Głośne czytanie – wielka frajda dla małych i dużych!
2 października obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali dla przedszkolaków oraz uczniów klas I – III specjalne spotkanie. Starsi uczniowie z zaangażowaniem i ekspresją zaprezentowali bajkę, dzięki czemu młodsi słuchacze mogli przenieść się w bajkowy świat. Po wysłuchaniu tekstu dzieci pomalowały przygotowane zakładki do książek, które będą im towarzyszyć podczas codziennego czytania.
Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Była to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, lecz także sposób na rozwijanie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie nawyku sięgania po książkę.

