Dnia 10 grudnia klasy IV i V pojechały na wycieczkę do Lublina w ramach projektu „Lekcje o finansach”. Pierwszym punktem programu była prelekcja w Urzędzie Celno-Skarbowym w Lublinie. Dowiedzieliśmy się, czym są podatki i na co są przeznaczane, na czym polega praca celnika, jakie sposoby stosują przemytnicy. Niektórzy mogli nawet założyć plombę stosowaną do zabezpieczania towarów przewożonych przez granice.
Następnie udaliśmy się na spacer po starym mieście i głównej ulicy Lublina. Zobaczyliśmy między innymi zamek, Wieżę Trynitarską, bramy miasta. Pomachaliśmy też mieszkańcom Wilna i Dublina przez wirtualne „okno na świat”. Największą atrakcją okazała się jednak lubelska trasa podziemna, a w niej… pan przewodnik, który w niezwykle ciekawy i sugestywny sposób przedstawił historię miasta. Nikt nie został uwięziony w tych podziemnych lochach, ponieważ wszyscy zachowywali się wzorowo, natomiast niektórzy nieźle się przestraszyli (w tym pisząca te słowa 🙂 podczas interaktywnej opowieści o pożarze miasta. Na koniec czekał nas jeszcze krótki spacer po świątecznie udekorowanych ulicach i zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do domu.

