12 grudnia klasy 1-3 uczestniczyły w wycieczce do Krosna w ramach projektu MEN „Wyjście z klasą”. Głównym celem były warsztaty ceramiczne w Muzeum Podkarpackim. Pod okiem prowadzącego zajęcia archeologa, uczniowie pracowali z jednym z najważniejszych środków artystycznych znanych człowiekowi – gliną. Robili miseczki metodą wałeczków, które po wysuszeniu zostaną pomalowane. Po odbytych warsztatach udaliśmy się na spacer po krośnieńskim Rynku. Zwiedziliśmy wieżę dzwonniczą przy kościele p.w. Trójcy Świętej. Dzwonnicę wraz z dzwonami Urban, Jan i Marian ufundował Wojciech Portius. Wieża jest dziś najbardziej charakterystyczną krośnieńską budowlą, symbolem miasta. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu.

