logo

tel. 13 435 08 20

ul. Szkolna 2

38-440 Iwonicz-Zdrój

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W ramach Szkolnych Dni Kultury Zdrowotnej i Ekologicznej wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez specjalistów z Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego Genesis: kl. I-III uczestniczyły w programie rekomendowanym ,,Cukierki”, a kl. IV-VIII w warsztatach ,,Motywacja …. i jedziemy dalej!” Tego typu zajęcia organizujemy w naszej szkole, bo chcemy zapobiegać zachowaniom dysfunkcyjnym w życiu uczniów, zanim się pojawią. Program profilaktyczny ,,Cukierki” przekazał uczniom informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń, które powodują. Ponadto rozwijał umiejętności dbania o własne bezpieczeństwo oraz uczył postaw asertywnych względem namowy oraz osób obcych. Temat warsztatów dla starszych został wybrany w związku z przeprowadzoną przez pedagogów ankietą ,,Od marzenia do sukcesu – diagnoza motywacji uczniów do nauki”, której wyniki wskazały na zauważalne spadki motywacji uczniów do nauki. Dzięki warsztatom młodzież poznała skuteczne sposoby na naukę i motywy swojego działania. Uczniowie wypracowali odpowiednie techniki, które posłużą do wzmacniania pewności siebie, podniosą chęć do działania, rozwiną pozytywne nastawienie wobec samego siebie. Warsztaty były też zgodne z działaniami zaplanowanymi w programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Nieradce za sfinansowanie tej inicjatywy.

Comments are closed.