Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w sześciu obszarach: w szkole, na drodze, w domu, w internecie, w relacjach z rówieśnikami oraz podczas wypoczynku. Nasi pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w realizacji tego programu, z Puchatkiem poznawali zasady bezpieczeństwa oraz zdali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Z tej okazji otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

