W środę 23 kwietnia świetlicę szkolną odwiedziła pani pielęgniarka Sylwia Zapała. Opowiedziała dzieciom o zasadach zdrowego stylu życia, zapoznała je z piramidą zdrowego żywienia. Zachęcała również do świadomego komponowania posiłków w ciągu dnia, aby jak najwięcej miejsca zajmowały w nich warzywa i owoce. Dzieci uświadomiły sobie, że ograniczenie spożycia cukru i soli to dobry sposób na zdrowie. Po zakończonym spotkaniu powstały prace plastyczne pt. „Jedzmy smacznie, zdrowo, kolorowo”. To było ciekawe spotkanie w ramach Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej.

