Klasa V wzięła udział w nietypowej lekcji historii. Na chwilę przeniosła się do Grecji, na górę Olimp. Poznawała wierzenia starożytnych Greków oraz sylwetki wybranych bogów greckich. Uczniowie mieli okazję, by przebrać się w charakterystyczne dla odgrywanych postaci stroje. Przygotowali też atrybuty bogów, opowiadali, kim są, jaką mają moc i czym się opiekują. Taka lekcja była doskonałą okazją, aby w ciekawy sposób zaprezentować wiedzę na temat bogów greckich. W przygotowanie odpowiednich strojów oraz atrybutów uczniowie i rodzice włożyli wiele pracy i wykazali się kreatywnością.

