13 stycznia Ekodetektywi z klas 1-3 oraz grupa 6-latków z zaprzyjaźnionego przedszkola uczestniczyli w spotkaniu z panem Januszem Mendralą – pasjonatem ornitologii, członkiem Podkarpackiej Grupy OTOP (Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków). Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących gatunków ptaków, jakie możemy spotkać w naszm otoczeniu i samodzielnie rozpoznawali je na prezentowanych zdjęciach. Otrzymali wiele ważnych wskazówek na temat właściwego dokarmiania ptaków zimą. Nasz Gość zademonstrował, jak w prosty sposób można samodzielnie wykonać kulę z tłuszczu i ziaren dla skrzydlatych mieszkańców naszych ogrodów. Kule te zawiesiliśmy przy karmnikach na szkolnym podwórku. Pan Janusz Mendrala zainspirował uczniów do podjęcia obserwacji ptaków.
To była wyjątkowa lekcja przyrody, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Czekamy na efekty naszych obserwacji w postaci albumów przyrodniczych (Kronika karmnika).

