logo

tel. 13 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

JAK RATOWAĆ ŻYCIE? – POKAZ I WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. 14 marca, na zaproszenie p. Bożeny Wajdy, naszą szkołę odwiedził p. Sylwester Jantosz, ratownik medyczny. Przekazał dzieciom i młodzieży najważniejsze informacje na temat tego, jak pomóc poszkodowanemu w stanie zagrożenia życia i w innych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyjaśnił, kiedy i dlaczego należy rozpocząć resuscytację. Zademonstrował, jak prawidłowo wezwać pomoc, jakich informacji udzielić dyspozytorowi. Podkreślił, że niezwykle ważne jest szybkie i skuteczne działanie w nagłych wypadkach oraz że każdy z nas może przyczynić się do ratowania życia. Pod czujnym okiem ratownika chętne osoby mogły wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń praktycznych, również z użyciem fantoma. Te warsztaty były jedną z form realizacji Programu Edukacyjnego ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”, organizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony uczniów oraz nauczycieli. Dzięki takim inicjatywom uczniowie zyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które mogą okazać się nieocenione w codziennym życiu. Panu Sylwestrowi Jantosz  składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzenie tego niezwykle cennego szkolenia oraz za przekazanie uczniom tak ważnych umiejętności.

Comments are closed.