logo

tel. 13 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

WYCIECZKA DO KRYNICY

6 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV pod opieką nauczycieli i rodziców uczestniczyli w wycieczce do Krynicy. Pierwszym punktem naszej turystycznej wyprawy była Góra Parkowa – wyjechaliśmy na jej szczyt najstarszą w Polsce koleją linowo – terenową. Wielką atrakcją dla dzieci były radosne zjazdy na Rajskich Ślizgawkach oraz na zjeżdżalni pontonowej. Następnie z przewodnikiem PTTK zwiedziliśmy zabytkową część uzdrowiska oraz spacerowaliśmy alejkami Parku Zdrojowego. Odwiedziliśmy również Pijalnię Główną, gdzie degustowaliśmy zdrowe wody mineralne. Na koniec udaliśmy się do Parku Mieczysława Dukieta, gdzie znajduje się popularna fontanna „Setka” – nosi taką nietypową nazwę, gdyż jest w niej sto ujęć wody. O godzinie 15.00 byliśmy już w krynickim Muzeum Zabawek „Bajka”. Obejrzeliśmy ekspozycję liczącą ponad 3 tysiące zabawek z różnych stron świata i z różnych epok – klocki LEGO, teatrzyki domowe, miniaturowe kuchenki, kolejki, modele samochodów, zabawki blaszane ,zwierzątka, klocki drewniane i betonowe, samograje, lalki, pluszowe misie oraz militaria chłopięce. Wycieczka dostarczyła nam wielu radosnych przeżyć, poznaliśmy nowy zakątek naszego pięknego kraju i miło spędziliśmy czas w gronie rówieśników.

Comments are closed.