorskie, występując podczas konkursu ,,Boże Narodzenie w poezji”. Dzięki tym występom poczuliśmy świąteczną atmosferę, mogliśmy też kultywować tradycje bożonarodzeniowe i promować literaturę związaną ze świętami. Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

 

I miejsce

Oliwia Jantosz kl. I

Jakub Penar kl. I

Lena Turkosz  kl.

Natalia Pelczar  kl. V

II miejsce

Pola Czerwińska  kl. I

Iwona Rygiel kl. III

Oliwia Wiernusz kl. V

III miejsce

Karol Bystrzycki kl. I

Julian Kowalczyk kl. II

Konkurs był zorganizowany przez bibliotekę szkolną, a nagrody zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy sukcesu.

PIERWSZY GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „BOŻONARODZENIOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA” - ROZSTRZYGNIĘTY

Podczas kiermaszu przedstawiono i uhonorowano laureatów konkursu „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły, Oliwia Rygiel z klasy I zajęła 3 miejsce, natomiast Pola Gazda zdobyła wyróżnienie.

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS ,,MIŚ – ULUBIONY BOHATER LITERACKI”

Z okazji Dnia Pluszowego Misia samorząd kl. I-III i biblioteka szkolna ogłosili konkurs plastyczny ,,Miś – ulubiony bohater literacki”. Uczniowie wykorzystali różne techniki plastyczne, zgodne z tematem konkursu. Powstały piękne i bardzo pomysłowe prace, więc komisja miała nie lada kłopot, by przyznać nagrody.

I miejsce

Agata Wiernusz kl. II

Emilia Bajorek kl. II

Filip Wilusz kl. I

Iwona Rygiel kl. III

Karol Bystrzycki kl. I

II miejsce

Oliwia Jantosz kl. I

Lena Turkosz kl. III

Zahar Sologub kl. III

III miejsce

Jakub Penar kl. I

Gabriel Glazer kl. I

Kacper Bystrzycki kl.

Pola Gazda kl. III

Weronika Czapor kl. III

Wyróżnienia

Julia Sławniak kl. II

Natalia Mikosz kl. I

Julian Kowalczyk kl. III

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody pochodziły ze środków, które szkoła otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

XIII ARCHIDIECEZJALNY HALOWY TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ LSO

10 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie XIII Archidiecezjalnego Halowego Turnieju w piłkę nożną LSO dla ministrantów i lektorów. Pierwszy etap naszych rozgrywek obejmował drużyny ministranckie z Dekanatu Rymanów. Turniej odbył się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Lubatowej, a z naszej szkoły wzięły w nim udział 2 drużyny, jedna to uczniowie – ministranci z roczników 2011-2015 (ministranci młodsi) a druga uczniowie z roczników 2007 – 2010 ( ministranci starsi i lektorzy). W całym turnieju wzięło udział 9 drużyn. Z duma informujemy, że drużyna starszych ministrantów i lektorów  zajęła 3 miejsce. Nasi młodsi ministranci wykazali się postawą fair play i duchem sportowej rywalizacji, co w przyszłości z pewnością zaowocuje i ich sukcesami. Opiekunem drużyn był ks. Łukasz Buczek, katecheta.

POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Po sukcesie w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii chłopców przyszedł czas na zmierzenie się w zawodach powiatowych.

16.12.2022r w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Naszą gminę reprezentowali uczniowie klasy VIII a, Bartosz Kenar i Mateusz Wilusz, którzy zajęli III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

SREBRNE DZIEWCZYNY

3.12. 2022r w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle, odbył się Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci. Wzięło w nim udział 149 zawodniczek i zawodników z Podkarpacia, Słowacji i Ukrainy. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się siostry Mariia i Liudmyla Nozdratenko. Siostry pochodzące z Ukrainy, uczęszczają do naszej szkoły i trenują w UKS 15 Krosno.

W kategorii 10 lat (-24 kg), Mariia Nozdratenko uczennica klasy I zajęła 2 miejsce.

W kategorii 12 lat (-33 kg), Liudmyla Nozdratenko uczennica klasy IV zajęła 2 miejsce.

XV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

W dniu 17.11.2022 r. w GOK w Dukli odbywał się  XV  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W przesłuchaniach  wzięło udział ponad 70 uczniów ze szkół podstawowych i średnich powiatu krośnieńskiego. Naszą szkołę reprezentowały  Helena Mitas z kl. VII i Maria Nycz z kl. VIII a . Helena wykonała piosenkę ,,Chandelier” , a Marysia ,, Wrecking ball”.

XVII GMINNY KONKURS INSCENIZACJI WIERSZA

17 listopada 2022 r. w sali kina ,,Wczasowicz” w Iwoniczu – Zdroju odbył się XVII Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury.

Naszą szkołę reprezentowali:

Natalia Pelczar, Oliwia Wiernusz, Karol Pawłowski z klasy piątej,

Wiktoria Grysztar z klasy szóstej,

Izabela  Marek, Weronika Wais  oraz Jan Bardowski z klasy siódmej.

