logo

tel. (013) 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

SZLACHETNA PACZKA 2021

13 listopada rozpoczęła się kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Nasza Szkoła po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji i organizuje zbiórkę  pieniędzy, produktów spożywczych i środków chemicznych, które zostaną przekazane wybranej przez nas Rodzinie. Mamy nadzieję, że uda się nam sprawić przyjemność osobom, które los naprawdę boleśnie doświadczył.

                                                          Dziękujemy !!!
Organizatorzy

Razem z nami zmieniasz historie życia tych, którzy najbardziej tego potrzebują…

Historia Rodziny

Pani Krystyna zawsze był osobą aktywną zawodowo, w jednej firmie przepracowała od stażu aż do emerytury. Ponadto zajmowała się domem, sama wychowała dwoje dzieci. Po przejściu na emeryturę chociaż nie była w najlepszej kondycji fizycznej jeździła za granicę żeby pomóc córce w wychowywaniu dzieci. Osiem lat temu pani Krystyna przeszła zawał serca i jej stan zdrowia znacznie się pogorszył. Obecnie ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności ze względu na stan po zawale i niedosłuch w obydwu uszach. Pomimo cierpienia pani Krystyna to życzliwa osoba dla której odskocznią od trudnej rzeczywistości są książki, które czyta zapamiętale. Utrzymuje bliskie relacje z rodzeństwem i wnukami, często się odwiedzają i do siebie dzwonią. Kobieta utrzymuje się z emerytury i zasiłku pielęgnacyjnego (razem: 1515 zł) po odliczeniu kosztów leków oraz utrzymania domu (razem: 790 zł) miesięcznie pozostaje jej 725 zł.

Piękno Rodziny

Pani Krystyna w przydomowym ogródku uprawia kilka krzaczków ziemniaków i ogórków. Sprawia jej to ogromną przyjemność. Mówi, że dzięki temu ma przynajmniej złudzenie, że coś robi. Jej kondycja fizyczna nie pozwala na zbyt wielki wysiłek, więc nawet tak niewielka aktywność jest dla niej ważna. Poza tym twierdzi, że nic tak nie smakuje jak samodzielnie uprawiane i przygotowane warzywa. Pani Krystyna jest dumna ze swoich bliskich relacji z rodzeństwem i wnukami. Na Święta zawsze przygotowuje ciasta, którymi obdarowuje bliskich. Po przejściu na emeryturę dużo haftowała, ale teraz ze względy na pogorszenie wzroku musiała przestać. Na szczęście wada wzroku nie przeszkadza jej w czytaniu – jej największej pasji. Jest chyba najwierniejszą czytelniczką księgozbioru z miejscowej biblioteki. Pani Krystyna żyje z dnia na dzień. Mówi, że codziennie dziękuje za przeżyty dzień i prosi o kolejny. Nie ma wielkich oczekiwań względem swojego życia jedynie nie chciałaby być obciążeniem dla innych. Modli się o to, żeby dzieci, wnuki i prawnuki były zdrowe i wykształciły się.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

  1. Piekarnik elektryczny

W obecnie używanej kuchence piekarnik nie działa, a pani Krystyna bardzo lubi piec i chciałaby jak co roku przygotować ciasta dla wnuków na Święta.

  1. Środki czystości

Są potrzebne w codziennym dbaniu o porządek. .

  1. Żywność trwała

Jej zapas jest bardzo potrzebny i zostanie dobrze wykorzystany przez panią Krystyną, szczególnie w zbliżającym się okresie świątecznym.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała (Specjalne wymagania: uczulenie na laktozę)

herbata, kawa, ryż, mąka, cukier, olej, konserwy rybne, płatki owsiane

Środki czystości (Specjalne wymagania: Wyłącznie szampon „3 zioła” Pollena)

szampon, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Uwagi:

W starej kuchence zepsuł się piekarnik, ponieważ płyta działa wystarczyłby sam, osobny piekarnik elektryczny.

Kuchenka

Szczególne upominki – Dobrej jakości kawa

 

Comments are closed.