W ramach projektu „Wyjście z klasą” 12 grudnia klasy IV i V wyruszyły do Krosna na lekcję muzealną „Pradzieje Podkarpacia”. Podczas niej uczniowie obejrzeli wystawę stałą dotyczącą początków osadnictwa w najbliższym rejonie. Dowiedzieli się, jak kiedyś żyli tu ludzie i jakimi narzędziami się posługiwali. Mogli obejrzeć broń, ozdoby i monety, którymi posługiwali się dawniej ludzie żyjący na naszym terenie. Po lekcji w muzeum udaliśmy się na spacer po krośnieńskiej starówce. Dzieci zobaczyły krośnieński rynek, podcienia, studnię miejską, pręgież i zarys ratusza znajdującego się kiedyś na płycie rynku. Ostatnim punktem wycieczki było wyjście na wieżę farną i podziwianie krośnieńskich dzwonów – Urbana, Jana i Mariana.