Nasi aktorzy spisali się znakomicie, a ich występy były barwne i ciekawe. W konkursie zostali wyróżnieni uczniowie:

II miejsce: Natalia Pelczar ( w kategorii  klasy IV-VI)

III miejsce: Izabela Marek, Weronika Wais, Jan Bardowski (w kategorii klasy VII–VIII)

Wyróżnienia:  Wiktoria Grysztar i Karol Pawłowski

Serdecznie dziękuję  wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcom gratuluję i zapraszam do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, dziękuję  za wsparcie, pomysłowość i piękne kostiumy.

ZŁOTO W OTWARTYM TURNIEJU JUDO DZIECI 2022 Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

11.11.2022r w Wolbromiu odbył się Turniej Judo Dzieci 2022 z okazji Dnia Niepodległości. Do turnieju zgłosiło się ponad 340 zawodników z 21 klubów. Wśród młodych judoczek znalazła się Liudmyla Nozdratenko, uczennica klasy IV. W swojej kategorii wagowej do 31kg zajęła I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

WICEMISTRZYNI ŚWIATA Z NASZEJ SZKOŁY

14-16.10. w Płocku odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WADF, w których startowały tancerki krośnieńskiego „Salartu”. W składzie drużyny była Maria Nycz, uczennica klasy VIIIa. W klasyfikacji drużynowej krośnianki zdobyły Wicemistrzostwo Świata.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU ,,Wiersz dla nauczyciela”

Z okazji święta KEN ogłoszony został w naszej szkole konkurs ,,Wiersz dla nauczyciela”. Organizatorami byli Samorząd Uczniowski i biblioteka szkolna. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

  1. I-III

I miejsce – Kacper Bystrzycki kl. I

II miejsce – Milena Piwowar kl. III

III miejsce – Weronika Czapor kl. III

Oliwia Rygiel kl. I

wyróżnienia – Karol Bystrzycki kl. I

Natalia Mikosz kl. I

Oliwia Jantosz kl. I

Gabriel Glazer kl. I

Jakub Penar kl. I

  1. IV-VIII

I miejsce – Oliwia Wiernusz kl. V

II miejsce – Tomasz Wiernusz kl. IV

III miejsce – Weronika Wais kl. VII

                      Miłosz Wołczański kl. VIII b

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody dla laureatów zostały zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

XV POWIATOWY KONKURS POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 27.10.2022 w sali kina  Wczasowicz odbył się XV Powiatowy Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej. Na scenie wystąpili reprezentanci z całego powiatu krośnieńskiego wyłonieni w przesłuchaniach na etapach gminnych. Gminę Iwonicz – Zdrój reprezentowały m.in. uczennice naszej szkoły: w kategorii I (klasy IV-VI) Wiktoria Grysztar, w kategorii II (kasy VII – VIIII) Maria Nycz. Wiktoria wykonała piosenkę pt. ,,Cisza. Modlitwa katyńska” (tekst i muzyka Tomasz Struzik), a Marysia piosenkę ,,Mój serdeczny kraj” z repertuaru Krystyny Giżowskiej, do której melodię zaczerpnięto z jednej z etiud Fryderyka Chopina. Prezentacji uczennic można wysłuchać pod linkiem

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-R%C4%85ba-w-Iwoniczu-Zdroju-1608948412450533.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Jestem Eko – oszczędzam energię”

12 października podczas apelu z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej rozstrzygnięto konkurs na projekt naklejki, „Jestem EKO – oszczędzam energię”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-VIII podzieleni na trzy kategorie wiekowe. W każdej kategorii komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

kat 1. – klasy I-III – Karol Bystrzycki z klasy I,

kat 2. – klasy IV-VI – Wiktoria Grysztar z klasy VI,

kat 3. – klasy VII-VIII – Klara Trzeciak z klasy VIII,

 

Uczniowie, którzy wykonali pracę na konkurs

Kacper Bystrzycki klasa I,

Agata Wiernusz klasa II,

Weronika Czapor klasa III,

Pola Gazda klasa III,

Iwona Rygiel klasa III,

Oliwia Wiernusz klasa V,

Aleksandra Such klasa VI.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała nagrody rzeczowe.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASIE 3

7 października 2022 r. klasa 3 obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji zorganizowano konkurs ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia’’, w którym uczestniczyło 17 uczniów. Konkurs rozpoczął się od sprawdzenia biletów wstępu, które uczniowie otrzymali kilka dni wcześniej. Po wejściu do klasy każdy uczestnik losował kartę, która  zawierała przykład mnożenia w zakresie 100. Po obliczeniu działania należało odszukać swoje miejsce w klasie oznaczone wynikiem zapisanym słownie. Uczniowie zajęli wylosowane miejsca i przystąpili do konkursu. Każdy miał rozwiązać 60 przykładów na mnożenie i dzielenie. Do finału zakwalifikowało się 6 uczniów. Zadania na II etapie konkursu dotyczyły zastosowania tabliczki mnożenia w przykładach nietypowych i problemowych. Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Iwona Rygiel, zdobywając I miejsce, II miejsce w konkursie zajął Paweł Czerwiński, III miejsceMilena Rymar. Wyróżnienia otrzymali: Damien Decrette, Weronika Czapor, Lena Turkosz, a za udział w konkursie matematycznym wyróżniona została Milena Piwowar. Wszyscy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i dyplomami. Konkurs wzbudził  wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w pamięci dzieci.