10 października uczniowie z kl. I-IV mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Odwiedził nas kierownik Posterunku Policji w Iwoniczu-Zdroju
aspirant sztabowy Piotr Pawłowski. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu. Podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Omówił obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych siedziskach. Przypomniał również, jak należy się zachowywać podczas kontaktów z obcymi. Na zakończenie uczniowie mogli zadawać pytania. Były też upominki – wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe. Dla klasy I spotkanie było jedną z form realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka.

