Dnia 10 grudnia klasy IV i V pojechały na wycieczkę do Lublina w ramach projektu „Lekcje o finansach”. Pierwszym punktem programu była prelekcja w Urzędzie Celno-Skarbowym w Lublinie. Dowiedzieliśmy się, czym są podatki i na co są przeznaczane, na czym polega praca celnika, jakie sposoby stosują przemytnicy. Niektórzy mogli nawet założyć plombę stosowaną do zabezpieczania towarów przewożonych przez granice. Następnie
[…]