Cieszymy się, że pobiliśmy rekord – podczas niedzielnej kwesty udało się zebrać 5457,92 zł. Pieniądze już zostały wpłacone na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Rekordowa w tym roku była też ilość pierniczków – ponad 3 tysiące. Zostały spakowane w ponad 500 paczek, które były rozprowadzane przy kościele parafialnym oraz przy Szpitalu Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnym „Excelsior”. Te paczki, które zostały po kweście, przekazaliśmy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Sióstr Felicjanek dla Dzieci w Iwoniczu. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję – uczniom, nauczycielom, rodzicom, księżom. Mimo że nasza społeczność szkolna jest trochę mniejsza, to bardzo aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w wielu różnych akcjach charytatywnych. Poprzez pomoc potrzebującym uczymy się empatii, solidarności, odpowiedzialności i współpracy, a pomaganie integruje naszą społeczność.

