W kończącym się już roku szkolnym 2024/2025 klasa II w ramach programu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci uczestniczyła w projekcie pt. „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki”. Przeprowadzonych zostało 8 spotkań. Dwa pierwsze spotkania poświęcone były integracji zespołu i umiejętności oswajania emocji, które towarzyszą wszystkim ludziom każdego dnia:
- Jak gimnastykować wyobraźnię?
- Dlaczego strach jest nam potrzebny?
Na kolejnych sześciu spotkaniach realizowane były tematy związane ściśle z projektem:
- Czy muzyka może mnie uspokoić?
- Przy jakich okazjach śpiewamy?
- Na czym można grać?
- Jak stworzyć muzykę bez instrumentów?
- Jak wytańczyć muzykę?
- Po co jest muzyka w filmie ?
Podczas lekcji uczniowie m.in. grali na własnoręcznie przygotowanych instrumentach, tworzyli układ taneczny. Dzięki projektowi rozwijali w sobie potrzebę obcowania z muzyką oraz poczucie przyjemności z jej aktywnego słuchania i tworzenia. Dodatkowo, zdobywali wiedzę o innych dziedzinach sztuki, które łączą się z muzyką. Podsumowaniem udziału w programie było wręczenie dzieciom przez pana dyrektora imiennych dyplomów oraz certyfikatu dla pani Joanny Szwast, która realizowała ten projekt.

